Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy lesz Magyarországon Bitcoin szobor? Valami különösebb értelme van ennek itthon, amikor az emberek csoda, ha nem-kriptovalutával rendelkeznek a hónap végén?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nem az ingyen krumpli miatt szavaz arra akire, az tudja mire megy ki ez is, mint oly sok minden...
2021. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt egy nonprofit cég csinálja, pártfüggetlen dolog.
2021. jún. 3. 16:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szerintem jobban örülnének egy kevésbé kátyús közútrendszernek, szóval értelme nem sok van. Ennyi erővel Bernie Madoffnak is állíthatnának szobrot.
2021. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy most egy rakás otthon élő magyar anyázni fog engem, de 12 éve élek nyugaton és megfigyeltem valamit.

Mi magyarok otthon nem azért ugrunk nyugati dolgokra mert az jó, hanem mert az nyugati (függetlenül attól hogy jó vagy rossz). És a fél ország úgy gondolja hogy "nyugati = feltétlenül jó és követendő". Legyen az Bitcoin-szobor, BLM-szobor, Churchill-szobor stb. Mi elsősorban nem az innovációra ugrunk hanem a hype-ra hogy ez meg az nyugati meg európai stb. és végül értelmét veszti az adott kezdeményezés Magyarországon. Értem én hogy magyarországi Bitcoin-szobor de ahhoz előbb talán számottevő magyarországi kripto-tulajdonos kör is kéne. Értem én hogy magyarországi BLM-szobor de ha nincs számottevő magyarországi fekete kisebbség akkor minek a szobor?? A nyugati politika jobboldali feléről értem én hogy Churchill-szobor (és ha ő nem lett volna akkor pl. a BLM-es zavargóknak már a szüleik meghaltak volna a haláltáborokban) de ha minket magyarokat nem szabadított fel akkor minek nekünk Budapestre?

Tisztában vagyok vele hogy mi a nyugat alternatívája (Fudan, kici occó kínai hitel amibe garantáltan bele fog rokkanni az ország - csak nézzétek meg hogy járt Srí Lanka a kínai hiteleivel).

Belénk ragadt a "hű de jó a Gorenje hűtő" mentalitás a módszerváltás idejéből és ezt minden külföldi dologra rávetítjük, ez a bajunk. Viszont amíg ez van addig soha nem fogunk felnőni mint nép, gyerekek maradunk és csak csodálkozni fogunk játékautóval a kézben a valódi autógyár közepén hogy "ezek a felnőttek mi mindent összehoznak".

2021. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ebben semmi bántó nincs, gyarmat vagyunk, gyarmati gondolkodással. A magukat legintelligensebbnek gondolók szoktak a leginkább fröcsögni, a nyugati élet nevében/reményében, miközben hozzák ugyanúgy a balkáni színvonalat.


Jelenleg is az játszódik itthon kicsiben, mint Amerikában pl. a biden-trump parádé.

2021. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem értem abból a szempontból a "kérdésedet", hogy egy olyan szinten szélhámos világban, mint amilyenben élünk, kiakadsz azon, hogy a legújabb szélhámosságot preferálják, hirdetik, éltetik, ill. szobrot emelnek. N számú szélhámosnak emeltek már szobrokat, amelyeknek egy hányadát idővel le is rombolták. Igazából - esetünkben - arról szól a "dicshimnusz", hogy helyes dolog az embereket tömegesen, nagy üzemben kirabolni, kifosztani, hülyére venni. A kormányok tapsolnak, a szélhámosok szintén.
2021. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 6. válaszadóval, korcs egy világot élünk. De igazából nincs mit csodálkozni, skacok, a Balkán közelebb van ide, mint London vagy Helsinki...
2021. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SIDLER22 ***** válasza:

Attól, hogy azon elmélkedtek, hogy milyen sz@r a világ attól nem lesz előrébb senki.


Reális értelme nem sok van valóban. Ugyanúgy mint a Parlamentnek vagy bármilyen más régi építménynek vagy szobornak. Amiket a parlamentben megbeszélnek a kormányfők azt meg lehetne beszélni egy sokkal modernebb tárgyaló teremben is.


De a kriptó történelem és az egyedisége miatt van ennek értelme részben.

Egyrészt a világon ez lesz az első alkalom, hogy szobrot állítunk a kriptovalutáknak.

Másrészt pedig magyar emberrel történt meg az első eset amikor Bitcoinnal vásároltak. Hanyecz László.

2021. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8. válaszadó: van jobb ötleted akkor? Mit lehetne tenni? Komolyan érdekelne egy megoldási terv.

Mert az, hogy ücsörgünk tovább nyakig a fosban, és még örülünk is neki, milyen jó meleg, az minden, csak nem megoldás.

2021. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 SIDLER22 ***** válasza:

Nem mondtam, hogy ne tegyünk semmit. De itt azt látom, hogy senki nem tesz semmit.

A világ valóban sz@r. Úgy ahogy a 90-es években is az volt meg még Krisztus előtt is csak máshogy.

A megoldási terv az a világ béke, de ezt oldják meg azok akik siránkoznak miatta. Én nem siránkozok miatta mert ez van és kész.

2021. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!