Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A határon túli magyarok hogy...

A határon túli magyarok hogy hogy normálisabbak?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam facebookon csoportokban, hogy valaki posztol valamit, és belekötnek az itteni magyarok egyszerre kb 10-en. Helyesírásba, vagy mikor mibe. De szokott jönni 1-1 komment akik megvédik a posztolót. A profiljukra kattintok, es latom hogy az illető erdélyi vagy felvidéki stb magyar. Hogy lehet hogy ők megvédenek másokat?

2021. jún. 3. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem azok, legalábbis nem így általánosítva.

Találkoztam igazán nem normálisakkal is, szóval passz.

2021. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet tudni pontosan. Én is határon túli magyar vagyok. Itt is van retardált éppen elég, a kollégám sikeresen érettségizett de írni nem tud. Ezt sok mindent elárul róla és a tanügyről is.
2021. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyobb divat belekötni az élő fába is, akkor vagy igazán menő, ha semmivel sem vagy megelégedve, csak magaddal. Valahogy ez jön le nekem
2021. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem más az életvitel. Itt Erdélyben a környékemen tényleg kb. mindenki olyan kedves és barátságos. Aztán amikor aktívabb lettem ezeken a közösségi oldalakon, a sírás kerülgetett néha, hogy hogyan képesek ott a magyar emberek kommunikálni. Félreértés ne essék, semmi bajom nincs magával a néppel, de tényleg egyesek olyan érzéketlenek és modortalanok tudnak lenni. Meg sem próbálnak szépen fogalmazni, a segítség fogalmát nem is ismerik. Itt azért egy értelmes ember bocsánatot kér, ha olyat mondott. Sokszor olvasom, hogy a magyarok amúgyis kiégettek, boldogtalanok. Hát nem is csodálom. Én is az lennék egy olyan környezetben, ahol mindenki rosszindulatú.
2021. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok határon túlit ismerek és én is ezt tapasztalom, hogy sokkal nagyobb arányban normálisak, mint akik itt élnek. Hogy mi az oka azt nem tudom.
2021. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
tapasztalataim szerint a magyar nemzet szeret panaszkodni, kötekedni, kisebbségi érzetéből adódóan okosabbnak, jobbnak tűnni a másiknál (nem elég a Balaton, hyvjuk magyar tengernek, mégha édesvízű tó is, ne legyen Cseh laci, hanem legyen a magyar Michael Phelps, nem kell rockzene, legyen magyar Rock stb..) A magyar ember minden pénzben mér, a nettó bruttó fizetés, bevásárlás, költségek körül forog a világ, és állandóan panaszkodunk. A kisebbségben élőknek meg kellett tanulni vigyázni egymásra, odafigyelni a másikra és ami a legfontosabb, tudjuk mikor kell csendben maradni (persze nem általánosítok, mert azt ilyen helyzetben nem is lehet) kb. ezek lesznek a válaszok szerintem. :)
2021. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk magyaroknak semmi sem jó. Ez bele van kódolva a magyar DNS-ne. Ha lenne tökéletes egészségünk, soha el nem fogyó pénzünk anélkül, hogy dolgoznánk, lenne tökéletes párkapcsolatunk és mindenféle földi boldogságunk, akkor is sírnánk valamiért és mocskolnánk egymást a neten névtelenül. Ez a híres magyar ember. A magyar.
2021. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!