Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagy baj ha dagadt vagyok?

Nagy baj ha dagadt vagyok?

Figyelt kérdés

Segítettem egy ismerősömnek pakolni mert megkért, ingyen csináltam. Minden fordulónál megálltam mert nem bírtam. Aztán mind a hárman elkezdtek sajnálni, hogy 24 évesen 140 kiló vagyok és , hogy bajom lesz meg stb.

Nem mondtam el, mert nem jött a témához, az a kövérek ellen az érv, hogy a kórházi kezelését a normális emberek állják a TB-ből. Nos , példa, covidos voltam se a farivipavirt nem szedtem (nem váltottam ki, jusson másnak) se nem mentem kórházba 80-as véroxigénnel, kórházba utoljára a vakbélműtétemen voltam, rendszeresen adok vért. Nem cigizek , amivel mondjuk nem járulok hozzá a adókhoz, de ezért bocs.

Nincs senkim, tehát nem viszek el senki életrevalóbb embertől nőt, barátaim sincsenek, így nem kell fárasztanom senkit a bajaimmal.


Így is káros vagyok még rátok? Öngyilkos nem akarok lenni. Vagyis ha most itt lenne egy piros gomb megnyomnám, de nincs így nem akarok pszichés bajd okozni mozdonyvezetőknek, utasoknak késést, vagy nem akarom magam felkötni mert ha elszakad a kötél és csak tolókocsis leszek akkor az államon leszek önhibámból, leugrani meg nem fogok sehonnan mert ha ráesek valakire az nem túl kedves dolog. Ezért én csak vagyok, ledolgozom a napi 9 órámat 135 ezer forintért, egy nihil az életem, de nekem ez így jó mert nem okozok kárt senkinek. Mégis nagyon megérintett az, hogy sajnálnak az ismerőseim. Engem sosem sajnált senki és ezt ugy ahogy, de támadásnak veszem, hogy beleszólnának még a jelentéktelen életembe is. Az is baj, hogy szeretek pizzát enni? Vagy csokit? -ez jött le.


2021. jún. 6. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt világos, hogy nem azt csinálod az életben, amit szeretsz.


" ledolgozom a napi 9 órámat 135 ezer forintért," - akinek olyan a munkája amit szeret csinálni, nem ír ilyet. El kéne gondolkodnod, hogy mit szeretnél dolgozni, ehhez milyen végzettség kell.


Azt látom, hogy nem csak ostorozod magad hanem tárgyként is gondolsz magadra.


Olvasd vissza, amiket írsz; egy ember, aki emberként kezeli magát nem mondja azt, hogy nem vált ki gyógyszert azért, hogy jusson másnak, nem kér bocsánatot azért, mert nem dohányzik, nem mondja azt, hogy nem élvezi az életét, de ez rendben van, mert nem árt vele másnak és nem mond olyat, hogy "Nincs senkim, tehát nem viszek el senki életrevalóbb embertől nőt, barátaim sincsenek, így nem kell fárasztanom senkit a bajaimmal."


Szerintem komoly önértékelési gondok miatt klinikai szakpszichológus segítségét kéne kérni, aki a borderline-ra specializálódott.

2021. jún. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem annyira értem azt a részt, hogy a kövér emberek kezeléseit a normális emberek adójából finanszírozzák. Te is dolgozol, tehát a te kórházi költségeidet részben te magad állod.

Nyilván ha te magad elégedett vagy az életeddel, akkor élj ahogy eddig. Viszont azzal te is tisztában vagy, hogy ennyi súlyfelesleg nem egészséges.

2021. jún. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Minden bizonnyal trollkodsz, de ha mégsem, akkor bizony ide pszichológus kell és fogynod kell, mert sem a lelked sem a tested nem egészséges. Sok sikert!
2021. jún. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legyél már annyira önző, egészséges mértékben, hogy saját magad miatt fogyj le, és ne ilyen hülyeségek miatt, hogy kinek a TB-je.
2021. jún. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez az "aki kövér, az dögöljön meg" okfejtésed ezer sebből vérzik.

Első blikkre talán még lehetne is benne ésszerűséget felfedezni, mondván: aki több kárt okoz, mint hasznot, azt büntessük. De jobban belegondolva ez tényleg több sebből vérzik, ha másból nem is, emberségből mindenképp. Nem etikus, és nem emberséges valakitől csak azért megtagadni a segítséget, mert önmaga is hozzájárult ahhoz, hogy bajba jutott.

Ráadásul annak megállapítása, hogy miben ki mennyire hibás, nem egyszerű feladat. Persze, lehetne kisarkítottan és csőlátásúan azt mondani, hogy "te híztál el, a te hibád". Csakhogy ez megint több sebből vérzik. Valóban a te hibád? Mitől alakult ki az elhízás? Van köze betegséghez? Van köze fizikai, vagy netán mentális sérüléshez? És ha igen, azt kik okozták, és ők milyen mértékben felelősek érte? Nagyon ritka az, hogy egy egészségügyi probléma kialakulása csak és kizárólag a betegnek róható fel. Persze, lehetne mondani azt, hogy: akkor derítsük ki! Csakhogy nehéz egzaktul mérni, hogy mondjuk egy molesztáló apa, vagy egy iszákos, erőszakos nagybácsi, stb. milyen mértékben felelős azon lelki sérülésekért, amik hozzájárultak ahhoz, hogy az illető egészségtelen életet kezdett élni. Nincs erre egzakt képlet, ráadásul ennek kiderítése költségesebb lenne, mint maga a kezelés.

Na, meg aztán az csak egyetlen tényező, ha valaki nem él egészségesen. Számba vettük, hogy mellette mi az, amit köszönhet a társadalom? A negatívumokat könnyű az ember fejéhez vágni. De arról már könnyen elfeledkeznek, hogy lehet, hogy az az elhízott ember minden nap bemegy a munkahelyére, és elvégzi becsülettel a rá kirótt feladatokat. Ezáltal közvetlenül is profitot termel, és a fizetése elköltésével közvetetten is.

Vannak olyan helyzetek, amikor féregség azon számolgatni, hogy vajon valakinek pár fillérrel több segítség jutott-e. Társadalomban élünk. Közös felelősségünk, hogy a betegeket, és elesetteket segítsük. Egyrészt emberségből, másrészt gazdasági érdekből is, mert az az ember ha segítünk rajta, akkor további profitot képes termelni.

Te pedig ne mások miatt akarj egészséges lenni, hanem magad miatt! Nem azért szemét dolog a cukorbetegség, mert mondjuk az én adómból fogod az inzulint venni, hanem mert genyó dolog napi szinten bökni magad, meg úgy élni, hogy soha többé nem ehetsz felszabadultan.

2021. jún. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ott sántít a dolog, hogy annyi lóvéból hogy futja pizzára, meg ilyesmire. Főleg akkora mennyiségben.
2021. jún. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem gond senkinek, saját magadnak esetleg. Mind egészségügyi és mind esztétikai okokból. Én is voltam 120+, úgy éltem le egy csomó évet, hogy bámultak az emberek, megvetetettek, nem volt kapcsolatom. Miután fogytam, sokkal jobban éreztem magam. Mondjuk most sem vagyok a legjobb formában, 90 kiló körül vagyok még mindig. Azóta van párom, ő mindig mondja, hogy így szeret, de nekem rögesztmém maradt, hogy kövér vagyok.
2021. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Girlll3 ***** válasza:
Az egészségi állapotod miatt sajnálnak. De ha neked fontosabb a napi csoki és hogy degeszre edd magad, az a te dolgod. Csak majd nem is olyan sokára ekkora súllyal dolgozni se tudsz majd. A fejedben kellene rendet teremtened. Mert az egészséged megy rá erre és gondolom szeretnél barátnőt még ebben az életedben.
2021. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!