Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jól látom, hogy a Fókuszcsopor...

Jól látom, hogy a Fókuszcsoport pár hónapos csúszásokkal próbálja meg leutánozni amit Fanmademaker csinál?

Figyelt kérdés
Van a Fókuszcsoport nevű youtube csatorna. Már a kezdetektől volt egy olyan érzésem, hogy amit ez az Ádám gyerek csinálni próbál az Fanmademaker Marci kiherélt, semmilyen verziója, de most már még inkább azt látom, hogy olyan ötletekhez nyúl, amiket Marci hónapokkal korábban megcsinált. 2020 elején indult a Fókuszcsoport. Marci is akkor kezdte el napi szinten csinálni a youtubereket/influenszereket kritizáló formátumát. Ádám lemásolta gyakorlatilag full ugyanezt, csak a saját halvérű stílusában. Aztán Április környékére már a Fókuszcsoporton is napi szintűek lettek ezek a tartalmak. Ádám később bevonta ezt a Teki nevű haverját is a videókba, aki csak néha a háttérből tűnt fel, mint anno Bobby a Szürrelity Showban. Itt is nagyon feltűnő lett, hogy elkezdtek ugyanolyan gekeket használni, mint anno Marciék a Szürrelityben. Márci áttért nemrég a Twitch streamelésre. Mit hogy hogy nem, újabban Ádám is elkezdett ott streamelni heti ötször. A Youtubera rendes videókat már nem is csinál, csak válogatásokat a streamjaiből. Illetve tegnap tett fel egy videót, ami szintén egy nagyon erős Marci copy volt. Marci még Márciusban csinált egy vlog hónapot, amiben különböző emberekkel csinált interjús beszélgetéseket. Ádám most egy másik youtuber csajjal csinált egy teljesen ezzel megegyező felépítésű videót. A hosszúság, a beszélgetés menete, a kinti és benti váltakozó helyszínek mind-mind visszautaltak Marci vlog hónapjára. Az egyetlen amiben Ádám önálló, azok a politikai megszólalásai.

2021. jún. 6. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Te jó ég! Van két ember, aki hasonló témákat (is) feldolgoz. Na..ne. :O
2021. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk azt, hogy így van, igen. És akkor mi történik? Ádámnak jogdíjat kellene fizetnie a formátummásolásért, vagy mi?
2021. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Nekem a fókuszcsoportos csávó rohadtul irritáló. A másikat nem ismerem.

A fókuszcsoportos kb. dancsó kritizálásával kezdte az egész karrierjét, miközben kb. pont dancsót utánozza ezzel a kicsit szarkasztikus/ironikus stílussal.

2021. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem, próbálkozik témákkal, technikákkal, simán lehet hogy lesznek hasonlóságok, hiszen életkorban és témában is közel vannak egymáshoz.
2021. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kokakólalájt ***** válasza:
85%

Én meg olyan szempontból pont ellentétes vagyok a 3. válaszolóval abból a szempontból, hogy én Fanmademaker munkásságát ismerem elég jól. A Fókuszcsoportról csak névről hallottam, de videót még nem néztem meg tőle. Csak annyit tudtam róla, hogy elég erős kormánykritikus felszólalásai vannak, és a kormány közeli médiában elég nagy port kavart a személye az elmúlt egy évben. Arról viszont fogalmam sem volt, hogy emellett még ő is youtubereket rantel, meg vlogol is. FMM nekem nagyon ambivalens. Vannak projektjei amiket nagyon szeretek, de néha meg falra mászok tőle annyire irritáló megnyilvánulásai vannak. Kicsit ilyen skizofrén beütés, van mikor szimpatikus, és van mikor mintha egy másik embert látnék, és olyankor nagyon nem az.

Ami a formátummásolást illeti: Ezzel az erővel minden egyes magyar videósra rámondhatjuk, hogy másol valakit. Ha máshonnan nem, akkor külföldről. A szóban forgó FanMadeMaker is elég sokat merített IDubzz, vagy Filthy Frank stílusából, de csak hogy országon belül maradjunk, Puzsér Róbertéből is. Nehéz igazán eredetit alkotni, és mindenkit inspirál valaki, egy témához nyugodtan hozzányúlhat több ember is.

Viszont ha a Fókuszcsoport csinált ilyen interjú vlogot, azt biztosan meg fogom nézni. Pont Marcinál is nagyon bejött ez a sorozat, mert nem nagyon láttam még itthon ilyen típust. Úgyhogy én inkább örülök, hogy többen is hozzányúlnak ehhez a formátumhoz.

2021. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Fókuszcsoport igyekszik nem rantelni. Egy videót elemez ki, ragad ki, is önmagában kritizálja egész jól. Tehát mondhatjuk, hogy nem is az előadót értékeli, hanem a művet. cserébe viszont tény, mindig az adott ember legrosszabb videóját választja ki, ami már általában a youtuber számára önmaga felé is rant, mert annyira xar. De hát ebben van a nézettség...
2021. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Biztos vannak emberek, akiket zavar Ádám "halvér" stilusa, de én talán pont emiatt hallgatom szivesen, ez teszi számomra szimpatikussá. Marcival sincs gondom, de nekem ő túl sok, sokszor nem is tudom követni miről beszél, mert csak darálja a mondanivalóját. Engem személy szerint nem zavar, ha esetleg koppint valakit a Fókuszcsoport, mert így is számomra az egyik legkedveltebb csatorna jelenleg.
2021. jún. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Hát, hogy FreddyD-t idézzem:

Amíg van egy sikeres eredeti (fanmademaker), addig mindig lesz egy gagyi utánzat (fokuszcsoport).

2022. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!