Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki úgy éli le az...

Ha valaki úgy éli le az életét,hogy nem is kirándult, járt külföldön az nem is élt igazán?

Figyelt kérdés
A mai világban tényleg minden ország viszonylag könnyen megközelíthető. Én nem vagyok gazdag, anyám még a Balatont sem látta soha. Én szerencsére voltam már külföldön illetve jártam az országban kirándulni de nem Gondolom,hogy megfogom tudni mindig tenni. Úgy érzem már csak az él aki nyaral,utazgat stb. Ezzel van tele minden Instagram feed stb . Ti mennyit vagytok külföldön, illetve mennyire sűrűn kirándultok itthon. Szerintetek az életnek ez az egyik értelme?

2021. jún. 7. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit meg a munkahelyre is utalok utazni
2021. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rég rossz úton jársz ha instacelebek kirakatéletéből akarod kifürkészni az élet értelmét...
2021. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Rutinos és gyakori utazóként mondom, hogy baromi unalmas már ez a fszverés (mert valójában erről is szól, hogy henceghessünk), a másik leszólása, lenézése. NEM ettől függ, hogy az illető milyen ember.
2021. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
De.
2021. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Sosem jártam érdemben külföldön, mert vagy nem volt rá anyagi keret, vagy nem volt kivel. Itthon viszont sokfelé jártam/járok. Kevesebbnek érzem magam mindig, amikor pl egy ismerkedés alkalmával megkérdezik, hogy melyik ország volt a kedvencem ahol jártam, vagy idén hova megyek. Egyeseknek ez természetes, hogy utazgatnak. Aztán, ha elmondom, hogy nem jártam még külföldön, akkor néznek rám, mint egy ufóra. Szomorú, hogy ez alapján ítélnek meg embereket, főleg amikor ezt olyan teszi, akinek az élete habostorta, mert a szülők segítik (persze nem mindenki ilyen, sokan saját maguk teremtették meg, de a lenézők általában a pénzes szülők gyerekei)
2021. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. gyűlölök utazni. A sok készülés, pakolás, cűrhődés, idegeskedés, meg egy halom pénz kidobása, amit jobb szeretek maradandóbb dolgokra költeni.

Meg a hosszú utakon hányingerem, fosásom is szokott lenni.

Engem vallatni és kínozni lehetne utazással.

2021. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel van tele minden Instagram feed stb" - ez aztán az érv az utazás mellett! :S

Én olyan alsó "középmezőnyben" érzem magam. Középkorú vagyok, eddig Angliában, Ausztriában, Horvátországban, Németországban, Olaszországban és Romániában voltam. (Ami igazából messze "elmarad" a környezetem "listájától".)

De az utolsó 5 évben már "csak" Erdélyben voltam, ami évente "alap", de ezen kívül is nagyon szeretnék még pár helyre eljutni. Nem is annyira az anyagiakon, hanem a személyes kötelezettségeimen múlik.

Olyan sok szép hely van a világon, szerintem érdemes megragadni a lehetőséget, de azt messze nem tartom jó iránynak, hogy ez legyen az élet értelme. A mindennapokban kell megtalálni az értelmet, az utazás kikapcsolódás, új dolgok megismerése, az ember látókörének szélesítése, szép élmények szerzése stb.

Utazgatni azért nem ANNYIRA pénzkérdés. Egy biztonságos helyen lévő, olcsó bed and breakfast meg az útiköltség általában nem olyan vészes egy hosszú hétvégére vagy akár 1-2 hétre sem. "Költeni" meg nem kötelező. Programnak lehet kirándulni, sétálni a városban / vidéken stb.

2021. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom így. Az más kérdés, hogy párkapcsolatra nem jonnék össze olyannal, akinek nincs erre igénye, mert nekem személy szerint fontos (nem 24/7, de szeretek havi szinten 1-2x kirándulni, akár a közeli hegyre is, és évi-kétévi 1x mondjuk külföldre - saját részem fizetésével, persze).
2021. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utazás csak egy a sok-sok kincs közül, amit a földi élet tartogat.

Utóbbi iďőkben divat lett utazni, de a covid ezen változtatott.

2021. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Annak aki szeret utazni, xar az élet úgy, hogy nem tud. A másik része viszont simán lexarja, nincs meg benne az érzés olyan erősen, leél egy életet a Föld lakosságának nagy része anélkül, hogy valaha is kileptek volna a sajat országukból.

Én eleve nem Magyarorszagon lakom már, nekem egy út Hévízre már nyaralásnak ér fel. Nagy nyaralast (ha korona bácsi elhuzna vegre) evente szoktunk csinalni. Eddig Horvatországba jártunk, mert viszonylag olcso es nagyon szep. Viszont jövőre ha nem lesz korona, Spanyolorszagba keszulunk, vagy pedig Franciaba nehany napra. En kifejezetten xarul erzem magam hogy nem tudtunk eljutni mostanaban kulfoldre, meg magyarba sem voltam mar lassan egy eve a virus miatt. Eleg rosszul viselem.

2021. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!