Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarok mindenkinek...

Miért akarok mindenkinek megfelelni? Hogyan hagyjam el ezt a rossz tulajdonságomat?

Figyelt kérdés
Főleg az zavar, hogy idegeneknek is megakarok. Így átlátom, hogy idegenek és emiatt hülyeség és még sem tudom "átprogramozni" az agyam. Mit lehet ilyenkor tenni?
2021. jún. 8. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán mert jó ember akarsz lenni! Arra gondoltál már, hogy a Teremtő elvárásának megfelelj? A legtöbb hasznunk ebből származik.

37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

2021. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem nem kell ezt ennyire erőltetni - csak frusztrálod vele magad. Elég, ha ezt tudatosítani tudod magadban, és szépen lassan, lépésenként haladsz előre azon az úton, amin szeretnél; az agy különbensem egy számítógép, amit gombnyomással 'át lehet programozni' - nem lehet mindent egy bravúros mozdulattal a feje tetejére állítani...


A türelem, az elfogadás, a megértés - ezek célravezető készségek :)


Különben is, én 'rossz tulajdonságnak' vagy 'hülyeségnek' sem nevezném - az együttélés, meg a társadalmi státuszod szempontjából ez egy igen is fontos tulajdonság; és legalább az emberi kapcsolatoknak is ismered már azt az oldalát, amelyik az odaadásról, meg az elkötelezettségről szól...

2021. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm szépen, ezek nagyon hasznos gondolatok voltak. :)
2021. jún. 8. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor egy feladat előtt állsz, kérdezd meg magadtól: "Kinek akarok megfelelni? Mi a legrosszabb, ami történhet, ha nem a legtökéletesebben készítem el a feladatot? Túlélem? Igen? Akkor van mitől-kitől félnem? Nem.".
2021. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!