Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek igényesen, helyesírási hiba nélkül kiírni, megfogalmazni a kérdéseiket?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül itt, gyakorin, hanem akár facebook csoportokban, vagy lényegében bárhol, ahol más emberektől kérdezel valamit vagy vársz segítséget. Most láttam facebookon egy posztot (erről jutott eszembe a kérdés), ahol egy ember segítséget kér a csoport tagjaitól, mert elveszett valamit. Ilyet ugye nagyon sokszor láthatunk, de érdekes, hogy szinte mindegyik tele van helyesírási hibákkal, ráadásul igénytelen megfogalmazás is jellemzi ezeket a posztokat, semmi udvariasság nem érződik belőlük, pedig aztán egy kérem, vagy egy köszönöm nem nehéz szó. Nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de úgy gondolom, hogy ha már más emberek segítségét kérem, akkor az a legkevesebb, hogy pl. a helyesírásra odafigyeljek.

(Természetesen az elgépelés nem ez a kategória, de azt hiszem, abban egyetérthetünk, hogy ezt a két dolgot marha egyszerű megkülönböztetni)


2021. jún. 12. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem érdekli őket, és engem sem. Érettségi után eltettem arról hogy j vagy ly, sosem tudtam jól írni, azóta minden j vel írok.
2021. jún. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
81%

Hát igen... a helyesírás iskolázottság kérdése, a jómodor neveltetésé.


Ezek hiánya sem feltétlenül jelent rosszat, én egy kedves személyiséget szoktam képzelni az ilyen kérdések mögé.


Na meg vannak olyan kérdések is, ahol nem igazán segítséget vár az ember, ott nem indokolt feltétlenül az udvariasság.

2021. jún. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű a képlet:


A modern világban a chates stílus nagy teret hódított. Másrészről mindenki az írási stílusával bizonyítványt ad ki magáról. A maior stílus az, amit te is írsz, Kedves Kérdező: tele helyesírási hibákkal, stilisztikai bukfencekkel olvashatunk itt mondatokat. Ezzel azt bizonyítja az író, hogy önnön maga is egy felszínes, nemtörődöm ember. Én például ennek alapján IS!!!! vonok le konzekvenciát, hogy ki miképp fogalmaz; milyen szavakat használ, mennyire választékos a fogalmazása vagy éppen milyen helyesírási vétségeket követ el. Természetesen egy többszörösen összetett szó helytelen írása nem ugyanaz, mint pl. a "gója". Mindazonáltal az tényleg bosszantó, hogy sok kérdező azt sem érti, hogy a kiírt mondatok végére sok esetben nem kérdőjel illik, hanem pont. Annyira nincsenek tisztában az emberek az alapelvekkel és/vagy annyira nem érdekli őket, hogy az már számomra visszatetszést keltő.


De mit várunk? Olvastam korrektúrázási célzattal szakdolgozatot, láttam már fogalmazni elitegyetemistét, és bátran állíthatom, hogy az egyetemi hallgatók egy része sem tud értelmesen fogalmazni. Nem ismerik a vesszővonás szabályait, nincsenek tisztában az igeragozással stb. Hivatalos levelekben is hemzsegnek a hibák. Komolyan, mit várjunk a középrétegtől, ha egy értelmiségi sem képes magát megfelelően kifejezni?


Kérdező: a felvetéseddel maximálisan egyetértek, ugyanakkor meg kell jegyeznem, Madách már ezt a világot megénekelte, amikor mindenki tesz magasról mindenre (falanszter).


Én, a magam részéről sajnálattal látom, mennyire kiveszőben van a magyar nyelv cizelláltságát alkalmazó, de stilisztikailag korrekt fogalmazás. Nagyon ritkán látok itt ilyen kérdéseket, leírásokat!


De mindenki saját portáján seperjen; mindenki saját magáról állít ki bizonyítványt szavaival, érvelésével!

2021. jún. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

07:08, érdekes bútordarab lehetsz, nélküled is könnyebb lenne a világ...


Kérdező:

"mert elveszett valamit."

2021. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Micsoda hasznos válasz :)

2021. jún. 12. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Hàth....èn facebookon,mindig tobbször is àtnèzem a helyesiràsi hibàim.

De itt sokszor volt,hogy kèrdeztem valamit,de NEM èrdekelt hogy helyesen irjam azt le...

2021. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tisztelnek másokat és a saját anyanyelvüket sem. Ennyi!
2021. jún. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7# jól mehet sorsod,hogy ilyenen ràgod magad..

Az èletben van fontosabb,meg nagyobb gond is,mint pèldàul az,hogy inkàbb az embereket kène megtisztelni....

2021. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Laylah ***** válasza:
28%
Ez nem mások tiszteletéről szól, hanem az önmagam felé támasztott igényességről.
2021. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokan észre sem veszik, hogy hibásan írnak és beszélnek.

Engem leginkább a -ba, -be zavar akkor, amikor a -ban, -ben lenne a helyes. Iszonyatosan terjed! Aki így ír, így beszél, az már észre sem veszi, nem tudja, nem érzi, nem hiányolja... Ki fog kopni a nyelvünkből a -ban, -ben?

2021. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!