Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szereted a nevedet?

Szereted a nevedet?

Figyelt kérdés
Gondoltál már rá, hogy megváltoztatod?

2021. jún. 12. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de lehetnek rosszabb sokkal. Nem változtatok már meg szoktam.
2021. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Utálom,mindenhol elírják,kiejteni sem tudják
2021. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem. De nem változtatom meg.
2021. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, kislányos, többen mondták, hogy nem is illik hozzám. De nem fogom megváltoztatni, mert egyébként normális név, csak a hangzását utálom.
2021. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, de nem változtatom meg. Mindenki így ismer, felesleges lenne ennyi idő után megváltoztatni. Egy kedves kollégánaőm 27 évesen változtatta meg. Andrea volt a neve, és Helga lett az új neve. Senki nem hívta Helgának aki Andiként ismerte.
2021. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz a nevem, de egyáltalán nem is szép. A vezetéknevem idegen, egyáltalán nem szép hangzású. A keresztnevem szép, csak nem annyira illik hozzám. Viszont cserébe ha jól tudom, csak engem hívnak így. :)
2021. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölöm, senki se tudja kiejteni, leírni és végül mindig átkeresztelnek egy rövidebb, kissé hasonló névre, amit szintén utálok..

Mindig is meg akartam változtatni, 17 évesen azt tervezgettem, hogy ez lesz a 18. szülinapi ajándékom magamnak, hogy megváltoztatom, de a szüleim nem engedték, meg még suliba jártam és féltem, hogy csúfolnának miatta. Most már 23 vagyok és már azért nem változtatom meg, mert a páromnak tetszik, illetve a munkahelyen is mindenki így ismer, stb. és fura lenne mindenkinek egy új névvel bemutatkozni, úgyse jegyeznék meg és a régi nevemen szólítanának, meg amúgy nincs sok kedvem órákat üldögélni a kormányhivatalban, mert minden hivatalos iratomat meg kell változtatni.

2021. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az én nevem sem különleges, de szeretem, mert apukámtól kaptam!

Nagyon fiúnak vártak(akkor még nem lehetett tudni, hogy mi lesz a baba neme)...nagyokat rúgtam, hegyes volt anyukám hasa..és mindenki váltig állította, hogy fiú leszek.

Hát nem...

Ráadásul mikor apukám betelefonált, hogy megszülettem-eés minden rendben van-e a nővér elnézte egy sorral és azt mondta , hogy fiú.

Másnap mikor mehetett látogatni, kérdezte anyát, hogy milyen a "gyerek" (ezt a fiúra használták) a kislányokra nem. (ettől a mai napig herótom van és attól, hogy a férfi az "ember" a nő az asszony).

Nem akarta elhinni, hogy lány vagyok, azt hitte anya viccel. Mikor már sírásra állt anya szája, akkor mondta, de akkor legalább ..... lett.

(egy nővérem volt, akkor), akinek mikor haza vittek azt kérdezte, hogy hát Sanyikát mikor hozol? Lett két fiú öcsém (ikrek) 8 évvel később.

2021. jún. 12. 17:28
 9/21 anonim válasza:
100%
A teljes nevem alapból nagyon hosszú (2 keresztnév,a nevem egyik tagja sem rövid), a második keresztnevemet általában csak a hivatalos iratokon használom. A hangzásával nincsen bajom, a családnevemet rühellem az apám miatt, azt szeretném majd megváltoztatni.
2021. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A keresztnevemmel nincs bajom, számomra semleges. Viszont a vezeték évemet utálom, német eredetű szóval még állandóan el is írják, nem is illik a keresztnevemhez. Ráadásul rengetegen is csufolnak miatta, mivel van egy pár híres ember akinek ez a vezetékneve.
2021. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!