Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Berekfürdőn nem akarták...

Iboly2 kérdése:

Berekfürdőn nem akarták elfogadni a személyi igazolványt mint igazoló eszküzt,hogy elmúltam 65 éves.A pénztáros szerint nem biztos,hogy nyugdíjas vagyok. :) Valójában mit kell igazolnom? Hogy nyugdíjís vagyok vagy azt ,hogy elmúltam 65 éves?

Figyelt kérdés

#hyugdíjas
2021. jún. 16. 10:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Igen, és most mi mit tudunk ezzel kezdeni? Ott helyben kell intézkedni, nem GYK-ra kiírni egy kérdést..
2021. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
miért nem vitted a nyugdíjas papírjaidat?
2021. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A kérdésemre nem tudsz válaszolni?
2021. jún. 16. 10:24
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelező 65évesen nyugdíjba menni, tehát a személyi nem igazolja a nyugdíjas létedet.


A közlekedésnél megfelel a szig, mert ott a 65 év betöltése után jár a kedvezmény. De a fürdőkben és egyéb helyeken a nyugdíjasságot kell igazolnod, ehhez kell a nyuggerigazolvány.

2021. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"A pénztáros szerint nem biztos,hogy nyugdíjas vagyok."


Kérdésben a válasz. A biztonság kedvéért rálestem a fürdő jegyáraira, ott is nyugdíjas jegy van, nem 65 év feletti.


Nagyapám is dolgozott még ennyi idősen, nem lehetetlen koncepció :)


Szóval igen, azt kell igazolnia, hogy ön nyugdíjas. Az alapján adják k ia jegyet, nem kor alapján.

2021. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van leírva!

2021. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

A nyugdíjas jegyhez azt kell igazolnia, hogy nyugdíjas.

Ugyanúgy, ahogy a diákjegyhez is a diákigazolvány kell, mert a 12 éves gyerek és a 22 éves fiatal felnőtt is lehet diák.


Amivel keveri, az a tömegközlekedés, ott korhoz kötött a kedvezmény, nem nyugdíjas státuszhoz.

2021. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, teljesen jogos!


Ha életkorhoz kötött a kedvezmény, pl. az ingyenes utazás, akkor jó a személyi ig., mert benne van a születési időd. De attól, hogy 65 éves elmúltál, nem okvetlen vagy nyugdíjas. Először is lehet, hogy tovább dolgozol. Másrészt lehet, hogy életedben egy napot nem dolgoztál bejelentve Magyarországon, így nyugdíjat sem kapsz itthonról.


Abban igazad van, hogy a 65 év feletti, magyarul beszélő, nem putrilakó kinézetű emberek szinte bizonyosan magyar nyugdíjasok. Egy rugalmasabb pénztáros elfogadta volna, de te pont nem ilyet fogtál ki.

2021. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, nem a személyedet kell igazolnod, hanem hogy nyugdíjas vagy. Komolyan, 65 évesen ennyi ésszel...ááá.. fárasztó.


És ezt ott helyben nem tudták neked elmondani, hogy hol a nyugdíjas szelvényed? És te nem kérdeztél rá, hogy miért nem engednek be?

2021. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
vinned kellett volna a nyugger igazolványt.
2021. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!