Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt a nyugdíjasok...

Miért hiszik azt a nyugdíjasok, hogy nekik mindent szabad? Hol van belőlük az udvariasság?

Figyelt kérdés

Tegnapi eset. Ülök a vonaton. mellettem van egy üres hely. (2-2 szék egymással szemben. A Magdi anyus kinézetű nő nem szól semmit, áll mellettem. Nem hallottam, hogy ott van, nem láttam, hogy ott van, mivel a telefonom nyomkodtam, dolgoztam konkrétan és a fülembe fülhallgató volt. Nem tudtam mit akart. Erre fogta a táskámat feltette a felettem lévő csomagtartóra és minden szó nélkül leült mellém. Mikor észre vettem, hogy ott nyomorog mellettem, helyet nem hagyva nekem, rászóltam. Megkérdeztem tőle, hogy milyen alapon nyúlt a táskámhoz és tette fel a csomagtartóra. Azt is megkérdeztem tőle, hogy miért nem tudott normálisan szólni nekem, hogy le akar ülni. Azt is megkérdeztem tőle, hogy ha látta, hogy nem figyeltem rá, mert elvoltam a saját kis világomba, miért nem bökött meg? Majd miután ezt számon kértem rajta még ő volt felháborodva azon, hogy a korosztályom milyen szemtelen.


"Ha annyit szólt volna, hogy elnézést kisasszony leülhetnék?" Nem hogy a táskámat felkaptam volna, még fel is állok, hogy az Ő táskáját le tudja tenni az ülésemre és ne kelljen a földre tennie.


Ez csak egy a sok ezer sztori közül. Miért van az, hogy a nyogdíjasok durván 90%-a agresszív, nagyképű mogorva udvariatlan ember?

Nekem is van nagymamám, meg nagyapám is, mindketten egymástól függetlenül azt mondják, hogy a kor csak egy állapot, az életkor nem jogosít fel semmi többre, mint amennyi jogod van emberként.


2021. jan. 29. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen ember fiatalon is gyökér volt a kor csak felerősíti a negatív tulajdonságokat.
2021. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
81%

Most lehet arról áradozni, hogy nem mindegy nyugger ilyen, meg mi sem vagyunk jobbak, blablabla, azért én is azt látom, tapasztalom, a nyuggerek bunkóbbak, kevesebb a szégyenérzetük, mindent megengednek, és nem gondolnak bele senki helyzetébe, qva önzőek.

Imádom, mikor 1 megállót menve a villamossal is úgy turják magukat felfelé, mintha az életük ezen múlna.

Voltam gyakorlaton háziorvosi rendelőben, eszméletlen. A kis xaros gyógyszerük felírásáért úgy vergődnek, hogy csak na, ami a mi adónk zsetonja. Pont telibe xarják azt az anyukát, akinek szabadnapot kellett kivennie a lázas, tényleg beteg gyereke miatt.

2021. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Andizsuzsi ***** válasza:
21%

"Nem hogy a táskámat felkaptam volna"


Nem tesszük a táskánkat az egy szem üres helyre. Belőled hol van az udvariasság?

2021. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2: Hát ezaz. Nyílván én msot nem általánosítok, hisz ott vannak a nagyszüleim ellenpéldának, de szinte túl sok tapasztalatom van, hogy azt mondjam "mind ilyenek".


Aki érdekel annak itt van: 18 éves lány vagyok. Csak ezen a héten ha 10x nem adtam át azonnal a helyem egy idős embernek akkor egyszer se. És mindegyiknél megkaptam a köszönetet. Olyan hálásak voltak, egyik néni el is pityeredett. Egy másik meg még az átadás sebességén is bosszankodott. "már a megállóban látnom keleltt volna, hogy felszáll"


Üzletben meg ha sorállás van (egy éve kb) mögém beállt egy nő és megütötte a lábam a botjával, hogy milyen szemtelen (nem lát hátra?) hogy nem engedik előre. Ott leüvöltöttem a fejét. Mi a büdös p*csát ütöget? Úgy fel pofozom, hogy elnémul :D Sorban állunk. Várja ki a sorát, vagy kérjen szépen. Minden ilyen helyzetben az utolsó mondatom ez:


Ha szépen emgkért volna szó nélkül előr eengedtem volna/átadtam volna a helyem/stb stb.

2021. jan. 29. 15:17
 5/18 A kérdező kommentje:
3: Az mióta udvariasság, hogy egy szabad helyre lerakom a cuccom? Nyílván nem pakolom az ölembe és nyílván nem rakom le a földre. A fenti tartóra meg alap, hogy nem rakom az iratokkal teli táskámat. Aki le akar ülni majd szól szépen. Ez az etikett.
2021. jan. 29. 15:21
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Rájuk kell hagyni, némelyik már megélte a magáét, 60+ év, rágondolni is durva hogy nekem 28 évesen még mennyi van hátra, nem volna rossz megöregedni úgy hogy nem kell dolgozni csak élni.

Ők már belefáradtak az életbe, többen vannak akiknek már teher az élet, mint akik még 70 évesen is azt mondanák cél a 100.


Nekem van olyan ismerősöm aki 30 sincs, de már többször volt 200 körüli vérnyomása, ami sürgős ellátást követelt.

2021. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Engedd el... Ilyenkor gondolj arra, hogy úgyis előbb meghal, mint te 😀 hát, nem jóérzés? 😀
2021. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7: Persze, hát hány arcot látni, amin látom, hogy belefáradt az életbe és csak ül a padon, nézve ki magából.

De ez még nem indok arra, hogy szó nélkül legyen kis agresszív törpe. Ha elég ereje van ahhoz, hogy lilára üsse a vádlimat akkor meg is tud szólalni. Ha elég ereje van ahhoz, hogy más tulajdonát szó nélkül elvegye és odébb rakja, akkor van ereje megszólalni.

2021. jan. 29. 15:25
 9/18 A kérdező kommentje:
7: és természetesen tudok róla, hogy egy 70-80as embernek még a létezés is fáj. De ha ezt nem adja tudatunkra akkor mégis mit kéne tenni? Nincs hátul szemem, és csak azt érzem, hogy belevernek a lábamba. Komolyan ezt érdemlem? Még ha félrelök az is kedvesebb.
2021. jan. 29. 15:28
 10/18 A kérdező kommentje:

3: elég nagy vamzer lehetsz ha még az is zavar, hogy az SZABAD helyre lerakja valaki a saját tulajdonát. Tudod arra van. A vonatot mindenki használhatja, nem mondhatod meg, hogy "nem, te oda nem rakhatod" Mert képzeld el, De, lerakhatja. Foglalni nem foglalhatja, csak annyit amennyin elfér. Így nyílván ha érkezik egy értelmes kommunikációra képes ember és megkérdezi, hogy szabad-e az a hely, akkor azt mondom, hogy igen és elveszem a táskámat, berakom az ölembe és abbahagyom a munkát.

Nem szép dolog amit csinálsz.

2021. jan. 29. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!