Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis melyik a jobb a temetése...

Mégis melyik a jobb a temetésen: ha egy közeli hozzátartozója az elhunytnak nem sír, vagy az, hogyha sírást erőltet és megjátsza, hogy sír?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 13:03
A kérdező szavazást indított:
Ha nem sír
Ha sírást erőltet
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
Civilizalt emberek nem csinalnak mubalhet.
2021. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másképp gyászol: van aki sír, van aki nem. De most csak azért sírni, hogy a rokonok meggyőződjenek a másik fájdalmáról, szerintem felesleges.
2021. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyász nem így működik! (És tévedés azt hinni, hogy egy közeli hozzátartozónak a temetés a legnehezebb napja, ez nem feltétlenül így van.)

Szégyellje magát, aki azt nézi a temetésen, hogy ki sír, meg ki nem... inkább igyekezzen tőle telhetően, méltósággal búcsúzni az elhunyttól, és hagyja a másikat úgy gyászolni, ahogy neki éppen kell, ahogy épp kibírható az egész.

2021. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam sírni egy hozzátartozóm temetésén sem. Eszembe se jutna eljátszani. 😕 Sokszor csak hetekkel, hónapokkal később jutottam arra a szintre, hogy hirtelen tört ki a fájdalom, rájöttem mennyire hiányzik, aztán sírtam.
2021. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek erőltetni? Ennél csak az a rosszabb, ha valaki ráveti magát a koporsóra, és lead egy magánszámot.
2021. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az sem gond ha a hozzátartozó meg sem gyászolja, mert nem állt hozzá közel, ezért nem sírt. Minden nagyszülőm temetésén voltam, nem igazán hatott meg, vártam hogy mehessek haza pihenni, mert a sok udvariaskodó ember kiakasztott. Mondták sokszor hogy "nem kell most erősnek lenned", én meg így magamban "akkor már rég otthon lennék ha nem lennék erős, mert amúgy rohadtul nem érdekel". Ettől még nem leszek érzéstelen, csak nem kötődtem ezekhez az emberekhez, de voltam olyan udvarias hogy elmentem a temetésre, ez is valamim
2021. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha őszintén viselkedik.

Ha nem tör rá a sírás, ne erőltesse.

2021. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Mivan? Mi a kérdés?
2021. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Volt olyan temetés, ahol épp, hogy csak megérkeztünk és a társaság java elketdett sírni. Én nem kezdtem el csak azért sírni, hogy ki ne lógjak a sorból.


Kislany koromban esett meg egyszer ilyen, csendesen sírtam, mert láttam, hogy mindenki sír, azt hittem, hogy baj, ha nem sírok.


Felnőtt fejjel meg már tudataban vagyok ennek, hogy nem muszaj sírni a temetésen, de, ha sírok sincs belőle külön műsor.


A legutóbbin pl nem sírtam, de a végefele ömlöttek a könnyeim, mert pont úgy sütött a nap, hogyár a könnyeim megindultak tőle és törölgettem le a könnyeimet, de nem kerültem ettől a figyelem középpontjába.

2021. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy volt egy temetés, ahol megjegyezte az egyik vendég a szüleimnek, hogy nem sírtam, azt viszont soknak érzem, hogy van, aki ilyennel törődik a temetésen.
2021. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!