Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen nyelven tanítanátok a...

Milyen nyelven tanítanátok a gyereket?

Figyelt kérdés
A párom litván de Ausztriában élünk és itt is tervezünk maradni. Még nem tervezzük a babát csak elgondolkodtam,hogyha egyszer gyerekünk lesz akkor a nyelv kérdést hogyan oldanánk meg. Leginkább angolul beszélünk mert ő 10 éves korától 28 éves koráig Angliában élt, és én pedig még csak tanulom a németet. Hány nyelvet képes egy kisgyerek befogadni anélkül,hogy összezavarodna teljesen?
2021. jún. 17. 19:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tervezünk*
2021. jún. 17. 19:43
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem én a ti esetetekben angolul és magyarul tanítanám meg a gyerekem beszélni. Később, ha akarja, megtanulhatja a németet is.
2021. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És a párom anyanyelve? Szerintem hatalmas kincs a nyelvtudás de nem szeretném összezavarni sem.
2021. jún. 17. 19:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Illetve Ausztriában járna oviba és iskolába is szóval a német kikerülhetetlen.
2021. jún. 17. 19:46
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Jaj bocsánat, ezen valahogy átsiklottam :) Akkor valóban, inkább a német és a magyar. És akkor az angolt meg megtanulhatja később.
2021. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Angolul tanítanám főleg, azzal mindenhol boldogul

Illetve ha Ausztriában maradtok akkor a német elkerülhetetlen

Unokatesóm Németországban él, németül beszélnek a gyerekek alapból

De az unokatesóm otthon magyarul beszél velük a felesége pedig lengyelul nert ő lengyel

A legkisebb gyerek most 4 éves

Mind a 3 nyelvet megéri és válaszol is rá

Még nem tökéletesen de teljesen érthetően

2021. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy kislányt, aki szlovákul, magyarul és portugálul is folyékonyan beszél. Nagyjából 6 éves lehet. Szóval lehet tanítani több nyelvre is egy gyereket. Vagy esetleg először 1, max két nyelven, és később a többi. Én is 3 idegen nyelvet tanultam a magyaron kívül
2021. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Annyit kihagytam a történetből,hogy a páromnak már van egy kislánya Angliában..szóval az angolt mindenképpen szeretném,hogy megértség egymást. Csak valahogy nem tudom elképzelni,hogy egy kisgyerek 3-4 nyelven beszéljen anélkül,hogy összezavarodna.
2021. jún. 17. 19:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Megértsék*
2021. jún. 17. 20:01
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Egy személy csak egy nyelven beszéljen a gyerekkel. Latin származású amerikai gyerekek dadogni kezdtek, ha a szülők felváltva beszéltek velük angolul és spanyolul.
2021. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!