Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintem az emberiség elkerül...

Szerintem az emberiség elkerülhetetlen sorsa a hús-vér testünk lecserélése. Az agy digitalizálása, vagy szintetikus test használata. Szerintem 100 éven belül megkezdődik ez a folyamat. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2021. jún. 23. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre felé haladunk. Ha nem pusztulunk ki hamarabb, akkor szerintem is megvalósul.
2021. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, de én mégis jobban szeretem a hús-vér testem :c


Igaz, vannak hibái bőven, de akkor is olyan csodásan működik.

2021. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Elkepzelhető, hiszen mar most is sokakat peszméker tart életben.


De alighanem előbb pusztulunk ki

2021. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos az élő emberből is robotot szeretnének csinálni, sőt az embert akarják lecserélni a robotokra (mesterséges intelligencia..stb.)

Jó lenne, ha ez nem következne be, mivel egy hús vér embert nem helyettesít egy robot.

De ha pl. valakinek jól esik majd robottal d..gni egy hús vér ember helyett, akkor egészségére.

2021. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Suerintem elkerülhetetlen lesz. A fejlett országokban elég sok gond van, egy például a kevés születés. Bevándorlás nélkül kivétel nélkülbaz összes nyugati ország lakossága csökkene. Szerintem, ahogy a szegényebb országok is fejlődnek, ott is lefognak csökkenni a születésszámok. Kelleni fog a robitizált munkaerő.
2021. jún. 23. 08:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt gondolom hogy ez egy oltári abszurd baromság. Persze erre kondicionálnak a filmek, sorozatok. De ez csak hiú ábránd. Gondolj bele, ha lenne egy globális áram szünet. Már most a mai világban össze omlana az egész rendszer. Már most milyen szinten kiszolgáltattuk magunkat az elektromosságnak. Egy ilyen jövőben ez fokozottan érvényes. Miközben a legtöbb ember életképtelen lenne áram nélkül, a termeszet, ami táplál bennünket, és amiből élhetnénk kozben haldoklik körülöttünk. Inkább ezzel kéne foglalkozni nem hiú ábrándokat kergetni.
2021. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utoljára évekkel ezelőtt tapasztaltam áramszünetet. Csak megoldják, hogy elő se fordulhasson. Tartalék áramforrás stb.
2021. jún. 23. 09:17
 8/12 A kérdező kommentje:
És nem csak az agy digitalizálása a jövő. Lehetnek majd akár bioimplantátumoky amiket a keringési rendszerünk vagy a testhőnk lát el energiával.
2021. jún. 23. 09:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb esetben is egy nyomorult torzó lesz az eredmény. Az emberi lény fantasztikusan összetett rendszer, talán sosem fogjuk teljességében megérteni. Kicserélhetünk benne ezt-azt, de már a szervátültetések tapasztalatai is azt mutatják, hogy olykor jelentős és nehezen magyarázható lelki, elmebeli változásokkal is jár az ilyesmi.


Az exoskeletonok és más, külső perifériák hasznosabbak lesznek, és biztos a gépi szervek is fejlődnek még, de sztem a teljes test cseréje után már nem beszélhetünk emberről.

2021. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem is kell emberről beszélnünk többé. Az evolúció felülírása, génmódosítás, mesterszéges szervek, testek lesz az emberiség utolsó mesterműve. Aztán jön egy új korszak.
2021. jún. 23. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!