Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Él még Barna Illés bácsi,...

Él még Barna Illés bácsi, akinek 2016-ban bezárták a cukrászdáját?

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Szoktam nyitva látni a kapuját, múltkor még rám is nézett, pár hónapja.

Jól kibabrált vele valami szemétláda. :(

Remélem a pokolra kerül az illető.

2021. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
1: az a hely alkalmatlan volt cukrászdának
2021. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

#1

Egyrészt örülök, hogy megvan még az öreg. Másrészt azért zárták be, mert nem tudott megfelelni a higiénés szabályoknak. Szerintem korrektül bántak vele.

2021. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy dolog sajnalni valakit, ketto veszelyeztetni a kozegeszseget.
2021. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Mind embert sajnálom, kedves öregúrról van szó, pár hete láttam a felvételeket, és olvastam a dologról. (Biztos hallottam anno, mikor aktuális volt, csak nem emlékeztem.)

Elnézve a felvételeket, nekem a mai is futó "Gyűjtögetők" sorozat jut eszembe. Rendetlenség padlótól a plafonig, kosz, helyiséget telezsúfolva mindennel. Ki tudja mi van egy-egy kupac mélyén...

2021. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bemasolom ide is. Ezt masik temaban kommenteltem.


Bar regi a kerdes en azert leirom. Szemelyes erintettsegem miatt erdekel, hogy hol tart a dolog. Szeretnem leirni az igazsagot errol az egeszrol, hogy mindenki tisztan lathasson. A media felkapta a sztorit es ahogy szokta elferditve adta vissza.


Van egy olyan jelenseg, hogy automatikusan az idos (elesettnek latszo) ember partjara allnak anelkul, hogy ismernek a dolog reszleteit.


A kornyeken nottem fel. Illes bacsi cukraszdajat mar 30 eve ismerem. Veletlenul arra jarva tevedtunk be. Mar akkor is ugyanigy nezett ki. Igenytelen es lepusztult. Itt emeljuk ki! A retro nem egyenlo az igenytelenseggel. Ez koszono viszonyban sem volt a retroval. A sutemenyek nem voltak izletesek es a fagylalt sem volt az. Konkretan sz@r volt. Ez mar 30 eve is igy volt! Azota parszor jartunk ott egyfele perverziotol motivalva. Katasztrofa turizmus :) Hullamzo volt a minoseg. En csodalkozom nagyon azon, hogy ezt egyaltalan ennyi ideig engedtek. Szerintem a hivatal is meglehetosen engedekeny es galans volt vele. Indokolatlanul! Massal nem ennyire azok. Es oszlassunk el megegy tevhitet! Talan a legfontosabbat! Ez a cukraszdanak csufolt lebuj nem volt nepszeru. A kutya nem jart oda. Ezt higyje el nekem mindenki! Neha tevedt be oda egy-egy gyanutlan ember. Abban biztos vagyok, hogy egyikukbol sem lett torzsvendeg. Es mindezt ugy, hogy forgalmas ut mellett van, ahol jol lathato. Illes bacsi is elegge narcisztikus ember benyomasat kelti es egyaltalan nem egy kedves baratsagos pozitiv ember. Ha lett volna egy csepp esze, akkor eladja az ingatlant. Szep penzt kaphatna erte, mert Godollo nepszeru hely es biztos sokan megvennek. A kapott penzbol bemehetett volna egy elitebb idosek otthonaba. Bar ez innentol az o dolga. Kivancsi vagyok, hogy egyaltalan el e meg.

2023. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes téma az biztos, idén nyáron jártam arra biciklitúrán és elkanyarodtam az egykori cukrászdához, rozsdás lakattal zárva, bent mozgás semmi.


Egyfelől érdekes, hogy a legtöbben egekig magasztalták akkor is, hogy imádták, rendszeresen visszajártak olyan jót azóta se ettek, meg mondja az öreg is, hogy még most is kérdezik sokan mikor összefutnak vele ,hogy mikor nyit ki, a megkérdezettek is azt mondták, sokszor jártak ott.


De közben meg látva hol készült a fagyi meg a krémes az a csoda, hogy nem lett tőle beteg senki, egy instant hasmars simán befigyelhet pusztán atól is, hogy a közelébe mész. Rozsdás gépek, pereg le a festék róla meg a rozsda, fagyi készítés közben belelóg a mellszőr, vastagon áll mindenne a kosz.


Úgy volt vele, hogy miért kéne a régi gépeket lecserélni amit 50 éve összebarkácsolt az jó lesz most is. 50 év alatt nem mondta neki senki, hogy vissza is kéne forgatni a boltba némi pénzt modernizálni. Na meg ha már nem bírja mert túl öreg, akkor valakit fel kéne venni, hogy takarítson ki időnként.


És még emberségesen bánt vele a hivatal is, nem bíraságolták rommá, mert kb. semmi sem felelt meg semminek, csak figyelmeztették, hogy modernizáljon vagy zárjon be. Felajánlott segítséget nme fogadta el, maga döntött úgy, hogy bezár.


Én azért kiküldenék oda egy komolyabb vegyipari koimmandót és kutató csoportot, mert valami lehet ott, ami egy univerzális gyógyszer alapanyaga, mellzsőr, duzsuva, rozsdás keverő stb. alkothat valami olyan spéci elegyet, ami legyőz minden betegséget, évek óta nem járt instant hasmarssal ott minden látogatás, sőt visszatérő törzsvendégei voltak érthetetlen hogy csinálta.

Mikor mutatták a TV-ben a körülményeket nekem a Galla Miklós féle vérhas konzerv jutott eszembe. :)

nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Apamnak uzleti kapcsolata volt a szomszed tuzepessel. Gyakran jartunk oda. Sokszor dolgoztunk is ott. A kutya nem jart oda. Neha tevedt be valami gyanutlan aldozat. 30 is ugyanez volt. Csodalkozok, hogy eddig nem talaltak meg valami ellenorzessel. Lehet regen szakmailag ott volt az oreg, de az mar igen regen lehetett.
febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem voltak valószínűleg rokonai, ill. családja se olyanok, akire hallgatott, hogy a vállalkozásnál a nyereségből vissza kell időnként forgatni az üzletbe, pl. új gépeket venni, új dolgokat behozni stb. Ő csinálta ugyanúgy 50 évig ugyanazok a termékek, ugyanazok a gépek és a gépei meg ő is megkopott. Nem volt senki a környezetében, aki még az elején mikor már látszott, hogy egyre kevésbé bírja, figyelmezteti, és hallgat is rá, hogy vegye észre, hogy már nem bírja úgy, mint régen, kevesebbet dolgozzon, vagy szerződjön le valakivel, aki kitakarít helyette, mert neki már nem megy. Pár év alatt meg öngerjesztő lett idővel a folyamat. Ő nem vette észre, hogy baj van és megmaradt abban a hitben, hogy ha 50 éve jó volt akkor ezután is az lesz, minek lecserélni ha működik, nembaj ha koszos az asztal, terít rá egy abroszt stb. 2-3 év alatt meg eljutott oda, amit láttunk.
febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!