Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerettél óvodába járni?

Szerettél óvodába járni?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. jún. 30. 12:43
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
33 szavazat
1 2
 1/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
87%

Imádtam a menzás kaját,-azóta is.

Sok barátom volt,-most sem panaszkodom.

Imádtam a délutányi szunyát,-most is.

Több játék volt, nekem az sajna nem igazán volt otthon, elég szerény körülmények között nőttem fel. (Ez a kajára is igaz)

Imádtak az ovónénik, eszméletlen cuki voltam, -ez is igaz most is hogy eszméletlen cuki vagyok :D

2021. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Elmondtam kedvesen a drága óvónőnek, hogy nagyon rühellem a "hivatalos" becenevemet (még ma is utálom, fúj), helyette hívjon azon, ahogy mindenki más hív. Egy betű különbség volt csak.


De nem, neki az nem tetszik, ő továbbra is úgy fog hívni.


Akkor döntöttem el, hogy utálom őt is, meg az ovit is :(

2021. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen, elég jó emlékeket őrzök az oviról :)
2021. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Imádtam. Életem egyik legjobb időszaka volt. Semmi gondom nem volt egész nap azt csinalhattam amit akartam, játszhattam, jól éreztem magam...mindig nosztalgiával gondolok erre az időszakra.
2021. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

#2 vagyok


Alapból lassabb, megfontoltabb típus vagyok, egyszerűen ilyen a temperamentumom.

Óvónéni b*sztatott is, ha épp nem a hivatalos becenevemen szólított, akkor csak "Lassított felvétel" volt a nevem.

2021. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Eleinte, mikor először vittek nagyon tiltakoztam ellene. Takaróba csavarva vittek el, ott meg megkapartam az óvónőt. Később már mentem szívesen, és olyan voltam mint egy kezesbárány, talán túlságosan is. Lehet nyomot hagyott bennem, hogy így vittek el. Nem tudtak szépen rábeszéni a szüleim.
2021. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2. Megértelek, én sem szeretem, ha beceznek, de a lassított felvétel elég megalázó lehetett. Leírod priviben, mi volt az a hivatalos becenév?
2021. jún. 30. 13:10
 8/13 citromfűlevél ***** válasza:
78%

Utáltam. Otthon mindenki rám figyelt, én voltam a középpontban, az óvodában csak egy gyerek voltam a sok közül. Ezt nehezen viseltem el, különböző módokon próbáltam felhívni magamra a figyelmet. Például sírtam, de az is előfordult, hogy levetkőztem teljesen meztelenre és úgy szaladgáltam (emiatt az óvónők mindig is szelepesnek tartottak).


Utáltam a délutáni alvást is, nagyon ritkán tudtam elaludni, de ha nagynehezen elaludtam, akkor nem akartam a szundiidő végén felkelni.


A menzát is mindig utáltam, főleg a finomlevest, ami másnapra finomfőzelék lett.


Még utolsó évben is sokszor sírva mentem oviba. :|

2021. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Metionin ***** válasza:
83%
Utáltam. Eleve nem szerettem a gyerekeket, az oviban meg kényszerítettek hogy játsszak velük meg hogy menjek oda, miközben én csak békésen rajzolni, olvasni vagy kirakózni akartam. Sokszor csak ültem az udvaron és néztem a sok rohangáló, ordibáló gyereket, miközben arra gondoltam, hogy jesszus mi a frászt keresek én itt, miért nem lehetek mondjuk otthon az üres házban, ahol csend van és lehetne nyugodtan rajzolgatni egész délelőtt. A kaját is utáltam meg a délutáni kötelező alvást, hogy folyamatosan jöttek nézni hogy kinek van nyitva a szeme. A dadusokat is utáltam, mert a legtöbb ordibált. Egyedül a foglalkozások, az énektanár és a balettórák hoztak fényt az életembe.
2021. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem szerettem járni, de soha nem rendeztem jelenetet emlékeim szerint, jól be voltam idomítva.

Olyan szomorkásan nézelődöm az ovis fényképeimen is, nagyon sajnálom azt a kislányt, pedig kimondottan traumatikus élményeim nincsenek, csak ami szokásos minden embernél. Mással kedvesebb a dajka, az ő kezét fogja az óvónéni, a szülei normálisnak és boldognak tűnnek együtt, effélék.

2021. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!