Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozod fel, ha ér...

Hogyan dolgozod fel, ha ér valami veszteség?

Figyelt kérdés

Nem halálesetre gondolok elsődlegesen, hanem magánéleti dolgokra.


Amikor valami, valaki, aki, ami az életed szerves része egyik napról a másikra már nem lesz az? Tudom a haláleset is ilyen, de akár szakítás, akár lediplomázol, bármi ilyen, ami után nem tudod, hogyan tovább.

(Nyilvánvaló, diploma után tudod)


Oké, "munkaterápia", ideig-óráig jó, de ezen kívül?


Mikor annyit vesz ki belőled, hogy nem tudsz a hobbijaidra sem koncentrálni (egy idő után a munkára sem), csak vagy és üres vagy belül, nagyon üres. És kb non-stop pánikrohamod van, hogy most mi lesz?


Van az a mém, ami azt prezentálja, hogy megnéztél egy filmet, sorozatot, aztán nem tudod, mihez kezdj az életeddel.

Ha ezt valami komolyabb dologra vetítve tapasztalod, hogyan küzdesz meg vele?


2021. jún. 30. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem halaleset, es valaki, aki az eleted resze volt es mar nem az, az okkal tunt el. Egy ideig hianyzik, keresed, aztan rajossz, hogy jobb is igazabol nelkule, mert nem passzoltatok. Koncentralj a celjaidra, a jovore.
2021. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen kellemetlen "most mi a fene történik?" érzésem, amikor beküldtem a diplomamunkámat. Vannak stabil elképzeléseim és céljaim a jövővel kapcsolatban, egy pillanatra mégis megijedtem. Rájöttem, hogy nehezen viselem a változásokat, ameddig benne vagyok egy életszakaszban, addig működőképes vagyok, de a váltásoknál mindig elakadok. Szerintem ez normális, hiszen az ember akkor érzi magát biztonságban, ha stabil alatta a talaj. Nem mondanám ezt a talajvesztettséget feltétlenül kórosnak, de fogalmam sincs, hogyan tudnám megfelelően kezelni, lereagálni. Apukám azt mondta ma, hogy nem tudok pihenni, pedig megérdemlem az egész éves teljesítményem után a nyári pihenőt. Lehet annyira feszültek vagyunk, hogy nem tudjuk, hogyan kell megpihenni, hiszen lélekben még továbbra is benne vagyunk a pörgésben.
2021. júl. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Már egy kérdésnél meséltem.

Kidobott az életéből egy ember, akiért oda és vissza vagyok, ennek egy pár hete, és azóta sem tudom mit kezdjek az életemmel. Azóta még edzeni sem mentem be, egyszerűen nem tudok. Nem vagyok képes rá. Csak vagyok, fekszek, nézek előre, és zombi módjára csinálom amit kell, tanulok, boltba megyek, stb. Meg vagyok bolondulva. Néha rám jön a sírógörcs és órákig tudnék bőgni...de nem fogok. Bár néha sírva alszok el. Sok év telt el, de neki nem jelentett semmit, én ezt nem bírom felfogni sem.

Mostanában van valaki aki mondjuk írogat, és jobb kedvre derít, egy barátom, de míg nem beszéltem vele végképp padlón voltam. Talán már a napokban lesz erőm bemenni edzeni is.

2021. júl. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!