Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az a mondat amit fiatal...

Mi az a mondat amit fiatal korodban mondtak neked és még mindig a füledben cseng?

Figyelt kérdés
2021. júl. 4. 07:53
1 2
 1/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Fiam, ne nősülj meg!"

:-)

2021. júl. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"A barátnőd sokkal talpraesettebb, mint Te."


Párszor hallottam csak anyától, egy életre...bennem maradt.

2021. júl. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
"Megalszik a tej a szádban!!!!"
2021. júl. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem, hogy sokkal tehetségesebbnek gondoltunk mint ami vagy és lehet ez a maximum amit ki tudsz magadból hozni"


Ezt anyám mondta miután az egyik művészetis tanárom telebeszélte a fejét. Persze emiatt anya nem akart továbbra is rajziskolába járatni mert lehet csak pénzkidobás lenne leszarva azt, hogy én ott legalább társaságot alakítottam ki magamnak és szerettem oda járni.

Ráadasul a tanár aki felbújtogatta és abban a gimimben dolgozott ahova jártam nem is ismerte a munkáim többségét amik amúgy mint utólag kiderült annyira voltak csak "szarok" hogy országos pályázatot nyertem velük.


Most képzőművésznek tanulok egy egyetemen de ezek a szavak még mindig a fülemben csengenek.


A másik mondat az általános sulis alsó osztályos osztályfőnökömhöz kötődik. Ő ha használtam valami idegen szót vagy érdekesebb kifejezést (értelmesen és pont oda vágón tehát tudtam is a jelentését)

Rávágta, hogy "ez csak homok a fejedben". Eléggé meg szégyenítőnek éreztem és meg mindig az eszembe jutt pl vizsga időszakban beadandók írásánál vagy vizsgákon.


Több most nem jutt az eszemben de biztosan van. Főleg anyámnak meg az "anyósomnak" köszönhetően.

2021. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Péter, nem vagy még egy kilóméter?

Qrvára unalmas volt, már nagyon rég monták utoljára, erre az autós oktatóm első reakciója a nevemre mi volt?

+a vezetéknevem is olyan, ami nagyon hasonlít egy mindenki által ismert cég nevére, ahol nem a főnök nevéről kapta a nevét🤷‍♂️

2021. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen, de annyira bántó mondat volt, hogy inkább nem írom ide.

Apukám vágta a fejemhez amikor megtudta, hogy gyereket várok (20+) attól a fiútól aki a legelső volt az életemben minden téren.

Megbocsátani csak azért tudom, mert utána imádta az unokáját.

2021. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"mi kis emberek vagyunk" - gyűlölöm!
2021. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"Nem lesz belőled semmi"
2021. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#1 Ez legalább egy jó tanács! :D
2021. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#9

Igen, azóta már én is továbbadtam a fiamnak - bár a nejem nagyon csóválta a fejét. :-D

2021. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!