Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyha egy hajléktalan kinézet...

Hogyha egy hajléktalan kinézetű ember fekszik a földön, pofozgatod és szólongatod és ha nem reagál kihívod és megvárod a mentőt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, stabil oldalfekvésbe is helyezem
Szólok valaki másnak
Elmegyek mellette
35 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincs "hívnék mentőt, de nem tudom biztonságosan SOF-ba helyezni?


Valaki azt se tudja, hogy kell

2021. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Gondolatban egészitsük ki azzal:)
2021. júl. 7. 18:31
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

Elmegyek mellette.

Lehet itt álszenteskedni,többször láttam ilyet éles helyzetben, mindenki továbbsétált, volt aki pár percig megállt és nézte, majd utána állt tovább.

Itt meg mindjárt írja mindenki hogy segítene.Persze!

2021. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Hagyjuk már, múltkor egy tök normális csóka volt kiterülve a füvön, annyi szerencséje volt, a rendelőből jöttünk ki "szünetre" az orvossal, mentős kollégák ott álltak fél utcával feljebb, annyit segítettek, hogy betették az orvosi rendelőbe, és húztak is el nagyon gyorsan (én nem ott dolgozom, csak eü felszerelést vittem át kölcsönbe tőlünk). Ébreszthetetlen csóka, pupillareflexe is alig volt, filiformis pulzussal.

Lazán elhajtottak a kedves mentős kollégák, egy olyan rendelőből, ahol kb alig van felszerelés életmentésre, és ha baj van, úgy is OMSZ. Az utcán meg mire mi kiértünk, már percek óta nézték az emberek, de nem elmenve séta közben, csak tőle 3 méterrel állva, és ezt még mondják is; már pár perce fekszik itt ez az ember. És nem, nem sokk hatása alatt voltak, csak ilyenek az emberek. Bezzeg ha nekik a kiskörmük fáj, képesek bejönni hajnal 2-kor a sürgire, és meg vannak lepődve, hogy el vannak küldve a büdös sunyiba!

Hajléktalanhoz nem tudom oda mennék-e, a sürgősségin nem csinálnak vele smemit. Bedobják a detoxos szobába, és rácsukják az ajtót. Viccen kívül. Most akkor már valaki olyannal foglalkozzoanak a mentősök, akire mondjuk a szívroham jött rá, nem pedig drogra piált, ilyesmi.

2021. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kifejezetten hajléktalanról van szó (hiányos ruházat, alkoholszag).
2021. júl. 7. 18:44
 6/23 A kérdező kommentje:
És elméleti kérdés, mielőtt valaki nekem esik.
2021. júl. 7. 18:44
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Volt már rá példa. Stabil oldalfekvésbe nem tudtam rakni, nem is tudom hogy kell (nincs jogsim, nem végeztem elsősegély tanfolyamot) igazából hozzáérni sem mertem mert egyrészt mi van ha agresszíven reagál, másrészt van egy kis problémám az érintésekkel. De megtettem ami tőlem telt, megvártam a mentőt, elvitték.
2021. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%
Senkihez nem hívom a mentőt. Leszarom
2021. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
8, milyen mókás lesz mikor te leszel rosszul és téged szarnak le mások :)
2021. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
közel nem mennék hozzá, alig vagyok negyven kiló, ha felébresztem és nekem esik, mit csinálok? én nem játszom meg magam online sem, legyen terézanya akinek ahhoz van kedve, én nem fogom a saját biztonságom, egészségem kockáztatni valami lecsúszott szerencsétlenért...
2021. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!