Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen állandóan a nélkülözés miatt aggódnom és feszültnek lennem?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és nagyon zűrös életem van, gyógyíthatatlan beteg vagyok, és meddő, sokszor bántottak, megeroszakoltak, az iskolában mindig rosszul teljesítettem, a családom mostanában nem bánt, sőt egész kedvesek velem, de semmiben sem támogatnak, szükségem lenne szemüvegre, de nem tudom megvenni, pedig már alig látom a dolgokat, van fogszamályzom, éveken óta nem tudok vele haladni, mert nincs pénzem arra hogy kezeljék, nagyon nem bírom már, rengeteg dolgom és gondom van amiben nem tudok haladni, próbálom észre venni a szép dolgokat, hogy kapok levegőt, és ilyesmi mindennapi csodák, van munkám, de profitot nem kapok belőle, mert elmegy a pénz arra, hogy elutazzak a munkahelyere, de addig sem unatkozom.. És igyekszem tovább tanulni, de úgy elfaradtam, nem akarok élni, próbálom hinni hogy csak történik valami jó, de nem, viszont tudom, hogy mindenkinek vannak gondjai, más ezt hogy kezeli, hogy ne menjen minden napja tönkre?
2021. júl. 7. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez még stabilabb egzisztenciával is meredek tud lenni, nemhogy így.


Viszont az micsoda, hogy annyit keresel, ami a munkába járásra elég csak? Ez a napok, hetek, évek meg az egész életed tönkretételének, elpazarlásának a csúcsa, ha közben nem tanulsz olyan szaktudást, ami később jobban fizető munkakörbe helyez majd... Az unatkozás elütésére az egyetem vagy a szakképzés az erősen ajánlott. Heti 20 óra diákmunkával meg tudsz már annyi pénzt keresni, hogy szűk túlélőmódban, de finanszírozni tudj egy szobát egy albérletben, kaját, stb. Amellett lehet tanulni. Vannak szociális, rászorultsági alapú ösztöndíjak is.


A családodnak pedig valahogy vezesd elő a szükségleteidet, te is a család egy tagja vagy és ugyanúgy gondoskodniuk kell rólad, mint a többiekről is.

2021. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom, elég nehéz helyzetben vagy, nem is jut eszembe most semmi okosság.
2021. júl. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hat mondjuk ott kene kezdeni, hogy probalj meg olyan munkat keresni, amiert jar rendes fizetes is. Nyilvan nem fogsz kapni milliokat, de ezt nem nagyon tudom ertelmezni, hogy a munkabajaras elveszi a fizetesed. Naponta 3-5 orat utazol es nincs ra tamogatas, vagy hogy kell ezt elkepzelni?

Nem tudom, hogy jarsz-e pszichologushoz, ha meg nem, akkor ezt is intezni kene. Allamira is be tudsz kerulni, keresd fel a haziorvosod.

2021. júl. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Mi ez, közmunka??? Vagy limóval jársz?
2021. júl. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!