Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel teszed jobba a vilagot?...

Mivel teszed jobba a vilagot? Van -e ilyen torekvesed? Mit teszel annak erdekeben, hogy ha meghalsz, jobb legyen a vilag, mint elotted, vagy legalabb jo nyomot hagyj magad utan? Milyen jocselekedeteket szoktal veghezvinni? Gondolkoztal mar ezen?

Figyelt kérdés

Ha semmi ilyet nem tesz az ember, akkor vegulis mi ertelme van az eletenek?

En mindenfelekeppen arra torekszem, hogy valahogy segitsek masokon, vagy valami jot tegyek az eletben, de ennek az utjat-modjat nehez megtalalni.pl. adomanyozni szoktam eleg surun penzt, vagy targyakat. De pl. az hogy szemelyesen pl. Onkenteskedjek, az nem ferne bele az eletembe.Te hogy csinalod?



#jo cselekedet
2021. júl. 11. 00:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Vissza fogom szerezni Erdélyt.
2021. júl. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Akár még az is tekinthető ilyen cselekedetnek, hogy itt gyakorin segítesz mindenkinek, ahogy tudsz. Nem látjuk a nyomát, de valamilyen pozitív változást biztosan elérünk vele.
2021. júl. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

"Ha semmi ilyet nem tesz az ember, akkor vegulis mi ertelme van az eletenek?

"

Boldog legyek az, nyilván nem más kárára, de nem másnak élek xD

2021. júl. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Én évek óta kimegyek tavasszal a temetőbe és kiválasztok egy elhagyatott sírt. Akihez senki sem jár. Halottak napjáig gondozom, virágot ültetek, gazolom.

Nem egy nagy világ megváltó cselekedet,de jól esik egy elfeledett embernek megadni a tiszteletet.

2021. júl. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Én is adományozok rendszeresen.

Megmentettem életem során jó sok állatot.

A hajléktalanok mellett sem megyek el soha csak úgy. Ami nekem aprópénz, az nekik életmentő lehet. (Az sem érdekel ha alkoholra költik, onnantól kezdve hogy odaadom, ők rendelkeznek vele szabadon. Ha valamelyiket épp az alkohol viszi át egy újabb nehéz napon, akkor ki vagyok én hogy ítélkezzek)

Plusz mindenkivel kedves vagyok, akkor is ha rossz napom van. Már egy mosoly vagy egy jó szó jobbá teszi a világot. És egyébként nekem is jót tesz, mert az ember minden cselekedete visszasugárzik rá.

Illetve szeretnék rendszeres véradó lenni, de ez csak gondolat/vágy szinten van bennem egyelőre.

2021. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Sehogy. Engem nem érdekel, hogy idegenek emlékezzenek rám. Akik szeretnek, azok emlékezzenek rám úgy, hogy örültek, hogy az életük része vagyok. De a világ, mint olyan, ebből a szempontból nem érdekel.
2021. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarok, és soha nem is akartam feltűnősködni. Próbálok azokon segíteni, akik depressziósak, vagy csak szimplán rosszkedvűek. Az évek alatt megtanultam úgymond kommunikálni az ilyen emberekkel, hogy minél hatékonyabb legyen a segítségem. És bőven elég annyi hogy hálásak nekem :)
2021. júl. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Vegán vagyok, próbálok úgy élni, hogy kevesebb műanyag hulladék keletkezzen utánam, állatokon segítek, néha támogatok embereket, állatvédő szervezeteket, nem vásárolok etikátlan cégektől, igyekszem környezetbarátan élni. Nem sok, én ennyit tudok tenni, ezért is sokan leszólnak, hogy minek foglalkozom ilyen dolgokkal...
2021. júl. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor segítek hajléktalan embereken,meghallgatom mások problémáit.

Sajnos éppen lelkileg, és fizikailag is teljesen magam alatt vagyok, így most én szorulnék segítségre, de nekem senkim nincs. Egy hajléktalan idős emberrel szoktam nagyon sokat beszélni,sajnos mint megtudtam elhunyt.


De igyekszek másokon segíteni ahogy tudok.

2021. júl. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
30%

Én például avval teszem jobbá a világot, hogy rengetegen, akik önigazolásból írnak ki kérdést (magyarán, akik csak egyféle választ várnak el, azt, amiben hisznek), azokra a munkatapasztalatomból és szakkönyveket is figyelmbe véve válaszolok, majd pedig beképzelt laikusok rendre beszólogatnak nekem emiatt.


Ezt rendkívül hasznosnak vélem, hiszen semmire sem jó, hogy ingyen és szeretetből segítek, ha egyszer a többségnek nem kell, sőt, még taszítanak rajtam egyet.


Szóval végtelenül hasznos a tevékenységem, hiszen tele van a világ értelmes, önállóan gondolkodó, a tévének vakkon nem hívő, kreatív, mások szaktudásán elgondolkodó és azt mérlegelő, mélyen gondolkodó, jóindulatú emberekkel, akik a saját laikus okokskodásukat kivetítik olyan szakemberekre, akik a gyakorlatban bizonyítják rendre, amit tudnak, más szóval szerintük a gyakorlatban is bizonyítani tudó ember az okokskodó, aki beleköt az önigazoló kérdezőkbe, csak mert a kérdező nem azt a választ kapja, amit elvárt.


Egyedül csak én vagyok rosszindlatú, lepontozandó troll, hiszen bátorkodom alázatosan és figyelmesen segíteni az embereknek szakmai tapasztalatomból, amit még csak meg se vizsgálnak, így semmi esetre se hasznosítanak, hanem mennek a tévében és a magazinokban hallottak után, őáltaluk lehülyézve azokat, akik nem úgy járnak el, mint ők.

2021. júl. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!