Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élethez szerencse is kell? (!)

Az élethez szerencse is kell? (!)

Figyelt kérdés
Mennyire igaz ez? Hogy kinek hogyan alakul az élete, az összefüggésben van-e pl azzal a szerencsével, hogy a szülei mennyire tehetősek, vagy hogy az illető jókos volt jó helyen stb? Mit gondoltok erről?
2021. júl. 11. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pl kell "szerencse" ahhoz hogy egy jó családba szüless egészségesen:D

Szóval kell igen, szerintem nem mindig minden rajtad múlik.

2021. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele milyen lenne indiába születni
2021. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy kell az élethez szerencse.Elég nagy butaság lenne azt állítani hogy az én életemet úgy alakítom ahogy nekem tetszik,és olyan is lesz...egy csomó tényező van ami ezt az állítást cáfolja.


Egy nap dönthet az egész életedről,időjárás,emberi kapcsolatok,véletlenek,időzítés bármi...

2021. júl. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Aki arra épít, hogy szerencséje legyen, annak is először ki kell töltenie egy lottószelvényt.


Értsd: Ha az életed azzal telik el, hogy otthon ülsz és nyavalyogsz, hogy neked semmi nem jön össze, mennyire peches vagy, akkor bizony semmi pozitívum nem fog megtörténni veled, hiába vársz a sültgalambra.


Mindenkinek az élet más lapokat osztott, de rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.

2021. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pedig annyiszor hallani, hogy sokan azzal jönnek, mindenféle szülői stb segítség nélkül jutottak el oda, ahova. Én meg azt tapasztaltam, hogy akiknek a szüleik hogy úgy mondjam, tolták a szekerüket, ott a gyerekek uolyan foglalkozásúak lettek mint a szüleik vagy az egyik szülőjük. Pl tanárnak tanár lesz a gyereke, orvosnak meg orvos. Nem tudom hogy önszántukból választották-e azt a pályát mint ami a szülőjüké, vagy "hagyományból". Ahol pedig tehetséges a gyerek, de a szülőknek nincsenek bizonyos körökben ismerettségük vagy anyagilag nem tehetősek, ott az a gyerek bele is szakadhat, egy szinten nem tud túljutni, csak nagyon kivételes esetben, de akkor meg a jelleme, a "zsüzsgése" miatt. En ezeket tapasztaltam.
2021. júl. 11. 22:45
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es de ha valaki rossz lapokat rossz körülményeket kap, abból egymaga nem igazán tud jót kihozni. Lelkileg lehet hogy igen, de egyéb értelemben nem. Én így látom.
2021. júl. 11. 22:47
 7/13 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.


Szerintem minden hozzáállás és felfogás kérdése.


Én 28 évesen elértem, amire vágytam karriert és munkahelyet illetően. Nem a szüleim praxisát viszem, teljesen független területen dolgozom. Tény, hogy az én szüleim (pontosan csak anyukám és nagymamám) mindig mellettem álltak, de a küzdelmes időszakokat én csináltam végig (értsd: én mentem be gyomorgörccsel vizsgázni, én tanultam végig hosszú éveken keresztül, amíg mások buliztak, nyaraltak). Én is rinyálhattam volna, hogy jaj nekem milyen rossz, hogy q fiatalságomat a tanulás oltárán feláldozom, de nem tettem, tudtam mit akarok, és hosszú, kőkemény munkával el is értem. Akik pedig anno nagy partyarcok voltak, azok most minimálbérért robotolnak egy gyárban, nekik ennyi volt az élet, nekem pedig most kezdődik. Szóval hiába a jó háttér, ha nem vagy eltökélt, csak keseregsz.


Ha valakinek a családi háttere rossz, attól még ugyanúgy el tudja érni a céljait, ha tesz érte. Ismerünk olyan eseteket, hogy valaki a nulláról küzdötte fel magát, miért ne lehetnél te is ilyen?


Na persze gondolom ahogy ezt elolvasod, ugyanúgy a saját sajnálkozó szövegedet fogod mantrázni, szóval felesleges ezeket leírnom neked, de tettem egy próbát.

2021. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az utolsó mondatod nem engem minősít. Ennyi erővel akkor én irjam azt neked, hogy mit dicsekszel? Na ugye!
2021. júl. 12. 00:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell, nem mindegy, hogy egy budai elit családba vagy egy borsodi cigánycsaládba születsz. Az előbbinek minden adva van a sikeres élethez, a másiknak kb. csoda kell, hogy kitörjön és emberhez méltó életet éljen.
2021. júl. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tessék, látom a 7-es válasz érdemi része nem jutott el az agyadig. Csak azt nem értem, hogy ha egész életetekben csak sajnáltatjátok magatokat, és a pozitív visszacsatolást keresitek arra, hogy “igen, te tényleg nem tehetsz róla, hiszen neked nincs támogató családod/szivatnak a tanárok/nyomorék vagy stb” ahelyett, hogy tennétek valamit, akkor miért csodálkoztok, ha valaki azt mondja rátok, hogy lúzerek vagytok? Leírtam a 7esckommentemben, hogy lehet úgyis hozzáállni, ahogy te, meg úgyis, ahogy én, és utóbbi esetén eléred a céljaidat. De abból úgy látom egy deka üzenet nem jutott el az agyadig. Azt kéne megérteni, hogy senki nem fog megmenteni téged akkor, ha csak sajnáltatod magad, tegyél azért, hogy jobb legyen az életed. Ha nem, akkor pedig fogadd el, hogy egy semmirekellő kis csicska leszel egész életedben, és a környezeted csicskaként fog kezelni. Látom felesleges tovább pazarolnom rád az értékes időmet, menjél nyavajogjál q többi nyomoroncnak, hogy milyen szar az életed, majd jóp megmagyarázzátok magatoknak, hogy nem ti vagytok a hibásak, hanem a gonosz gazdagok, meg akik jó családba születtek. Utolsó válaszolótól meg kérdezem, hogy egy budai elit családban nem lehetnek problémák? Ahol mondjuk a gyereknek minden a popója alá van tolva, de a szülei egyszer nem ülnek le vele beszélgetni, vagy fejezik ko, hogy szeretik? Annyira de annyira ostobák vagytok, meg is érdemlitek, hogy a saját kakátokba fulladva menjetek el.
2021. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!