Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek segít...

Van itt olyan, akinek segít az írás?

Figyelt kérdés

Segít, ha naplót írtok, kiírjátok magatokból a problémákat, érzéseket?

Van erről gondolatotok, hogy hogyan lehet ez hatásos? Hogyan tudtok kifejezni vele?



2021. júl. 13. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

segít, hát.

egy csomagba szedi a kuszán kavargó különféle érzéseket, gondolatokat (köztük sok olyat, amitől megszabadulni próbálsz, de folyamatosan ott birizgál).

2021. júl. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Segít néhány féle dolgot feldolgozni, de nem megoldás mindenre. Például események feldolgozására jó. De van amire az a megoldás, ha elterelem a gondolataimat, például mentális problémákon nem segít, nem fog elmúlni tőle a szociális fóbiám.
2021. júl. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Régebben írtam, de már elégettem mindent, nehogy megtalálja és elolvassa valaki. Úgy érzem akkor segített, nagyon nagy válságban voltam és kilátástalannak tűnt minden. Ma meg már meg sem tudnám fogalmazni az érzéseimet.
2021. júl. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Ki szoktam írni a gondolataimat válságos időkben, akár csak úgy, akár pl konfliktus esetén levél az illetőnek (amit nem kap ugye meg..)


Eléggé eleresztem magam ezekben, de segítenek.

2021. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Már régóta nem naplózok. Novellákat írok, vagy kisregényt, ahol a főhős problémája az enyém (is) :).
2021. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2021. júl. 13. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Én kipróbáltam a naplózást egy válságos időszakomban. Nem állítom, hogy segített, mert csak leírtam - hasonlóan csapongva - az amúgy a fejemben is meglévő gondolatokat, amik időről időre visszatértek.
2021. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gimi közepéig vezettem naplót, és időnként jól esett papírra vetni a gondolataim. Viszont már így, felnőtt fejjel, nálam ez abszolút elmarad, pedig most jóval nagyobb megpróbáltatások akadnak/érnek. Néha egy Word dokumentumba kiöntöm a lelkem, igyekezve árnyaltan fogalmazni, de közben kiadni magamból a negatív gondolatokat (nem trágár szavakkal). Nem segít mindig, de egy fokkal jobb lesz utána.
2021. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!