Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van, aki már régebb óta ír...

Van, aki már régebb óta ír naplót? Ajánljátok másoknak? Segít benneteket valamiben?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 21. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én tizenévesen is írtam naplót, 3 éve meg anyukám halála miatt kezdtem el újra naplót írni.

Ez egy jó terápia. Kiírja az ember magából az érzelmeit, dühét, haragját, bánatát, esetleg leírja az örömét is.


Bátran tudom mindenkinek ajánlani.


Sőt, ha eltelik 20-30 év, jó lesz majd visszaolvasni a régi életedet nosztalgia gyanánt is.

2020. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbáltam, de nem jött be. Nem mertem teljesen önmagam adni benne. Egy napló, bár nem másnak szánjuk, de bárki kezébe kerülhet és ha az ember teljesen, a mélységig őszinte önmagával, nem biztos, hogy szeretné, ha arra érdemtelen kezekbe kerülne.

Persze attól függ, te milyen célra írnád. Önmagadnak, a gyerekeidnek, az utókornak, stb.

Ha nyomta valami a lelkem, én papírra írtam, többször átolvastam hangosan és a tűzbe dobtam. Nekem sokat segített.

2020. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen utolsó ez egészen megfontolandó ötletnek tűnik.
2020. ápr. 21. 21:30
 4/9 anonim válasza:
100%

3 éve majdnem minden áldott nap írok a naplómba. Szinte már el sem tudom képzelni úgy az estéimet, hogy nem veszem elő. Részletesen írok bele, és nagyon őszintén. Hiszen tudom, hogy rajtam kívül más nem olvassa. Mindenkinek ajánlom, nagyon relaxáló tevékenység, akár 1 hónap alatt be lehet építeni a napi rutinba.


És később tényleg jó lesz nosztalgiázni. Sőt, volt már olyan hogy bizonyos okok miatt egy ismerősömmel gondolkodtunk, hogy mi is történt egy adott napon. És mivel nem emlékeztünk, én később visszakerestem a naplómban.


Meg aztán velem előfordul, hogy néha 3 A/4-es oldalt is teleírok egyetlen nap eseményeivel, máskor csak felet. Megint máskor csak rajzolok, ötleteket gyűjtök, vagy listákat, grafikonokat készítek. Vagy a költségeimet írom bele, pro és kontra érveket gyűjtök. Szóval hasznos tud lenni! Érdemes kipróbálni legalább egy-két hétig vezetni egy naplót, de persze vannak emberek, akiket ez egyáltalán nem köt le, és hamar megunják. Azért hajrá mindenkinek!

2020. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is írok naplót, általában a fontosabb történésekről, jó élmény már most visszaolvasni, hogy mi történt mondjuk három éve, de mindez időskoromra csodálatossá fog válni, áldani fogom ifjú korú énemet ezért a jó szokásomért. Sztem ebből lejött, hogy én bátran ajánlom a napló írást;)
2020. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor írok bele,ha valami nyomja a lelkem vagy valami fontos történt.Plusz az álmaimat minden nap le írom,mert olvastam,hogy ha leírod minden nap az álmod akkor többre fogsz emlékezni,de mikor kisebb voltam minden nap írtam.Vicces vissza nézni,a borzasztó helyes írásom lassan kommikus. :D (8 éves koromba írtam.)Viszont valamikor valaki elolvasta.És nem kicsit volt személyesen.Így pár lapot ki téptem,ami nem annyira személyes a többit össze téptem és kidobtam.Így még mindig tudok nosztalgiázni és nem zavar,ha más meglátja.Szerintem,jó ötlet elkezdeni,jobban megismered saját magad.
2020. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia !

Én is már kábé másfél éve írok naplót, és csak ajánlani tudom ! :-)

Segít a gondolatok összeszedésében, visszaolvashatsz régebbi esenényeket, stb...

Eleinte én is nagyon féltem, h vki beleolvas, és ezért az emberek nevét titkosírással v jelekkel helyettesítettem, vagy volt h az egész napom titkosírással írtam (rettenet macerás volt XD) De végül az segített (és ez elég fura),h elneveztem a naplóm :3 És azóta komolyan nem kell lakatos napló se, és nem rejtem el sehova, vlhogy tényleg segített XD

😊😊😊

2020. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Írogatom fel lapokra a dolgaimat, mégis elég lassan haladok.
2020. máj. 11. 14:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok éve írok naplót, nagyjából 5. osztályos korom óta. Akkor azért kezdtem el, mert sokat bántottak az iskolában, és akkor jól esett kiírnom magamból. Utána még pár évig írtam, csak mert nagyon szerettem, aztán abbahagytam másfél évre. Na azt igazán bánom, mert nagyon sok fontos dolog és változás történt az életemben, és nagyon szeretném tudni, hogy akkor mit éreztem, mit gondoltam azokról a dolgokról. Azóta újra írok.


Mindenképpen ajánlom mindenkinek! Nem csak terápia céljából, hanem mert jól megőrzi az emlékeket!

2020. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!