Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vallásos vagy?

Vallásos vagy?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. júl. 13. 15:36
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindig is az voltam.
Régebben nem voltam az, de megtértem.
Régebben az voltam, de kiábrándultam belőle.
Sohasem voltam az.
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Hívő vagyok, nem vallásos. Hiszek Istenben, de a vallást magát ember-csinálta eszköznek tartom, ami sajnos manipulációra is felhasználható.
2021. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok vele, hogy vagy van, vagy nincs isten, de nem fogok vallásos életet élni.
2021. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszek benne.
2021. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Régebben agnosztikus voltam, aztán a munkahelyemre betért egy pap akivel beszélgettem, nem akart megtéríteni, de nagyon sokat beszéltünk (többször is betért hozzánk), és annyi érvet, meg történetet (nem Bibiliait) mondott el, hogy megtértem. Én nem terítek. Hiszem azt, amit hiszek, ezt magánügynek fogom fel, és ennyi. Templomba nem járok, szerintem a vallásossàg nem ezen múlik. Próbálok normális életet élni, és a tetteimet mindig mérlegelni, átgondolni, stb. Mást soha nem térítenék, és más vallása nem is nagyon izgat.
2021. júl. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Igen, mert a hibáimmal, bűneimmel segít szembenézni, tehát önismeretre tanít, és az emberekhez való viszonyomra is jó hatással van.

Téríteni senkit nem térítek, mert nincs hozzá megfelelő képességem. Nem tudok elég meggyőző lenni.

Bár lehetséges, hogyha több áldozatot vállalnék a hitemért, akkor fejlődne ez a képességem. Ebben nem vagyok biztos.

2021. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Kicsi hiba, de egyesel egyet értek.
2021. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Mert annyi tudást gyűjtöttem össze, hogy egyértelművé vált számomra isten tökéletes rendszerének mibenléte, azóta ezt vallom.
2021. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!