Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viszonyultok a vallásos...

Hogy viszonyultok a vallásos emberekhez? (Bármilyen vallás)

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 13:43
A kérdező szavazást indított:
Nem vagyok vallásos, és nincs bajom a vallásos emberekkel, amíg nem fanatikusak.
Nem vagyok vallásos, és nem is szimpatikusak a vallásos emberek.
Vallásos vagyok, és nem zavar, ha valakinek más a vallása, vagy nincs neki. (Amíg nem fanatikus az illető)
Vallásos vagyok, de akinek más a vallása, az nekem nem szimpatikus.
Nem vagyok vallásos, csak bizonyos vallású emberekkel nem szimpatizálok. (Melyikek ezek a vallások?)
Vallásos vagyok, csak bizonyos vallású emberekkel nem szimpatizálok. (Melyikek ezek a vallások?)
Vallásos vagyok, és úgy gondolom, hogy radikálisan kell hinni.
40 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok vallásos,amíg nem akar bármit is irányítani az én életemben az ő általa hitt működési elvek alapján,addig nem érdekel. De a vallást elítélem,teljesen érthető okok miatt,amiket átlag ember sehogyan sem képes felfogni,eddig nem soknak sikerült. Pedig nem bonyi,csak nem kéne csökönyös,beszűkült gondolkodással élni.
2021. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagyok vallásos és próbálom megérteni, hogy aki valamilyen vallásban hisz, azt mi viszi rá.
2021. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
2 kevés ész,racionális gondolkodás hiánya,bűntudat
2021. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom magamat beskatulyázni. viszont ugyanúgy mint az első, engem is idegesít amikor megpróbálnak "jó útra téríteni", mert ugye náluk van a bölcsek köve.
2021. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vallásos és nem is túl szimpatikusak a vallásos emberek.


Itt gyakorin is van egy nagy vallásos. Előfordult már, hogy kértem többször segítséget mikor volt egy hosszú depressziós időszakom itt az emberek kategóriában. Aztán rám írt valaki azzal, hogy kövessem Jézus szavait, olvassak Bibliát az majd segíteni fog, közben belekeverte Ádámot és Évát is a Bibliából idézve.

Elsőre nem igazán érdekelt, másodikra sem foglalkoztam különösen vele, de harmadik ilyen alkalommal mikor rám írt már legszívesebben elküldtem volna az anyjába.

2021. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én vallásosként mondom, hogy amíg valaki normális velem addig én is az vagyok vele.
2021. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, alapból engem idegesít ez a téma, de nincs bajom a vallásosokkal, amíg normálisak és nem próbálnak meg megtéríteni.
2021. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ...Laci ***** válasza:

Hívő vagyok. Nem voltam mindig az, ezért van fogalmam arról, hogy valaki miért nem akar az lenni. Nem ítélem el őket.


A vallások mind Istenhez vezetnek, de nem egyformán. Némelyik megváltás centrikus, némelyik önmegvalósítás centrikus. Mindnek egy kicsit más az istenképe. Mi emberek annyit tehetünk, hogy toleráljuk a más vallásúakat. Így fedezhetjük fel bennük azt, ami talán hiányzik a miénkből. Ha a szeretet, másokért élés gyakorlata jól látszik a vallásból, akkor van helye az értékrendszerünk formálásában.

2021. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én azokat nem szeretem (vallásosak közül) akik rám akarják erőltetni a hitüket.

(pl. iskolába agyhalott dogmákat MAGOLTATNI nem megtanulni vagy megérteni őket, hanem magoltatni)

plusz azokat akik utálják a másikat azért mert máshogy gondolkozik.

Erre példa... hatalmas hidát követtem el, amikor kezdő gimnazistaként vallási suliba buddháról olvastam és Lao ce: tao te kingjét meg rengeteg keleti filozófiát (mert ez érdekelt)

és az lett a következménye hogy azóta rosszabul áll hozzám néhány vallásos osztálytársam és a hittan tanárom,

aki folyton gúnyólja a keleti filozófiákat azóta ha ezek szóba kerülnek

béna viccekkel és folyton azt szajkózza hogy a nincs bennük semmi logika...mert a kereszténységben annyi logika van hogy csak na.

2021. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ezzel nincs is baj de ha én szólalnék fel a kereszténység ellen

(Isten ments!)

meg ha én mondanék Jézusos vicceket akkor lenne ne mulass.

2021. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!