Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lendüljek túl a félelme...

Hogyan lendüljek túl a félelmeimen, hogy ne féljek az albérlet és/vagy lakótárs kereséstől?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel az egyetemi kollégiumba és így albérletbe mennék, pontosabban csak egy szobát szeretnék bérelni. Keresgélek és már most látom, hogy ez nem lesz egy egyszerű procedúra, mert egyedül vagyok (magyarul nincsen kivel összeköltöznöm, kivel összebeszélni stb.) és így leginkább csak betársulni tudnék valakikhez. Viszont egyelőre nem találtam még olyan lehetőséget, amely kimondottan szimpatikus lett volna és félek is attól, hogy pl. vajon a többi lakó szimpatikusnak talál-e, tudnánk-e normálisan együtt lakni, csak ne legyen semmi konfliktus, megfelelek-e az elképzeléseknek (pl. valaki konkrétan tételesen leírja, hogy milyen lakótársat keres) stb. Amíg kolis voltam addig ugye nem volt gond ilyesmire, mert az volt a természetes, hogy valakivel csak úgy random beosztanak egy koli szobába és akkor együtt kell lakni, ez van. Valamint eddig nem is volt semmiféle problémám ebből, lekopogom. Viszont most az albérletnél, valamiért rá vagyok erre parázva. Eleve maga az egész albérletesdi is nagyon bizonytalan, pláne most itt a mindenféle mutánsok és hullámok között. Valamint én még sosem béreltem lakást/szobát, tehát abszolút nincsen még tapasztalatom ezen a téren és picit attól is félek, hogy ezt esetleg kihasználják a bérbeadók.
2021. júl. 14. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem vagy neki szimpatikus, nem téged választ ki a jelentkezők közül. Neked meg vele kapcsolatban mérlegelni kell, hogy ha nem túl szimpatikus, de a lakás jó állapotú / jó helyen van / jó áron van / stb., az ellensúlyozza-e. Szerintem ahhoz nagyon nagy szerencse kell, hogy valami tökéletest kifogjon az ember, hogy mondjuk még barátság, haverság is szövődik. Nincsenek egyébként ismerőseid, akik már béreltek szobát, lakást? Hogy velük tudj elmenni pl szétnézni, meghallgatni a tulajt, stb. Szüleid se tudnak jó tanácsokkal szolgálni?
2021. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha koliba mentél volna, ugyanez lett volna a helyzet, hogy teljesen ismeretlen emberekkel lettél volna összerakva egy szobában, ráadásul ott még csak nem is lett volna külön szobád, mint egy albiban.


Ovassál a neten, hogy mire kell ügyelni az albérleti szerződés aláírásakor. Mot nem nehéz a COVID miatt albit keresni. A járványtól ne félj, oltasd be magad, akkor nagyobb bajod nem lesz,mégha antivaxxer is a lakótárs.

2021. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1 Nincsen senki, aki tudna segíteni. Pontosabban egy barátomat kérdeztem róla, de nem segített és úgy vettem le, hogy neki is inkább a szülei intézték. A szüleim azt mondták, hogy ha szeretném, akkor eljönnek velem megnézni, de ennél többet nem tudnak segítni, sosem béreltek lakást ők sem és nem tudják hogyan működik.

2 A koli szerintem más. Legalábbis nekem azzal kapcsolatban sosem voltak ilyen félelmeim. Ott mindenki egy idegennel kerül össze és ez a természetes. Valamint a koliban kevésbé függsz a többiektől, hiszen vannak mindenkire együttesen vonatkozó szabályok, mindenki egyforma, nincsen semmiféle alá-fölérendeltségi viszony, külön jelentkeztek, külön fizettek, fix költségek vannak stb., tehát az albérlethez képest ebből a szempontból “biztonságosabb”, ha lehet így mondani. Szóval például a kollégiumban téged egyáltalán nem befolyásol az, hogy most a másik hogyan fizeti a kolis díját, a másik kiköltözik a koliból a félév közepén, a másik mennyi vizet vagy klímát vagy akármit használ stb. Úgyhogy nekem ebből a szempontból a kollégium mindig jobb választásnak tűnt.

Nekem pont azt mondták ismerősök, hogy szerintük most pont nagy a zűrzavar és nehezebb albérletet, lakótársat találni. Sokan ugye nem mondták vissza az albérletüket a távoktatás alatt, illetve a többség bizonytalan, hogy most jelenléti oktatás lesz-e vagy sem. Én mindenképpen költözni szeretnék, de valaki pl. távoktatás esetén inkább maradna otthon és neki akkor nem mindegy, hogy most van-e egy élő albérlet szerződése, letette-e már a kauciót stb., vagy sem. Úgyhogy csak ebből a szempontból hivatkoztam a járványra, nem attól félek, hogy megfertőződöm-e vagy ilyesmi.

2021. júl. 14. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Teljesen jól látod, ég és föld a koli meg az albérlet, és jól leírtad, mik miatt. Viszont az embernek nincs más választása ilyenkor (hacsak nem lakik nagyon közel), muszáj albérletbe menni.

Szerintem mindenképp hívd el a szüleidet majd albérletet nézni, most oké, hogy ők se értenek hozzá, de több szem többet lát. Én a neten utánaolvasgattam ezeknek a dolgoknak, igazából az a lényeg, hogy jól el kell olvasni a szerződést, papír nélkül pénzt ne adjál senkinek, meg azért nagyjából be lehet lőni, ki a megbízható. Én lakást nézni is csak egyedül tudtam menni, így én olyankor pénzt se vittem magammal, de szülőkkel biztonságosabb.

2021. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!