Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt fejjel mit tanácsolnál...

Felnőtt fejjel mit tanácsolnál a 18 éves önmagadnak?

Figyelt kérdés

Néhány nap múlva lesz a 18. születésnapom és úgy érzem, ezzel valóban elkezdem átlépni a felnőttkor küszöbét. Szeptembertől egyetemista leszek; egy, az otthonomtól távoli városban fogok tanulni, és többé-kevésbé önerőből megélni.

Sikeres, kiegyensúlyozott és boldog életet szeretnék megalapozni, ezért azt kérem, osszátok meg velem a tapasztalataitokat!


A ti életetekben mi az a tudás vagy tapasztalat, amit jó lett volna ennyi idősen tudni? Ha találkozhatnál a fiatalkori önmagaddal, mit tanácsolnál neki? Mi az, amit megtennél és mi az, amit nem?

Mostani tapasztalaiddal mit csinálnál másképp?


Segítőkész válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2021. júl. 15. 19:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
63%

Na sokat tudnék írni.

Szerintem a fiatalabbik énemnek mondanám,vegye komolyabban a matematika tanulást és az alapozást.Most vagyok túl egy nagyon nehéz időszakon és szeptembertől jön egy másik.Ha annó jobban tanulok,akkor mérnökin most bem szívnék az alapozásal.Próbálom menteni a menthetőt.Most meg lett ennek az ára,kb mindenap tanulok szabadidőmben,hogy meglegyen és sikerüljön.A másik,amit mondanék azaz emberekkel való kommunikáció,nyitás.Mindig volt szorongásom,elég erősen,de sose akartam rajta változtatni.Most ez is elkezdett változni,csak egy nagyon nagy löket/kudarc kellett hozzá.Elégé leterhel,de javúl.Szóval most levagyok terhelve munka+tanulás és önismerettel,de bízok benne,hogy megéri és sikerül a célom.Szóval a másik,hogy tegyen a céljaiért és ne adja fel. 21/F

2021. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszaitokat, és kedves 20-as, köszönöm a jókívánságot is! Mindenkit felpontoztam, szerintem jó tanácsokat írtatok, igyekszem a saját értékrendemnek megfelelően megfogadni őket, és remélem esetleg másnak is segítenek:).


Ha valaki még erre téved, szívesen olvasok további hozzászólásokat is!


Köszönöm:)

2021. júl. 23. 16:00
 23/30 anonim ***** válasza:
31%

Kezdj el napi szinten meditálni, és gombázz/lsdzz minimum hetente, amikor végig meditálsz több órát. Meg fogja váltani az életed, nem csúszol le életed szerelméről.


Hogy neked mit kéne, nos hát.....

2021. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj! Főleg idegen nyelvet és egy jó lehetőségnél el is kell hagyni az országot!

Itt mindenhol arra megy ki a játék hogy hol lehet kihasználni a másikat...

32 éves vagyok jelenleg, jövőkép nélkül, pedig 24 éves koromig szakmákat tanultam....

2021. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Sz.rd le a rosszindulatú, okoskodó embereket, akik mindig mindent jobban tudnak. Ne másnak akarj megfelelni, csak magadnak, bármire képes vagy kitartással, szorgalommal, tökmindegy, hogy most sz.r lett az érettségi, s ne állj be a birka csodába, ne legyél visszahúzódó, mondj nyugodtan nemet bizonyos dolgokra.



Azóta is dolgozom magamon természetesen, de nem volt könnyű 18 évesnek lennem. 24/F

2021. nov. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
49%
birka csoda - birka csorda
2021. nov. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 kombika ***** válasza:
100%
Nem kell semmit tanácsolni. Éld az életed , de úgy , hogy később semmit se bánj meg benne. :)
2021. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
11%
26. Mekkora kretén már a 85%-os, hogy egy javított kommentet lepontoz. :D
2021. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Mit javasolnék én, a 18 éves önmagamnak. Elsősorban mindenkivel szemben jobban elzárkóznék. Ha valaki (bárki) jó tanácsot adna 2x 3x elgondolkoznék vajon tényleg jó tanács/segítő jellegű hozzáállás lenne az illetőtől/nem pedig kihasználni át verni akar (az egyik kommentelő erre a jó példa, hogy miért gondolom így) . Ne akarjak senkinek megfelelni, csak is kizárólag magamnak. Minden amit magamért teszek (kiállok magamért, vagy nem fogadom meg x, y tanácsát ne bánjam meg) mindenkor csak magamnak akarjak jót, másnak soha, ugyanakkor azt soha ne feledjem el, hogy soha ne verjek át senkit. Mert aki átver egy másik embert csak azért hogy egy kis előnye legyen valamibe , az egy hulladék, becsülete nincs/ egy gerinctelen féreg. Ami a legfontosabb mindig legyek egyenes.
2022. dec. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

En megmutatnam neki, hogy mennyire kegyetlenul el fog hizni es, hogy 2 evnyi + melot general maganak a fogyassal, aztan seggberugnam, hogy takarodjon edzeni, hogy elorebb tartson majd ennyi idosen, mint most en.


Kontextus nelkul altalanosabban: Megprobalnam megertetni vele azt, hogy nem a pillanatnyi, mulando motivacio, hanem a sziklaszilard szokasok azok, amik komoly eredmenyekhez tudnak vezetni. Fiatal koromban fogalmam sem volt arrol, hogy mi az a fegyelem. Keptelen voltam barmi olyat megtenni, amihez eppen nem volt kedvem. Belekezdtem csomo dologba, aztan tok hamar feladtam oket. Most felnott fejjel mar rendet tudnek tenni a 18 eves fejemben.

2022. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!