Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha házasság előtt alapítottam...

Ha házasság előtt alapítottam egy céget, az abból származó jövedelem az kizárólag engem illet? A cég tulajdonjoga is kizárólag engem illet?

Figyelt kérdés
Tehát semmi sem lesz belőle közös? Válófélben vagyunk, ezért érdekel a dolog. Egy szoftverfejlesztő cégről van szó, ha ez számít. A feleségemnek semmi köze nem volt hozza, nem dolgozott ott, csak most, amikor válunk, akkor kéne neki a cég.
2021. júl. 22. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen, akkor közös. Ugyanúgy mintha 10 éve kezdtél volna el egy helyen dolgozni, de csak 5. évvel ezelőtt házasodtál volna. Ez esetben is az elmúlt 5 évben szerzett vagyon közös lenne.
2021. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
A ceg csak a tied, az abbol szarmazo jovedelem kozos. (Ahogy egyes is pedzegette.)
2021. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A házasság előtt alapított cég a Tied.

Az abból származó jövedelem, amely a házasságkötés után keletkezett nem, mert:

A házasság alatt szerzett (megkeresett) jövedelem közös, az abból vásárolt bármi is közös, akkor is, ha a feleség nem dolgozik.

2021. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

A cég tulajdonjoga marad a tiéd. Viszont amíg házasok voltatok, és a céged értéke nőtt, akkor abból neki is jár.

Pl 10 millió volt a cégérték mielőtt házasodotál és most ér 20 milliót, akkor 5 millió jár a nőnek. Ezt vagy kifizeted, vagy adsz neki 25% tulajdonrészt, az megbeszélés kérdése.

Házassági szerződés nincs?

2021. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát, ha a cégre van bejegyezve egy ingatlan, jelen esetben, a cég székhelye, és 2 luxusautó, akkor azok mind az enyémek?
2021. júl. 22. 17:14
 6/10 A kérdező kommentje:
De, van házassági szerződés.
2021. júl. 22. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha van házassági szerződés, akkor az van, ami abban benne van.

Mivel mi nem tudjuk mi van benne, így csak tippelni tudunk, azzal meg nem mész semmire.


Ha nincs szerződés, akkor "bejegyezve egy ingatlan, jelen esetben, a cég székhelye, és 2 luxusautó, akkor azok mind az enyémek?"

Ezeknek nem a fele a nejedé, hanem az az érték, amivel a cég nőtt, annak a fele. Tehát pl 100 milla volt ez mind összesen, akkor annak a fele (mínusz hitel, écs) tehát a cégérték számít, nem az hogy 2 kocsi van vagy 3.

2021. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos így jártam, 15 éve hazasodtam, azóta sokat gyarapodott, akkor maximum 10 misit ért, mostmár 100 és 150 között van az értéke, tehát legjobb esetben is 45 misi az asszonyé. :(
2021. júl. 22. 17:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad van házassági szerződés. Ha valóban van, akkor a cég hogy nem került bele? Mi van benne akkor, ha az nincs?
2021. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

4. es 7., szerintem rosszul tudjatok.

A cegtulajdon nem csak egy penzosszeg, hanem jogok (es kotelezettsegek) hivatalos iratba foglalt halmaza, amelyet hivatalos, allami szerv tart nyilvan.

Ha valaki 100%-ban tulajdonosa egy cegnek, akkor mas ember ugyanugy nem juthat csak ugy tulajdonhoz benne, ahogy peldaul egy kulonvagyonnak minosulo lakasban sem, fuggetlenul attol, hogy annak eredeti ertek 10 millio forint volt, most meg mondjuk 50 millio. Ez esetben is az erdeti tulajdonos 100%-os kulonvagyona. (Hacsak nyilvan a masik nem fektetette bele erteknovelo beruhazast.)

2021. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!