Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha újra...

Mit csinálnátok ha újra fiatalok lennétek ezzel a tudással?

Figyelt kérdés

Mit csinálnál a helyemben ?

20 L Szakács szakmával jelenleg egy gyárban dolgozom havi 163ezer Ft-ért . Kamatoztatni akarom a pénzem mert szeretnék előre jutni az életben jogsi kocsi lakás . Hitelt nem akarok életem végéig fizetni habár meg hallgatnám mit ajánlanak . Illetve barátommal szeretnék már lakni de mind ketten csak külön akarunk (csak 2 en ) mind ketten szülőknél lakunk . Hogyan lehetnék önálló így hogy nem kell 10 éveket várnunk . Dolgozzak a szakmámban ? De annyira bátortalan vagyok . És ez a nem tudom mit hogy tegyek érzés kerget ami borzasztó .



2021. ápr. 12. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Mindenképpen pályát váltanék, fiatalon sokkal egyszerűbb mindezt megtenni, és tovább is képezheted magad.


160-200-250 ezrekből nagyon nehéz látható mennyiségű pénzt összegyűjteni még kamatos kamattal együtt is.

2021. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben amint nyithatnak a vendéglátóhelyek, és lesz értékelhető forgalmuk, emiatt munkaerő-kereslet (szerintem nyári szezonban azért ez várható, még ha el is marad az utóbbi évektől), elhúznék a gyárból és dolgoznék szakácsként. Mivel öcsém is szakács, elég jó képem van róla, hogy az sem egy leányálom, de a gyári melónál igazából csak jobb lehet, nem olyan rettenetesen monoton, és ennél csak többet kaphatsz kezdőként is. A gyári munka az állóvíz, könnyebb ott maradni, mert semmi felelősséget meg effortot nem igényel, szinte nulla felelősség, de cserébe bevételi oldalon és jövőbeli perspektívában is pont ennyit fog nyújtani.
2021. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha tudsz főzni is, akkor -nyitás után- nyáron irány a Balaton.

Ha nem tudsz főni, akkor maradj ahol vagy.

2021. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
+ z
2021. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Én a helyedben (ha továbbra is csak a szakács szakma érdekel) valahogyan továbbképezném magam a szakmában.

Nekem volt egy ismerősöm egyetemen, aki szakács, villanyszerelő és még valamilyen szakmát elvégzett és 24 éves volt amikor elkezdte az egyetemet.

Én most 22 éves vagyok (F), alapszakon idén fogok végezni Geográfusként, elképzelésem sincs mit kezdhetnék alapszakos diplomával, de úgy tervezem hogy gyakornoki állást fogok keresni és mellette nappali mesterképzésre fogok járni. Így meglesz a 2 év szakmai tapasztalat a mesterképzés végére és igazából egy biztosított állás is, mivel 2 évig leszek gyakornok.

Én most lényegében 8 évre előre megterveztem hogy kb. mit szeretnék elérni, ha nem is jön össze, valami hasonló sikerülni fog.


Azért írtam le ezeket, hogy szerintem neked is összegezned kéne azokat a dolgokat/lehetőségeket, amikre még van időd, pénzed, akaraterőd.

Másfelől ha van barátod és hosszútávra terveztek, akkor a Fidesz rengeteg segítséget nyújt a fiataloknak, például jövőre elengedik a 25 év alattiak SZJA adóját, ami azt jelenti, ha diákként melózol rengeteget tudsz keresni, ameddig a szülőknél élsz félre is tudsz tenni.

Én 28 évesen tervezek elköltözni, úgy számoltam addigra lesz annyi pénzem hogy agglomerációba vehetnék kisebb hitellel egy házat, viszont teljesen önerőből, ha lenne barátnőm valószínűleg hitel nélkül is megoldható lenne.


Igazából amit nem javaslok az az albérlet, mellette nem igazán lehet ilyen alacsony (163k az a minimálbér) összegből félretenni, még akkor sem ha barátoddal közös költségvetéssel gazdálkodtok. Ha azt vesszük alapul hogy 80-120k az albérlet, havi 80k az élelmiszer, havi 30k a benzin, bár hogy a havi kiadásokat átlásd szintén ajánlom összeírni a dolgokat, hogy 1 hónapban mennyi pénz megy el és mire (vagy egy elméleti költségvetést, ha külön albérletbe költöznétek mennyi maradna meg a hónap végén).


Előre kell tervezni, átlátni a lehetőségeket és reménykedni abban hogy a jó döntést fogod meghozni.

Mondjuk én könnyebben beszélek, mert sosem volt kapcsolatom, én mindig a karrier építésre koncentráltam, így én azt mondom hogy 24 éves korig nem ciki ha a szülőkkel együtt kell laknod, Olaszországban például 30 éves korban is a többség még a szüleivel lakik.


Én most éjszakai raktárosként dolgozom Budapesten (diákmunka), így keresek nettó 118-237k/hó (változó, mert akkor osztom be magam amikor szeretném).


Hitelt olyan szempontból érdemes lenne felvenni, hogyha már házasságnál tartanátok és megfeleltek a rengeteg feltételnek, akkor miért is ne vennétek fel a babavárót például. Unokatesóm 2 hónapja ment férjhez, összesen 28 milliót fognak tudni felvenni családteremtő támogatásként.

Szóval mint mondtam a lehetőségeket kell "felfedezni" és azokat is mérlegelve döntéseket hozni.


Az pedig hogy bátortalan vagy igazából nem érdekes, ha jól végzed a munkád a személyiséged csak másodlagos tényező, egy interjún sem feltétlen hátrány addig ameddig vannak céljaid a munkával kapcsolatban. Eladni magad egyszerű, bizonyítani már nehezebb.


Másrészt ne gyakorin kérj tanácsot, ne az itteni ismeretlenektől várd el hogy megmondják mit tegyél. A szülők ebbe sokkal nagyobb segítséget tudnak nyújtani, szerintem érdemes lenne velük is megbeszélni a dolgokat (és barátod részéről is, hogy neki mit tanácsolnának az ő szülei, a közös jövő építése érdekében), mert szerintem még mindig a férfi hordja a nadrágot és a nagyobb részt ő teremtse bele a közös költségvetésbe.


Még annyit, hogy ha van vállalkozás ötleted, vagy barátodnak, akár közös vállalkozásba is belekezdhetnétek, most 3 milliót adna támogatásként a kormány, amit csak 3 év múlva kéne elkezdeni visszafizetni. Szóval ebben is érdemes lehet gondolkodni, vagy erre építeni egy új szakmát/tanfolyamot.

Igazából tényleg ahogy mondtam a lehetőségek száma rengeteg csak meg kell találni őket.

2021. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
egy jobb (de nem sztárséf) szakács itt Budapesten napi 30e Ft-ot keres zsebbe. Szerintem kezd el magadat képezni, igen.
2021. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7-es ez kamunak hangzik
2021. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

jó, akkor kamu:D

páromnak étterme van, de tudod mit, te biztosan jobban tudod 😀

2021. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oldd meg magad!
2021. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én fiatal vagyok és nagyon okos.
2021. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!