Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hasonlítom magam össze...

Miért hasonlítom magam össze folyton másokkal, még hozzá úgy hogy folyton én kerülök ki belőle rosszul?

Figyelt kérdés

Nekem van egy szakmám, de ha látom, hogy valaki diplomát kap, vagy felveszik egyetemre, akkor már azt gondolom, hogy na persze mikor én beadtam a jelentkezésem, akkor nekem még se sikerült, és hogy nekik mennyivel könnyebb lesz az életük, mint nekem. Együtt vagyok a barátommal 1 éve, de még csak el sem jegyzett, persze másokat már egy fél év után is nagy csinnadrattával eljegyeznek. Mikor látom Facebookon a boldog házasságokat, kicsit irigykedem is, főleg, hogy én még csak egy senki vagyok, tehát nem vagyok egy feleség.

Ha látom, hogy valakit jobban megbecsülnek akár a munkahelyén is, mint engem, akkor azt gondolom, hogy én sose leszek leszek megbecsülve a munkám által, mert azt se érdemelem meg.


2021. júl. 23. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolj például bele úgy, hogy csak egy éve vagy együtt a barátoddal. Húgom és párja 8 éve, de eddig nem jegyezte el testvéremet. (Amit egyébként egyáltalán nem bánok. Ráérnek még.)

Vannak tehát extrémebb összehasonlítási alapok is.

2021. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak én az idén már 29 éves leszek.
2021. júl. 23. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor egyidősek vagyunk.
2021. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
(Húgom barátja is velünk egyidős.)
2021. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Facebook képekből még nem derül ki, hogy tényleg boldog-e az a házasság. Csak annyit jelent, hogy (valami menő helyen) egy másodpercig tudtak egymás mellett mosolyogni.
2021. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fb, közösségi média mindenkiből ezt hozza ki, ez egy általános jelenség. Én nem használok fb-ot, nem csak ezért, de többek között ezért sem.
2021. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek szakmája van, de nem is abban dolgozik, mégis 2,5 szer annyit keres mint én a diplomámmal.


Ne másokhoz mérd magad, mert az olyan mint összehasonlítani egy almát egy répával. Bármilyen szempontból hasonlítod össze, semmit sem jelent az eredmény.


Magadhoz és a céljaidhoz mérd magad.

2021. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hasonlitgattak régen a szüleid, tanarod masokhoz? Én emiatt lettem hasonló, mint te. Xy volt a minta az osztályból, amikor rossz jegyet vittem haza, akkor mindig megkérdezték, hogy na és xy hanyast kapott?
2021. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!