Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen különféle nevekkel...

Milyen különféle nevekkel illetik a roma származásúakat?

Figyelt kérdés

Van egy kettő ami a köznyelvben elterjedt.Milyenek vannak még?

Kérdem ezt a más származásúaktól,és a romáktól is!

És mi az ami elfogadott,és mi az ami mondjuk már bántó,vagy sértő?



2021. júl. 24. 05:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Réti néger(ezt egy roma is mondta egy tv műsorban),dakota,füstös,mozdony szőke,svéd cserediák,rejtett erőforrás,etnikum,kátrányos helyzetű, tesók,indiánok, stb.,

régen a "csávó" ,"csaj" szavakat is csak romákra használták lévén cigány szavak, ma már elterjedt a köznyelvben.


Hogy mi a bántó vagy sértő az egyéni dolog...vannak olyan romák akik nem szeretik a roma szót, ők cigányok, nem kell romázni őket de van fordítva is, ezt nem lehet kiszámítani, meg az sem mindegy sokszor ki mondja, egymást simán cigányozzák de ha fehér mondja akkor sértő van ilyen is...

Én sem szeretem amikor egy cigány parasztozik meg magyarozik, különösen az utolsó zavaró mert ők is magyar állampolgárok, legszivesebben felhívnám a figyelmét, hogy amagyar állampolgársága alapján kap mindenféle szociális és egészségügyi szolgáltatást de felesleges lenne...

2021. júl. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Mária Terézia anno a Regulatio Cigarorumban az újmagyar megnevezést hagyta meg.


De ezen kívül az első jól írta

2021. júl. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
bauxit
2021. júl. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Guaka more XD
2021. júl. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Buckalakók, orkok (néha uruk-haiok), nemhiábaszületettek, izlandi zuzmópásztorok, norvég bálnavadászok.
2021. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
dakoták
2021. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
naponbarnult
2021. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Anno, az őrszázadok legénységének jelentős hányada roma származású volt. Őket, ott, akkor "brazil gépsornak" nevezték. Az ő lelkivilágukhoz a család intézményének tiszteletben tartásán keresztül vezet az út. Szerződéses katonaként nem egyszer osztottak be konyhai szolgálatra "pihenős" őrkatonákat az irányításom alá. Csapkodhattad kilenc farkú macskával is a roma származásúakat, - szemközt röhögtek volna, ha idáig süllyedtem volna vagy egy számomra kedvezőtlen pillanatban elkezdtek volna ugráló kötelezni a beleimmel, - ám amikor kialkudtuk bármelyikkel is, hogy elmehet fél órára azért, hogy telefonálhasson a várandós feleségének és visszajött a katona, nemhogy úgy dolgoztak, mint az állatok, egyenesen bárkit felkoncoltak volna, ha azt kértem volna tőlük. -Onnantól kezdve én voltam számukra a "főnök"! -Persze tudom, hogy ez azért képlékenyebb történet volt, de kezelhetővé tette őket az, hogy tiszteletben tartottam a családi kötelékeiket.
2021. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
"Balkán néger". Volt, ahol így hívták őket.
2021. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Bidám bidámok :D ( kíváncsi vagyok mennyien értik)
2021. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!