Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Romák, roma származásuak ért...

Romák, roma származásuak ért e már titeket negatív megkülömböztetés Magyaroszágon?

Figyelt kérdés
Hol tötént mikor és melyik részén az országnak?

2021. ápr. 11. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:
56%
Bennem van roma vér, de nem látszik rajtam. Nagyon gyakran számomra kínos helyzetbe keveredek, amikor negatív dolgokat mondanak a romákról. Tudom én is a nagy részük igaz a többségre, de ott van az a réteg akik normális, átlagos életet élnek. A magyarok többsége sajnos nem becsüli semmire azokat a romákat, akik ugyanugy dolgoznak és élnek, mint ők. Azokon akiken látszik a származásuk és normálisan élnek, róluk lenézően beszelnek a magyarok, mert ők magasabb rendunek érzik magukat, akkor is ha ugyanazt a munkát végzik ők is. Nincs meg az elfogadás részükről és a helyzet nem javul inkább egyre jobban durvul. A gyerekemen látni, hogy roma vér is van benne ezért egyre jobban ösztönzöm, hogy egyetem után külföldre költözzön, mert Magyarorszagon ő mindig csak egy cigany lesz.
2021. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!