Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szívesen lennél pedagógus?

Szívesen lennél pedagógus?

Figyelt kérdés
Miért?

#tanár #óvodapedagógus #tanító #bölcsődei nevelő
2021. júl. 25. 00:07
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Attól függ, milyen korú gyerekekkel kellene foglalkozni.
Attól függ, milyen képességű gyerekekkel kellene foglalkozni.
65 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromba mindig alsos tanarneni szerettem volna lenni. Nem lettem az de meg mindig egy kedves munka szamomra. A fizetes miatt viszont kizarva.
2021. júl. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak a fizetés miatt, a KLIK miatt váltottam foglalkozást.
2021. júl. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem lennék. Egyrészt annyi pénzért nem vállalnék ekkora felelősséget. Másrészt, általában nagyon kretének az igazgatók, így a munkahelyi légkör se lenne jó.

Ahhoz meg aztán végképp nem lenne kedvem, hogy a 45 perces órából 10-20 perc azzal telik el, hogy fegyelmezni kell őket, a maradék időben pedig leadjam az anyagot, elmagyarázzam, úgy,hogy meg is értsék nagyjából, hogy mire kell rátanulni otthon.. Aztán még foglalkozzak is külön velük, mert 1-2 nem érti így se. Mindezt a 100 párezres fizetésért meg a pedagógusnapi béna ajándékokért? Kösz, nem.

2021. júl. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egyetemi oktató egyszer a távoli jövőben, de gyerekekkel biztos nem foglalkoznék soha. Egyrészt nem is bánok jól velük, másrészt nem is akarnék olyanokat tanítani akik muszájból ülnek az órámon és nem azért, mert érdekli őket.
2021. júl. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám mindig erőltette, hogy legyek angol-biológia szakos tanár.


Hát semmilyen porcikám nem kívánkozik erre. Végül az egészségügy felé indultam el.

2021. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
145 ezer forintos kezdő fizetés miatt sohasem lennék tanár. Ilyen alacsony fizetés miatt nem sokan válashtják majd ezt a hivatást.
2021. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Matektanárnéni, hogy mindenki rettegjen tőlem és vigyázzban üljön egész órán, haha.

Azért jó szerintem matekot (reál tárgyat) tanítani, mert tiszta szívvel állíthatsz több ezer éves dolgokat is, nem változik a történelem pálfordulásaival, másrészt jó érzés lehet ha megértik az összefüggéseket diákok amire türelemmel rávezeted őket és nem egy fekete lyuk az egész számukra.

2021. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg magántanár, hogy egyszerre csak 1-2 gyerekkel kelljen foglalkozni. Egy huszonfős osztályban megbolondulnék.
2021. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Semmi pénzért nem lennék tanár (ha az óvó/bölcsinéni is pedagógusnak számít, akkor az sem). Nem a diákok, hanem a kollégák miatt. Kb. 2 kivétellel középkorú, klimaxoló, hisztis, idegbeteg, kádárista pitsa tanáraim voltak, elég volt 12 évet az ő társaságukban tölteni.
2021. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem, fel sem tudom sorolni az ellenérveket annyi van.

Anyám általános iskolában tanár, kongatják páran a vészharangot, hogy komoly gondok vannak, de az semmi a valósághoz képest.

2021. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!