Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan írnátok ezt le a...

Hogyan írnátok ezt le a szakmai gyakorlati beszámolóban?

Figyelt kérdés

Ezekről kell írnom 1 db A4-es oldalra:


A tanuló térjen ki:

- a gyakorlat során végzett fő tevékenység leírására,

- az előírt feladatok teljesítésére,

- a képzés során tapasztalt irányításra, szervezésre.


Első: "a tanuló térjen ki a gyakorlat során végzett fő tevékenység leírására."

Namármost én le tudom írni, hogy miket csináltam 2 hónapon keresztül, de azt már egyszer leírtam egy úgynevezett „gyakorlati napló”-ba, ami kb 6 oldal terjedelmű lett. Csak az, hogy dióhéjban leírtam, mi történt aznap velem. Ezt a 6 oldalt sűrítsem be valahogy fél A4-es oldalba? De ennek mi értelme lenne? Kettőt visszalapoz az ember, és ott van, el lehet olvasni…


A másik, amit nem értek:

„az előírt feladatok teljesítése”

Erről mégis mit kéne írnom? Hogy teljesítettem-e a kiszabott feladatokat? Persze, hogy teljesítettem, különben páros lábbal rúgtak volna kifele a második napon, ha én megvonom a vállam egy feladatnál és flegmázok. :D


Harmadik kérdésem:

„a képzés során tapasztalt irányításra, szervezésre.”

Ez miért tartozik rám? Dicsérjem meg a nagyfőnökök, hogy milyen ügyesen aláírt két papírt, hogy ott voltam és a 2 hónap alatt 2 mondatot ha beszéltem vele? :)

Megtapasztaltam, hogy a főnökök beosztották valahova a mentorom, én pedig mentem a mentorom után. Ebben mi a nagy szervezés és irányítás, amit jellemeznem kéne? Tényleg, ide mégis mit írjak?


Segítség :D


2021. júl. 27. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

1 réaz úgy írd le hogy pl a szakmai gyakorlat során elsajátítottam a szakma csínját bínját ,meg tanulta szerszámok hazsnálát , átláthatova vált a fejlődésemhez....

2rész a teljesítés : könyen túlléptem a kezdeti akadályokon ,felismertem a porblémákat és megtudtam magam oldani ,az előírt feladatokat sikeresen megoldottam ,amit nem értettem abban segítséget kértem


3rész

A gyakrolati órák során a segítésgémre voltak az oktatok ,megtanítottak a feladatok könnyebb elvégzésre és segítettek abban hogy ne stresszeljem rá magam ha egyből nem sikerül , az ő segítségüknek köszönhetően , jobb lett a rálátásom a szakmai részekre.

2021. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi harmadik kérdésre válaszolok csak: Ez szerintem azt kell kifejtened a kisfönök/mentor ha volt mennyire segített, ha nem volt csapattársaid.
2021. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Ez kb. az összefoglalása a hosszabb anyagnak.

1-ben írd le a feladataidat, de ne részletesen, hogy melyik nap mit csináltál, csak szedd csoportokba.

2-nál nyilván teljesítetted, de leírhatod, hogy hogyan. Pl. amiket az 1. írt, tök jók.

A 3-nál írj egy sablonszöveget, hogy a munkához a megfelelő segítséget megkaptad, stb.

2021. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, köszönöm! Ment a zöld! :)
2021. júl. 27. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ezt a 6 oldalt sűrítsem be valahogy fél A4-es oldalba? De ennek mi értelme lenne?"


Nem ezt a 6 oldalt kell belesűríteni. Magát a tevékenységet kell leírni, kvázi a munkaköri leírásodat kerek mondatokban kifejezni.


Én például építkezésen voltam építésvezetők mellett, itt leírnám, mi volt a feladatköröm, előkészítés, rendelések, anyagmennyiségek felmérése, ellenőrzése.

Kisebb irányítási feladatok, stb.


"Hogy teljesítettem-e a kiszabott feladatokat?"


Nyilván nem azt kell, hogy teljesítetted-e, hanem azt, hogy milyen feladatokat teljesítettél. Ez gyakorlatilag az első résszel szorosan összefügg és annak a kifejtése, pontosítása.


"Ez miért tartozik rám? Dicsérjem meg a nagyfőnökök, hogy milyen ügyesen aláírt két papírt, hogy ott voltam és a 2 hónap alatt 2 mondatot ha beszéltem vele? :)"


Nem a nagyfőnököt kell dicsérned, hanem azt kell leírnod kvázi hogyan épül fel a cég, a projekt, vagy bármi.


Leginkább azt kell kifejteni, hogyan épül fel a cég mi a hierarchia.

Némileg értelmesebben megfogalmazva mint a "nagyfőnök" meg "főnökök".

2021. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy nekem egyes válaszával pont az a bajom, hogy atom sablon szöveg amiből semmi konkrétum nem derül ki.


Kicsit olyan mint amikor önéletrajzba beleírják, hogy "jó problémamegoldó készség, terhelhetőség" de nincs mögötte konkrétum.


Én legalábbis ha egyetemi tanár lennék, akkor pont nem egy semmilyen sablon szövegre lennék kíváncsi, hanem arra, hogy az illető valójában mit is tanult a helyzetből, hogyan látta azt, mennyire látta át, értette meg a munkaköre működését.

2021. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen csak egy pl akart lenni ,de ne mi írjuk már meg .....
2021. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: senkit se érdekel a konkrét szöveg. Legyen meg, lássák, hogy valóban teljesítette a gyakorlatot. Nem fogják végig olvasni.
2021. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni, meg lehet azzal jönni, hogy nem fogják elolvasni, ettől még ha csak átfutják, rögtön lejön ha valaki csak a sablon rizsát nyomja. És a kérdés az volt, mit írnánk. Én speciel nem a sablon semmilyen szöveget.


Szerintem ez valahol önmagunk számára is kifejezetten hasznos, hogy képesek vagyunk röviden összefoglalni mi a lófarkat is csináltunk egy adott dolgozóban.


De nyugodtan le lehet pontozni.

2021. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!