Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlagos 75 felettiek...

Az átlagos 75 felettiek mennyire jártasak a technológiában?

Figyelt kérdés
2021. júl. 29. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Felmennek facebookra és írják hogy hajrá Fidesz,Orbán Viktor a királyunk. Kb ennyire.
2021. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesanyám 75 éves.

A tévét tudja kezelni, de a dvd-lejátszót nem.

Automata mosógép, elektromos tűzhely, mikro nem okoz gondot.

Mobilon hívást fogadni és kezdeményezni tud, de sms-t elolvasni már nem.

Számítógép egyáltalán nem érdekli, így arról nincs tapasztalat.

2021. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Más meg felmegy a tiktokra és feltölt pár gagyi videót.
2021. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
#1: vagy hogy a gyúúrcsány jóképű :))
2021. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira amennyire valaki bevezeti őket. De szerintem nem is nagyon érdekli őket bőven az egész, csak felhasználói szinten.


Nénjémhez került egy régebbi tabletem, én töltögetek le rá játékokat, ha végigviszi valamelyiket (candy crush-ozik meg puzzleözik főként). Facebookot szokta még görgetni, de igazából neki is marha unalmas már. Próbáltam vele használtatni a youtubeot, de sajnos nem tudok ott lenni mellette már egy jóideje, így csak neten keresztül (messengert tudja használni) tudom mutogatni. Így pedig nem meri csinálni, mert fél, hogy elnyomog valamit.


Van a 65éves nagyszülőm, ő a facebookot tudja egyedül használni, meg a messengert. De őt szórakoztatják ezek is, így elvan velük, nem igényel többet.

2021. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mamám szokott TV-zni, újabban gépezik is, Wordben ír verseket, Google-ön tud keresni, de többet nem nagyon. A telefonja sima nyomógombos, telefonálni tud róla, a többit nem vagyok érti (pl sms).
2021. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám testvére profin kezelei a karácsonyra kapott új telóját (73). Más idősnek a családból ki kell rakni a családtagok ikonját, hogy hívni tudjon.

Van nyugdíjas programozó ismerősöm, alkalmi munkákat a mai napig vállal 70 felett is.

Ez nagyon egyedi. Ha konkrét személynek ajándékot nézel pl., akkor semmire nem mész egy "általában" válasszal.

2021. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgatok egy szűkebb baráti kört, hasonló korúak 70+ , blogot írnak, régi fekete-fehér filmeket vadásznak, chatelnek egymással, megköszöntik egymást ünnepnapokon, családról fotót töltenek fel, vagy illusztrációkat.
2021. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám 86 éves, de mindent rendesen tud használni, telefont, telefonálni, sms-t írni, gépet is, a google-val keresni valamit a neten, emailt írni, egyszerübb progamokat a gépre letölteni, a gépen szövegeket írni, olvasni képeket le- és feltölteni, a facebookot rendesen tudja használni - azaz kb annyit, mint a legtöbb átlagember 60 alatt. De öt minden érdekli, nem csak ül és néz ki a fejéböl.
2021. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező a technika szót kereste.


A technológia mint fogalom, a dédszüleink idejében is ismert volt.

Pl. Vaskohászat az a akkori öntési technológiával.

Abban pl. lehet jártasabbak voltak mint mi.

2021. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!