Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszokni a hideget?

Hogyan lehet megszokni a hideget?

Figyelt kérdés
Panelben lakom, de hamarosan gázfűtéses lakásba kell költöznöm, és nagyon fázós vagyok. Hogyan készítsem fel rá a testemet?
2021. aug. 2. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy.


Ha meg lehetne szokni a hideget, mindenféle fűtésforma eltűnt volna már az idők során...

2021. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem lehetne megszokni a hideget, akkor mindenki arca szó szerint lefagyna. Miért nem? Mert kisbaba korunk óta az arcunk szabadon van.

minden hozzászoktatás kérdése.

Én anno, régebben nagyon fázós voltam. Mindig azt mondtam, legszívesebben ráülnék a fűtőtestre, és káposztalé folyik az ereimben, mert annyira fázom.

Nos, az idők folyamán hozzászoktam, hogy egész télen képes vagyok ellenni, akár 17°C-os szobában. Jobban is alszom így. Viszont cserében nehezen viselem a forró nyarakat.

2021. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

"Hogyan készítsem fel rá a testemet?"


Nem ertek hozza, de a termeszet filmekbol ugy tunik ... talan az elelemben van a megoldas. Valami remlik is az iskolabol, mintha azt mondta volna a biosz tanar, hogy a melegveru emlos az etelbol allitja elo az energiat a homerseklet szabalyozasahoz, a hullok pedig napoznak.


Szoval szerintem egyel tartalmas kajakat es nem fogsz fazni.

2021. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fürödj hideg vízzel!

Én hetek őta az udvaron a kerti csapnál fürdök. Először hideg volt, most meg már tök jó érzés tök hideg vízzel zuhanyozni.

Ez a fázósság szerintem inkább pszichés dolog... faterom június közepén kapcsolta le a gázkazánt. :D Nem fázott, csak az agyában összeér két drót vagy nem tom mi ami miatt "fázik".

2021. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felkészíteni a testedet, a gátfűtéses lakást tedd melegebbé, komfortosabbá. Ha még festés előtt vagytok, válassz meleg falszíneket! Szigeteltesd az ablakokat, ajtókat! Van utólagos szigetelés is. Az átmeneti időszakban szeretni fogod a gázfűtést, mert a panelban csak meghatározott dátum vagy több napos hideg után kapcsolják be a távfűtést, egyedi fűtésnél te akármikor bekapcsolhatod, ha fázol. Legyen otthon meleg kardigánod, papucsod, és tornázz, mozogj minden nap! Sokszor azért fázós az ember, mert nem olyan jó a vérkeringése, ezen sokat javít a mozgás, én is ilyen vagyok. Nálam 22-23 fok szokott lenni fűtési szezonban, te is be tudod állítani, ahogy kényelmes, meglátod, szeretni fogod. Én házközponti fűtéses lakásból mentem egyedi fűtésesbe, sokkal jobban szeretem.
2021. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!