Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézi le a diplomások...

Miért nézi le a diplomások (leginkább mérnökök, informatikusok, reál területen végzettek) nagy része azokat, akik alacsonyabban képzettek vagy gyengébb szakon végeztek?

Figyelt kérdés
Én magam is programtervező informatikus szakon végeztem ezért nagyjából van rálátásom ezekre az emberekre.(Júniusban záróvizsgáztam, most akarok elhelyezkedni.) Ezt a kérdést már régebb óta fel szerettem volna tenni, de egy itt olvasott válasz juttatott el arra a pontra, hogy kiírjam. Lekezelően és eléggé nagyképűen beszélnek másokkal (szerintem minden ok nélkül). Például amikor egyetem mellett a szakmai gyakorlatot akartam megcsinálni egy helyen, itt a főnök, amikor megtudta, hogy addig Tesco-ban diák melóztam egyből lekezelő lett és leszólta az ott dolgozókat. Vagy például az egyetemen is, amikor mondtam, hogy Tesco-zni szoktam. (A diákok közül majdnem mind jó anyagi körülmények közül jött, talán ezért nem értették miért dolgozik valaki ilyen helyen?) Pedig egyébként általában sportolni ezek az emberek nem szeretnek, másban nem kiemelkedőek, csak mivel ezek nehezen elvégezhető szakok így mindjárt azt hiszik, hogy mindenkinél intelligensebbek és mindenkinél jobbak? (Biztosan van kivétel, vagy én találkoztam rossz emberekkel, nem akarok általánosítani.)

2021. aug. 3. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Mert jólesik nekik felsőbbrendűnek érezni magukat. Nekem ilyenkor eszembe jut, valami lelki baja biztos van az ilyennek, eltemetett sérelem vagy ilyesmi, amiért ezt élvezi. És mint írtad, mivel nehéz szak, lehet mire azt kitalálni, hogy ő az ász, ő elvégezte, míg más ugyanúgy elvégzet... valamit, kit érdekel, azt a hülye tudja.


Aki pedig alapból pénzes családból van, van hogy fel sem fogja, mekkora mázlija van, hogy azt vesz, amit szeretne, hogy csettintéssel, gürizés nélkül kifizethetik az iskolát. Egyik osztálytársnőm nem lenézős típus, azonban megvan a maga hülyesége. Például ő természetesnek veszi, hogy a szülők számlájáról 15-20 ezret csak úgy levesz, és teljeseb megdöbbent, hogy nekem és másnak sem maradt gyakorlati pénzünk. Nekem az volt a zsebpénz, más a családi kasszába tett bele, megint más a havi kiadásaira költötte, és megint másnak a megélhetéséhez ment hozzá (nevelőotthonban vagy hol volt a csaj, mindig dolgozott vmit). Ennek a lánynak pedig megdöbbentő volt, hogy semmi nem maradt belőle, sok hónappal gyakorlat végeztével (havi kb jobbik esetben 15-25 ezerről beszélünk, a tanulmányi ösztöndíjjal együtt). Ő arról papolt nekem ÉVEKIG, nekem milyen egyszerű, csak 2 percre lakok a sulitól, mi nem tetszik nekem, hogy iskola... aha, de közben ugyanakkor kelünk, mert míg nekik kertes házuk van egy baromi jó környéken, mi másfél szobás lakásban lakunk 2 kutyával, akiket napi 3x viszek sétálni. Aztán mindig "Ó..."-zott, hogy hoppácska, de mindig kezdte újra. Ha ennek a csajnak, aki alapvetően pletykás, de nem mondanám gonosznak, ilyen, mások ezerszer rosszabbak lehetnek.

2021. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Én ugyan nem infos szakon tanultam, de az egyik talán legnehezebben.. nálunk nem néztek le így senkit azért, mert rosszabb anyagi körülmények között nőtt fel vagy mert ilyen munkákat végez. Mármint nyilván embere válogatja, de nem ez volt a jellemző.

Most van egy ismerősünk infos szakon, de nyáron az aldiban dolgozott és a férjem csak azért szólt neki, hogy inkább keressen valami gyakornoki munkát amit egyetem mellett is tud csinálni, mert az hosszabb távon sokkal kifizetődőbb még akkor is ha most rosszabbul fizet.

Ami engem sokszor zavar, az ilyen alulfizetett munkáknál, hogy az ott dolgozók egyszerűen bunkók, boltokban, hivatalokban, postán,..

Pl hivatalban ha beesel munka után egy időpontra akkor kb ők tesznek neked szívességet, holott csak a munkájukat végzik.

De nyilván ez is általánosítás. Ahogy sokan akik fizikai munkát végeznek, lenézik a diplomás, irodai munkát végző embereket, mondván hogy az nem is munka.

De tényleg az ember és a terület válogatja.

A mérnökök akik sokat dolgoznak melósokkal szerintem jól kijönnek velük, nem nézik le őket és megbecsülik a jó szakembert.

2021. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem kérdés, mert oda-vissza megy a másik lefikázása. Egy kőműves is ezerrel nekimegy egy dipisnek, és egy dipis is lesajnálja a takarítót is, tehát 1:1, csak ezen senki sem akar változtatni.
2021. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nanana, ahogy az elottem szóló is mondja, ez oda-vissza mukodik. A gyári munkások is ezerrel magyaráznak az egyetemistáknak, hogy minek diploma, a gyárból is meglehet elni, aha, mondjuk nem mindegy hogy 3 muszakbol, ugy hogy szombaton is dolgozol, vagy heti 40 ora xd Ők is mondják, hogy majd mekibe jó lesz a diploma, meg lenézik aki továbbtanul, es nem rogton dolgozik. Szoval ez tenyleg oda-vissza egymás savazasa, aki dolgozik, azt nézi le aki tanul, meg fordítva.
2021. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Én inkább pont azt látom, hogy az értékes diplomával rendelkezők (pl. orvos, mérnök, matematikus stb) nem nézik le annyira őket, mint a tingli-tangli diplomások.
2021. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Én bölcsész vagyok. Eddigi életem során soha egyetlen egyszer nem szólt még le egy mérnök, orvos, gyógyszerész stb. vagy ilyen szakos hallgató sem. Ellenben végzettség nélküli, gyári munkás, segédmunkás, titkárnő stb. többször is.
2021. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Műszaki végzettségűek részéről nem sokszor láttam, hogy bárkit lenéztek volna. Ha van leszólás, akkor az inkább vagy sértegetésre adott válasz.

Vagy abból ered, hogy mások az emberek értékrendjei és nem ismerik a másik szakmáját, csak sztereotípiák vannak. Ebből jönnek az ilyenek:

Nekem (IT) szólt már be kétkezi munkás szerelő, hogy az nem munka, ha valaki csak ül. Azt nem tudta, hogy az én munkámnak is van fizikai része. A munkám fele nem csak programozásból, gép előtt ülésből állt, hanem naponta több körben 10-20 kilós gépeket hurcoltam, falakat vájtam, fúrtam, mert hálózatot építettem. Nem kevés cégnek építettem ki a számítógépes infrastruktúráját.

Erre nem vágtam vissza, de megtehettem volna, mert elmondhatnám, hogy az agymunka is nagyon leterhelő tud lenni és akkor ezt egy csak fizikai munkás honnan is tudhatná?

2021. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ kiről van szó. A szakmunkások felé 100% tisztelettel vagyok, nem is értem hogy jut eszükbe az embereknek, hogy azt a hülye is tudja csinálni.

A HR-esek és társaik pl. kifejezetten zavarnak az irodában. Bejönnek 2-3 órát facebookozni, röhögcsélni, kávézgatni, aztán az átlagember szemében ő is ugyanolyan diplomás mint én =) Aztán ugyanez volt végig az egyetemen, engem szétsz.pattak, éjszaka is tanulni kellett, a sok kamuszakos meg részegen ordibált a folyosón. Ha úgy vesszük, amit amúgy meg is szoktam kapni, frusztrált morcos mérnök vagyok, igen. Nekem a kamu szakok és munkák a gyengéim, ez van :D

2021. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mérnökök között dolgozom, így talán releváns lesz a véleményem.


a munkahelyemen és pl ezen az oldalon is azt látom, h meg vannak róla győzödve, h ők minden témában mindenkinél jobbak.

persze, jók a reál dolgokban, de pl. itt gyk-n semmivel nem jobbak érvelésben, mint bármelyik bölcsész válaszoló, a munkahelyemen meg előg sok butaságot tudnak összehordani, mikor humán dolgokról van nyelvről van szó.

h ez miért van, nem tudom biztosan..talán mert sokat kellett tanulniuk egyetemen van? vagy mert nehéz a munkájuk?


igazából Magyarországon úgy en bloc borzasztóan sok olyan ember van, aki túlbecsüli a képességeit.

2022. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!