Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mekkora különbség lehet...

Mekkora különbség lehet magasságban?

Figyelt kérdés

Ugyanaz a genetika, csak az egyik egészségesen él, normális stressz mennyiséggel, sportol, odafigyel az étkezésre, eleget alszik stb.


A másik meg mindig stresszel, szorong, nem alszik eleget, nem sportol, nem eszik gyümölcsöt zöldséget mindig, nem figyel erre, csak ül a tv/gép előtt egész nap szinte.

Pl fiúk esetében


2021. aug. 4. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semennyi. Az egész kb. azon múlik, hogy elég tápanyagot kapjon a gyerek.
2021. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Alvás? Mozgás? Stressz?

Ezeket is múlik.

2021. aug. 4. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

Kb semmi

2021. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat kockultam, akár reggelig, és alig ettem.

És én vagyok a legmagasabb a családban...

2021. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Genetika. Attól, hogy rokonok, (akár testvérek) vagytok, normális, hogy teljesen eltérő a magasságotok.
2021. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy “ugyanaz” a genetika, még egypetéjű ikreknél sem (ehhez klónozni kéne).

Úgyhogy ennek megfelelően teljesen normális, ha a testvérek, akár az egypetéjű ikrek magassága is eltér (bár utóbbiaké azért hasonló szokott lenni). És ehhez semmi köze az életmódnak, semmilyen stressz, rossz kaja nem tudja leállítani a növekedési hormon termelését. Na jó, kisgyermekkortól való folyamatos éhezés, súlyos alultápláltság, rendkívül ingerszegény környezet, súlyos testi bántalmazás visszavetheti, de itt az extrém esetekre kell gondolni, pl elrabolt gyerekekre, akikre felnőttként találnak rá.

A rossz testtartás optikailag viszont rontja a magasságot, ha nem húzod ki magad, 2-3 centivel tűnhetsz kevesebbnek. Úszással pl lehet javítani a tartáson.

2021. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mit takar az hogy ingerszegény?
2021. aug. 10. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!