Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség az ENFP és az...

Mi a különbség az ENFP és az ESFP személyiségtípusok között?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Egy mássalhangzó
2021. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem hittem volna
2021. júl. 21. 19:06
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Az egyik szórakoztató ,a másik főnöksködő vagyis főnöknek való
2021. júl. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Olvasd el a leírásukat ott, ahol meg lehet csinálni a tesztet, és hasonlítsd össze őket.
2021. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem vitatom el a jogodat, mi szerint beküldhetsz akár ilyen kérdéseket is, mint ez. Azt azonban sosem fogom megérteni, hogy lehet élvezkedi nyakatekert, értelmetlen, kilométeres baromságokat tömörítő ASCII kódok értelmének, értelmetlenségének firtatásában. Sokszor érzem azt, hogy szinte nehezetekre esik a saját anyanyelveteken kommunikálni, - mint h szégyen lenne magyarul megszólalni Magyarországon. Egészségetekre, egészségedre! Gyere holnap is!
2021. júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

"mint h szégyen lenne magyarul megszólalni Magyarországon."

Kedves bácsi, tessék az interneten olvasgatni dolgokat mielőtt megszólal és panaszkodik. Akkor talán sikerülni fog értelmezni azt amit a másik ember mond, bár ez a részéről kétséges, mert olyan kérdést tett fel aminek hosszú utánajárás és értelmezés kell, de legalább az alapját megértheti.


"Mi a különbség az ENFP és az ESFP személyiségtípusok között?"

Az S és az N két ellentét. Az beépülve a típusba azt jelenti, hogy a valóság 1 szeletét teljesen máshogy értelmezi. S az anyagi, fogható, mérhető dolgokról szól, az N pedig az absztrakt elméletekről, ami nem gyakorlatias.


Gondolom tudod, hogy mindkettő kifeléforduló, embereket szemelőtt tartó és P, vagyis nem "kategorizálja", "rendszerezi" a világot, csak folyik benne. A J-k, mint én, rendszerezzük, címkézzük az életünket, és megszabjuk minek hogy kéne lennie, míg a P csak folyik benne, őt nem zavarja a káosz, mert neki az a természetes állapota. Ez NEM pontosan így van, és NEM mindenkire jellemző, csak az érthetőség kedvéért írom.


Az Ne (ENFP) a külvilági események összefüggéseit tárja fel, azok érdeklik, míg az Se (ESFP) a külvilági események iránt érdekelt, ahogy megjelennek az anyagi világban. Pl. Egy esfp úgy tud kedveskedni jól, ha elhív valamilyen eseményre (se), ha vesz neked egy ajándékot (se), ha táncol veled, stb. A lényeg, hogy a fizikai világban tesz-vesz valamit veled. Az enfp pedig, szerintem főleg az érzelmek megosztásával foglalkozik, ha jót akar neked. Ő is elhív mindenhova, mindent csinál, de nem a hely, nem az anyagi tér a lényeg, hanem az, hogy ti együtt vagytok, és mit éltek át. Míg az esfpnek ez egy erős szempont. Nem azt jelenti, hogy most az enfp leszarja teljesen hogy hova mentek, de nem azt priorizálja.


Ezt azokból láttam, hogy exem infp, anyja esfp, egy barátom enfp.

Az exem anyja folyamatosan a családnak mindig csinált kaját, mindig törődött azzal hogy a gyerekek hova mennek iskolába, milyen szakmát tanulnak - főleg erőltette a jól fizető szakmát -, a ház berendezésével, öltözködésével volt elfoglalva egész nap. Az infp lánya meg vegyészmérnöki helyett, ami neki érzéketlen volt, elment festőnek, mert az érzései, önmaga identitása megtalálása volt a fontos, nem érdekelte ez az egész lakás, hogy mikor mit tud majd venni, meg hogy a barátai mit gondolnak róla, hanem csak arra a kérdésre kereste a választ hogy ki ő (ez főleg infp sajátosság szerintem). Enfp pedig szerintem azt keresi, hogy kik a többiek? Kik azok, akik körülvesznek, és mit érzünk?

Az esfp pedig, kik azok, akik körülvesznek, és ők mit csinálnak?


Ezek az én értelmezéseim és megfigyelésem, nehéz téma. De ha akar valaki kérdezni rám írhat nyugodtan.

- Egy INTJ

2021. júl. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Előző vagyok. Egyébként, ha megnézed gyakorin az ezotériát, vagy ezt a bácsit, akkor láthatod az S-eket. Ők főleg tudományhívő ateisták. Csak azt látják ami gyakorlatban létezik. Nem értik a másik spektrumot, az N-t, ami a belsővel és annak érzékelésével foglalkozik, és teljesen jogosnak érzik azt, hogy gyalázzák az ezotériát. A hippik főleg N-ek, akiket nem érdekel a gyakorlat annyira, és pl. a munkamániás ESTJ-t betegnek tartják, hogy nem lazul, és csak azzal foglalkozik hogy az anyagi világban mit ér el, mikor nem is ez a lényeg. A tudományhívőket meg elvakultnak láthatják, akik maguktól nem is látják az élet összefüggéseit és a lényeget, és csak pár papírnak, vagy szakembernek hisznek.


Pl. egy ismerősöm gyermeknevelő tanfolyamra járt, és amiért kapott papírt az elvégzéséről, azt gondolta hogy ő már jó anyuka. Mondani se kell, hogy borzalmas volt. Ez pl. az S-ek csapdája, hogy azt hiszik, ha valamiről papír van, akkor az úgy is van a valóságban, az N pedig a tapasztalatot nézi, leszarja hogy hivatalos e vagy sem, de emiatt sokszor semmi bizonyítéka nincs arra hogy alátámassza az állítását tényekkel, ezért könnyen találhat ki olyat, ami nem is igaz, csak ő látja bele.

2021. júl. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szuperek voltak az INTJ kollega válaszai, én csak két linket adnék:


[link]


[link]

Az ENFP szekcióban van videó is, nagyon jó, érdemes végignézni! Én kikapcsoltam az ötödik percnél, mert nekem volt szekunder szégyenérzetem, annyira passzol minden benne rám nézve. 😅 (Amúgy is ismerem ezt a típust már! :P )


Húgom ESFP, eszméletlen tényleg, hogy ha megnézed a profilját fészen, akkor nem is csodálkozol. :D Az is kísérteties, hogy a törődést/szeretet pénzzel megvehető ajándékokkal próbálja "pótolni". Ez tőlem borzasztóan idegen. :) (Öncélú magamutogatás és anyagiasság távol áll tőlem)


ENFP és én így nézek ki:

Nincs sok barátom, inkább ismerőseim vannak, nagyon kevés IGAZI barátom van, mert annyira elbaltázott (állítólag magas :D) a belső etikai/morális kódexem, hogy nagyon kevesen passzolnak. Így nekem a párkapcsolat is eléggé nehézkes kérdés, mert állandóan a tökéletest keresem. (Nem, nem külsőre). (#macskasbacsimaradok)

Nagyon mélyen érzek, empátiával közeledek az emberek felé, nagyon rosszul tud esni ha másokat azért bántanak, mert más a bőre színe/vallása/identitása stb. ÚÚÚtálom a társadalmi konvenciókat! Kiállok másokért (rúgtak már ki ezért), nagyon szeretek csak úgy ad-hoc emberekkel beszélgetni, de akivel megrekedek a felszínes témákon, az nagyon kényelmetlenné válik elég hamar. :D Baromira be tudok lelkesedni. Szeretek motiválni, segíteni az embereken. (Ezt néha félre is értik, azt hiszik flörtölök*) :) Meglepő, de szeretek hivatalos ügyeket intézni, élőben főleg. Ott is már többszőr sikerült feldobnom az ügyintéző szürke napját, jól esett az is! :) Szétszórt vagyok, sokat csapongtam régen. (Még virtuálisan is, volt olyan régen, hogy kb harminc játék volt fent a gépemen és mindenbe belekezdtem, hogy végig vigyem, nem sikerült xD) Nagyon be tudok kuckózni/kockulni. :)

Mocskos módon nem érdekelnek az anyagiak. Pont annyit dolgozok, hogy el tudjam tartani magamat meg a macskámat. Boldogságot nem másban keresem, nem másban akarom megtalálni, hanem saját magamban szeretném azt a szintet elérni, hogy kerek egész legyek és természetesen ez autentikus részevé váljon a személyiségemnek! Stb.


Pár mókás kis minisztori:

Legjobb barátom INFP. Jön át hozzám hétvégére. Menjünk le a partra, YAY! Neee, deeee. Végül is, az a lényeg, hogy jól érezzük magunkat, a körülmény másodlagos, ismertem el végül. :) Indult is a lelkizés már a kipakolás és főzés közben xD

Ugyanezzel a barátommal a messengeren váltott diskurzusaink kb. 20-30%-a mém meg gif. :D



*Fogorvosnál, bejön egy korombeli (40-es eleje) hölgy, látom eléggé feszes/stresszes. Elkezdtem a beszélgetést. Aztán annyira belepörögtem, hogy tökre ellazult. Megkaptam, hogy annyira szimpatikus neki, hogy így tudom felfogni a dolgokat meg minden. Kifelé menet megkérdezte, hogy mikor jövök legközelebb, nem tudtam még, mert nem volt véglegesítve a folytatása a kezelésnek, elköszöntem és kitartást kívántam neki. Kocsinál esett le. :D Én csak tényleg segíteni akartam neki. :)


Stb. Nem szeretnék wall of textet elnézést! :)


Minden ami "negatív" (szubjektív :P), azokon viszont igyekszem fejleszteni magamat. Próbálok egy "projektet" végig vinni. Már nem kezdek bele 30 játékba virtuálisan sem! Nincs már 67 ablak megnyitva a böngészőmben. Igyekszem rendben és tisztán tartani a lakásomat és a kertet. (JAJJ, ez a legnehezebb, soxor Pató Pál szelleme bekopog az ablakon).


Jó olvasgatást!

2021. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja, k.be a vulgár ateistáķ!


INFJ.


(Vicceltem.)

2021. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

kb minden lol

Az enfp ne dom (ne-fi-te-si)

az esfp se dom (se-fi-te-ni)


a se dom a jelenben él, általában gyors felfogóképessége van, és ‘előbb cselekszik mint gondolkodik’

A ne dom az absztrakt összefüggéseket keresi, általában napi 100 ötlete van, emiatt kicsi a koncentrációs képessége.

btw, a betűknek nincs jelentőssége, a 16personalities egy big 5 teszt. Nézz utána a kognitív funkcióknak!

2021. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!