Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Úgy érzem,...

Mit tehetnék? Úgy érzem, összecsapnak a fejem fölött a hullámok, ráadásul depressziós is vagyok a számos pszichés betegségem mellett. A vesztembe rohanok? (Többi lent.)

Figyelt kérdés

Rengeteg szakembernél jártam már az évek során, pszichiátrián is sok alkalommal feküdtem bent, számtalan pszichés betegséget állapítottak meg esetemben. (Többek között paranoid skizofrénia, atipikus autizmus/Asperger, szorongásos zavar, kényszerbetegség, pánikbetegség, bipoláris zavar, stb.) Többféle gyógykezelést is kaptam. A jelenlegi terápia esetében mellékhatásként brutális módon túlsúlyos lettem (majdnem 140 kiló), illetve erőteljes evési kényszer/fokozott éhség alakult ki, igazi torkosborzzá váltam. (+ 60%-ban rokkant vagyok az "idegbetegségeim" által.) És ez csak az egyik dolog.

A másik az, hogy nincsenek céljaim, nem csinálok semmit, mert nem merek belevágni az Életbe. Motiválatlanná lettem. Érettségi óta csupán egyszer volt munkahelyem, az is csak két és fél hónapig tartott, mert a szorongás miatt nem tudtam éjjelente két óránál többet aludni, így idővel napközben is használhatatlanná váltam.

Rettegek a jövőtől, a kilátástalan helyzetemtől, ugyanakkor pedig úgy érzem, belesüppedek a nagy semmibe. Már a "halál szintjén tartok", annyira ingerszegény (de más - betegség - szempontból mégis, nagyon feszült) az életem.

Hozzátartozik még, az utóbbi időben észrevettem magamon, hogy valamiért nagyon türelmetlen lettem, és szinte mindenki iránt gyilkos, pusztító mértékű dühöt érzek, aki rosszat mond rólam/kritizál, sérteget, stb. (Néha még anélkül is.) Valamiért, mintha, jellemhiba is kezdene kialakulni nálam, mert gyakran képzelek el például olyat (és élem bele magam), hogy egy ókori római császár vagyok, aki élet-halál ura, és a rosszakaróit kivégezteti, keresztre feszítteti (ilyesmi), - és persze, mindebből adódóan - akire csak jót vagy semmit nem szabad mondani. Néha annyira felizgatom magam ezen képzeletbeli "futtatásaim" során, hogy azon kapom magam, hogy szinte-szinte tömeggyilkosságokon gondolkodom. A valóságban természetesen legfeljebb csak a légynek ártanék, ezt fontos hozzátennem.

És ilyen, ehhez hasonló zen(éke)t hallgatok (lényeges részét képezi a zene az életemnek):

https://www.youtube.com/watch?v=UqboPj_ClHo


(Hozzátenném, gyerekként rendszeresen bántalmaztak az iskolában a másságom/csendességem miatt.)


Ráadásul súlyosan beteg és haldoklik az anyai nagyapám, őt ápolom több, mint egy hónapja, ez is sok feszültséget okoz.



2021. aug. 4. 23:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
(28 éves fiú vagyok.)
2021. aug. 4. 23:14
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a pszichoterápiát próbáltad már?
2021. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:


Talán még nem vettem részt pszichoterápián (ha ez az a csoportos foglalkozás).

2021. aug. 4. 23:24
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
2-as, Nem csak csoportos terápia van, hanem pszichoterapeuta és te. Sok-sok beszélgetés, jó ötleteket ad, hogy mihez kezdj magaddal, stb stb.
2021. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

23:40

Köszönöm az ötletet. Pszichológussal és pszichiáterrel már beszélgettem, de pszichoterapeutával talán még nem.

2021. aug. 4. 23:49
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
5- Nem én buzdítom őt, ő hiszi ezt magáról. A termésuet törvénye az, hogy a gyenge elpusztul. Ahol én születtem, az ilyen mentalitásért kiközösítés a jutalom. A trágár szavakat mellőzd. Nem szoktam érzelmek alapján döntéseket hozni, de mivel itt szabályellenes a trágár szavak használata, feljelentelek.
2021. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Darius,


Mi alapján gondolod, hogy gyenge vagyok? Ha az lennék, már öngyilkos lettem volna.

2021. aug. 4. 23:54
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Draius. A féreg nem egy trágár szó. Az csak egy tilajdonsága valakinek.
2021. aug. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Biztos jó egy mentális beteg embernek azt mondani, hogy ha nem hasznos, akár még is halhat.....
2021. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
Kedves kérdező. Mégis elolvastam a kifejtést. Általában nem szoktam az ilyen hosszú kifejtéseket elolvasni. Igazad van, te nem vagy gyenge sőt erős jellem vagy. Visszavonom. Nekem is voltak pillanatok, amikor éreztem ilyen "gyilkos vágyat", ahogy írod. De ezek csak érzelmek, uralnunk kell őket. Nem kell foglalkozni idioták véleményével, vagy radikálisok véleményével. Írtad, hogy más vagy- gondolom a saját nemedhez vonzódsz. Ezzel nincs probléma. Mindjárt folytatom, mert le akarok írni egy történetet, ami megtörtént velem.
2021. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!