Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennetek ebben az esetben?

Mit tennetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Traumak miatt romlott a memoriam es rengeteg regi emlek kiesett. Ujra meg ujra elokerulnek regi emailek, amikben reszletesen beszamoltam egy jo baratnak a tortenesekrol eveken at es olyan mint egy naplo. Beleolvastam es csomo reszlet kiesett, felidezni sem tudom. Ti ujra olvasnatok ezeket, feldolgozni? Vagy hagyni kene? Komoly traumak ertek annak idejen.

2021. aug. 7. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak te tudhatod. Engem furdallna a kíváncsiság, nem tudnám csak úgy otthagyni ezeket.
2021. aug. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de nagyon felkavaroak, teljesen felzaklatnak. Kerdes, hogy az mergez, ha olvasgatom, vagy ha nem olvasgatom es esetleg a tudatalattibol mergez?
2021. aug. 7. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire rossz a helyzet. Nyilván ezt szintén csak te tudhatod. Ha nagyon-nagyon kellemetlen, akkor lehet, hogy jobb ötlet hagyni. Viszont én akkor sem tudnám, túl kíváncsi tipus vagyok. Természetes, hogy felkavarnak, de, ha végül úgy döntessz, hogy elolvasod, akkor arra gondolj, hogy az már a múlt, vége, nincs többé. Az emberek változnak, így te sem az vagy, aki akkor voltál. Bár lehet, hogy azok tettek azzá, aki vagy, az nem jelenti azt, hogy rosszabbá tettek. Az élet nagyon bonyolult, sosincs helyes választás és minden egyes út helyes egy adott nézőpontból.

Ismétlem, nem tudom, hogy mi a helyzet veled, de ezt szerintem érdemes észben tartani. Hisz gondolom mostmár rendben van az életed. Gondolj arra, hogy ezek az események is hozzájárultak ahhoz, hogy az légy, aki jelenleg vagy. A múlt érdekes, nosztalgikus, néha kellemes-néha kellemetlen, de a jelenre már rég nem mérdvadó. A jelenben nem a múltbéli tetteid határoznak meg, hanem az, aki most vagy és az, amit most teszel.

2021. aug. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olvasnám újra. Amit egyszer lezártam arra már felesleg egy percet is pazarolni.vNem mennék vissza a múltba, ugy sem tudok rajta változtatni. Ellenben a jövő felé nézni sokkal izgalmasabb és érdemesebb.


Egyébként meg biztos vagyok benne, hogy káros ha úgy érzed, hibaelhárítás, akkor ne olvasgasd. Ha azt érzed, hogy neked erre van még szükséged, akkor igen.

2021. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
* hibaelhárítás xD, ...hogy ezt már lezártad...
2021. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Személye válogatja, de én alapból kerülöm a múltat.
2021. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem lépnék tovább, ki tudja milyen rossz sztorid volt... Én nem élném át újra az érzést
2021. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem veletlenul estek ki a memoriadbol. Errol olvasni olyan, mintha a kotest levenned a sebedrol es abban nyulkalnal.

Csak szakemberrel. Ez nem szonyeg ala sopres, ez onvedelem.

2021. aug. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!