Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek abban az...

Ti mit tennétek abban az esetben, ha valaki kérdezés nélkül odaadta másnak a laptopodat?

Figyelt kérdés

A laptopomon személyes,intim dolgok is voltak,pl erotikus képek,amiket még régebben készítettem magamról,de egyéb személyes dolgok is.


Kb 1 éve nem volt bekapcsolva,mert túlhevülési gondjai voltak,és azóta nem nézettem meg.

Erre tegnap anyám odaadta egy ismerősének kérdés nélkül,hogy nézze meg.


Szerintetek kínos így visszakérni?


2017. szept. 10. 01:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínos, hanem jogos.
2017. szept. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mivel csak én használtam,így jelszó sem volt rajta,és nem emklékszem,de lehet bizonyos jelszók is meg lehettek jegyeze,automatikusan.
2017. szept. 10. 02:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Verd meg, hogy többet ne csináljon ilyesmit.
2017. szept. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TappancsMancs ***** válasza:

Őszintén szólva mit tehetünk ilyenkor? Nem túl sokat. Szülők még mindig gyakrabban vannak lemaradva a számítástechnikai dolgok terén és ilyesmi eszükbe sem jut hogy azon privát dolgok is lehetnek. Ezzel együtt másé az tabu szerintem bármi is az, szólnia kellett volna hogy van egy ilyen ismerőse aki ért hozzá és lehet, hogy meg tudja csinálni. Kérdés az is hány éves vagy mert nagyon fiataloknak intézik a szüleik a dolgokat, de az is igaz, hogy jobb ha egy szülő ideje korán mutatja a gyerekének az efféle jó szokásokat, tudni illik azt hogy máséhoz nem nyúlunk a megkérdezése nélkül.


Főként a szüleink felé tapintatosan mondjuk meg, mérlegelve a helyzetet, ha az ilyen dolgok ritkák gondolom jobban megértik, hogy azon privát dolgok is szoktak lenni. Ha ezek gyakori esetek akkor kérdéses mennyire értik meg, de finoman közölhető és ez kb ennyi is.


Ha nem csinált vele még semmit mert esetleg nem volt rá ideje akkor kérd vissza. Tiéd nyugodtan kérd vissza. Amúgy valószínűleg nem fogja érdekelni mik vannak rajta, gondolom téged se érdekelne hasonló esetben.

2017. szept. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én simán közölném vele, hogy ugye tudod hogy most adtad oda egy vadidegennek a személyes, privát képeimet. A másik meg, hogy alapból ha valami az enyém, akkor azt kérdezze már meg mielőtt bárkinek odaadja.


Nekem apám volt ekkora cigány, ő a biciklimet cserélte el egy rossz motorra, ami azóta is a pincében rohad darabokban. Persze megkaptam hogy mit rinyálok, hát alig használom.

2017. szept. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul egy rokonom az illető,aki elvitte,hogy "neki van egy ismerőse" az majd megnézi.


Hát,kitudja lehet bekapcsolta,és kutakodott benne,mert tavaly kb 10-15 perc bekapcsolaás után leállt.

Addig simán megnézhette az előzményeket,a képeimet.

Sőt bizonyos dolgok el is voltak benne mentve,mint pl netes bankkártya kódok,jelszavak.


és mivel én használtam,különböző netes felületeken megjegyzett jelszóval voltam,tehát simán be tud lépni,aki belép az előzménykbe.

2017. szept. 10. 07:53
 7/12 anonim ***** válasza:
uhhh ez szivas en ezert vedem jelszoval a gepem, ha meghalok se bir belenyulni senki, bar ha belenyulna valaki se erdekelne kulonosebben, nincsenek kepeim.
2017. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérd vissza, mert a tied. És ügyelj rá a jövőben, hogy jelszavak, privát szexképek ne legyenek hozzáférhetők rajta.


Kínos lehet, de mióta magától kikapcsolt a laptopom úgy, hogy egy társadalmilag nem elfogadott romantikus filmkocka volt a háttérkép, és szemrebbenés nélkül adta vissza a szerelő, én ezen már nem akadok fenn.


Nekem is elpasszolták a szüleim kérdezés nélkül a nekem fontos tárgyaim, előfordul. De végül is nem örökbe adta oda, hanem jó szándékkal, hogy javítsák meg. Kérd meg rá, hogy máskor veled is egyeztessen.

2017. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény az ügyben?
2017. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elmentem az illetőhöz,aki azt állította,hogy már be sem kapcsolt..

Most a szerelőnél van.

2017. szept. 15. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!