Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitt kellene csinálnom?

Mitt kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,nos.. ez elegge bonyolult törtenet lessz.. de kezdeném is.. tehát második osztály óta, németországba élek, illetve ide járok iskolába, (első osztály) ugye magyarországon egesz jól ment, nagyon jó tanuló voltam.. és mindig szuperül felzárkoztam, ha esetleg lemaradásom volt, ugye a második osztályt már itt kezdtem, még nagyon gyerek voltam, agyilag is mindenhogyan😅 de akkoriba, nagyon felborult bennem minden, hirtelen Németország, idegen nyelv.. a régi magyar barátaim, új minden, és csak én szüleim, meg az öcsém akitől 4évvel idősebb vagyok, es teljesen magamba zarkoztam, depressziós lettem, hiányzott a régi eletem, a tobbi családtagom, unokatesóim, mama papa, ilyenek.. es ugye nem tudtam németül.. beraktak egy full normális suliba, de ha még értettem is a feladatot, inkabb nem csinaltam meg, vagy rosszul csináltam, hogy..mivel gondoltam én 9/10 évesen hogy hátha ha rosszul csinalom meg a feladatot vissza költözünk magyarba.. meg ilyesmiket csináltam, az osztaly tarsaimmal se jottem ki valami szuperül, volt 1 magyar lány, év folyam társam volt, elsőnek nagyon örültem egy magyar barátnak, de aztán kiderult, hogy egy nagyon undok lány, olyanokat mondott rólam, amiket még életembe nem hallottam, mármint nem is nekem, hanem az egesz sulinak, előttem full normális kedves lany volt, aztan az egesz iskola meg utált, nem baratkozott velem senki, mindenki bunkó volt velem, és termeszetesen a lány miatt, ha látta hogy egy lany beszelget velem akkár 1 szót is, már mindjart ment odda hozzá, hazudni rólam dolgokat, es ugy hogy a semmiert, mert sose szóltam neki egy rossz szót se.. sőt, mikor sokszor bajba volt, vagy ki kozositetek, a suliba, akkor a baratai, nekem beszeltek ki, es mondták, hogy hülye meg stb stb, minden eselyem meg lett volna, kibeszelni, és őt rakni arra a helyre, ahova ő rakott engem,hiaba tudtam hogy miket mondott rólam másoknak, én nem beszeltem ki a "barataival" nem voltam ellene, meg semmi ilyen, még mondtam a baratainak is, hogy ez nem szép dolog meg ilyenek, mind ez másodikba történt, es nem tudom de ez akkoriba engem ugy meg viselt, ez az egesz dolog.. szamolgattam a napokat hogy mikor megyunk magyarországra nyaralni, meg full mint a börtönbe.. amúgy egy évbe egyszer mentunk, es csak 1 hetre.. de ez most mindegy is, és azt hitték a tanarok hogy valami problema van velem, marmint hogy "lassúbb a felfogásom" meg ilyenek, és ugye itt ugy van az iskola hogy 4 év uttan megyunk masik suliba, mint magyarba 8 uttán.. az alatt a 3 év alatt, sokat szenvedtem.. az iskolaba,, nem is tudom hogy birtam ki.. éshát a nyelvet is masodik vegere tanultam meg ugy hogy erteni tudnak, es negyedikből ugye átmentem ötödikbe, es egy lassú felfogású iskolaba raktak be,(mind ez az egesz! Csak egy magyar lany miatt, tortent meg!) Olyan iskolaba, ahol a gyerekek hetedikesek, es alig tudnak olvasni, ugy hogy meg nem is külföldiek, hanem németek, olyan iskolaba ahol meg a tanarok is betegek, Szó szerint! És jobban olvasok mint bármelyik nemet az iskolaba, termeszetesen nemetul, a nyelvet is már nagyon jól beszelem,ugye hetedikes vagyok jelenleg, vagyis most jutottam át, úgye a lany az egyik legjobb iskolaba kerult be, csak azert mert voltak baratai, es ugy baratkozott össze mindenkivel, hogy én voltam a temaja hogy "láttod azt a lanyt?" És ugye ilyenkor jottek a hazugságok rólam ,Meg olyanokkal baratkozott akikkel nem is akkart, csak hogy "jobban szeressék" termeszetesen nem csak azert mert az egesz suli a baratja volt, hanem mert jobban is tanult mint én, es jól felzarkozott, visszont a nyelvtudássa, meg egyezik az enyemmel mindketten ugyanolyan jól beszeljuk a nemet nyelvet, csak annyi hogy ő mindenbe jobb volt, marmint matek meg stb, visszont itt volt egy problema, ugye en nem beszeltem senkivel soha, epp hogy valamit ez az egesz 3 év alatt, es abba voltak, hogy en nem tudok semmit, tehat hogy abba voltak hogy nem tudok nemetul, meg semmit, mikozbe barmilyen feladatt volt, tudtam, ahogy ez a magyar lany tudta, úgy én is tudtam,, csak en meg jelentkezni se mertem, mert ha rosszat mondok kinevetnek, mondok egy példát, egyszer voltam korrepetáló órán, ahol nagyon szerettem a korrepetáló tanaromat,es az egyik nemet osztalytarsam, nagyon piciket le volt maradva , vagyis nem is az hogy le volt maradva, valamit nagyon jól gyakorolnia kellet , es kerdezett tole a korrepetáló tanarno valami feladatot,amit a lanynak be kellet gyakorolnia,es egyszerűen nem tudta, en pedig tudtam rá a valaszt,es mondja az osztalytarsam, "nem is gondoltam volna hogy tudod" mondja a korrepetáló tanárnő "miért ne tudná?" Mondja az osztalytarsam "mert az osztalyba,nem mondd semmit, meg ilyenek," elkezdi a korrepetáló tanárnő, "hát, pedig tudja!"


Visszont,allandoan ment a sugdolozas rólam, es ezt az egeszett senki nem tudta, se a szuleim senki, es őszintén szólva, nem is a nemetekkel volt gond az iskolaba, mert hogy nem tudtam veluk baratkozni, itt azzal volt a baj , hogy ez a lany mindenkinek kitalalt mindent, ha ő nincs, nekem mindenki a baratom, es most minden a legjobban menne, lehet nem lennek a legjobb iskolaba, de hogy normalis suliba lennék az tuti, ugye mikor en be kerültem, ebbe a full bolond suliba, ennek a magyar lanynak a barátnője, de amúgy nevezzuk kirának, tehát amikor a kiranak az egyik jó barátnője, ugyanabba a suliba kerult, valahogy nagyon jól ossze baratkoztam vele, es baratnők lettunk, elmondtam neki mindent, hogy a kira hazudott meg ilyenek, megertet, es bocsánatot is kért, azert kerult ebbe a suliba, mert neki tenyleg lasabb a felfogasa de! Ez a lany itt született visszont lengyel, és ugye annyi idős mint en meg minden, es bevallotta hogy jobban beszelek en nemetul, mint ő, ugy hogy szuletese óta van itt, én meg csak 6és fél évve, és ugye mára 13 évesen, már Megjött az eszem, hogy le kellet volna sz*rnom mindenkit, es tanulnom kellet volna, de nagyon kisgyerek voltam még.. ugye ebbe az iskolaba mar 3évve vagyok, ugye most lessz három év, meg ugye itt nem piszkál senki, de egyszeruen full fogyatekos az iskola, hatodikba azt tanultam amit a tesom elsőbe/masodikba, es engem ez egeszen otodikig nem zavart, hogy ilyen suliba vagyok,meg örültem is hogy nem piszkalnak,

ugye negyedikig normal suliba voltam, de ott meg más konyvekett kaptam mint a többiek, konnyebbeket, de hiaba tudtam egyszerűen nem oldottam meg a feladatot, allandoan mason jart az eszem, es ezert hitték azt hogy nem tudtam, visszont én leragadtam első osztalynal, amit elsőben tudtam ugye, mert nem figyeltem oda az órákon, meg azért masodikba, meg harmadikba, nem is nagyon ertetem még úgy a nyelvet, tehat itt vagyok 13 éves, es leragadtam első osztalynal, és ebbe az iskolaba, nem is tanítanak semmit, szo szerint azt tanitjak hogy mennyi 4+2 meg ilyenek,de erre is nehezen valaszolnak, tehat kb elsős feladatt, és igaz nem tudok tobbet mint egy elsős , ami eleg gáz és ciki tudom, írni olvasni, meg ilyenek, ezeket is csak azert tudom mert elsőben megtanitotak, most igaz nem írok full helyesen magyarul, de szerintem azert ell lehet olvasni, ahhoz kepest ... es ugy erzem hogy ell rontottam az egesz eletem, az iskolaval, hogy a nagy semmiért vagyok most egy szellemi fogyatekos iskolaba, és igazából nem tudom hogy mitt kellene csinalnom, hogy átt jussak egy masik suliba, meg ezzel az iskolaval engem sehova nem vennének fell, már volt német korrepetáló tanárnőm, de voltak olyan szavak amiket nem ertetem tehát már nem jó, es igazából, nekem az lenne a legjobb ha lenne egy magyar tanárnő, aki rendesen fell tudna zárkoztatni, es átt tudnák jutni egy másik suliba, annyit tudok hogy magyarba hetedik fél évtől számít az iskola, hogy ugye hova jottunk tovabb, de ha jól tudom itt negyediktől, tehát már ell rontottam mindent, de nem biztos.. tenyleg nem tudom mitt kellene csinalnom, mostmar rengeteget baratom van, es bevallom nem is nagyon erdekel mar magyarorszag, nagyon kinottem a másodikos enemből, de ami engem most nagyon erdekel az,, az iskola, hogy nem tudom mit kellene csinalnom, arra is gondoltam hogy esetleg valami szunetbe haza mennék magyarba, és ott korrepetalnanak, de 2het azert nem eleg, nagyon sok mindent kellene nekem megtanulnom, tehát masodiktol kellene engem tanítani szó szerint, es egyszerűen nem tudom mitt tegyek, értelmetlen amúgy suliba jarnom, mert egyszeruen ebbe az iskolaba szellemi fogyatekos mindenki, tanároktól kezdve,, eskuszom nem tudom hogy mitt tegyek, hogy jól felzárkoztassanak, és átt jussak egy jó iskolába, én bármit megtennék amúgy, ha kellene nem aludnék, csak valaki zarkoztatna fell rendesen, és igazából ide nekem, egy szigorú magyar tanárnő kellene, tenyleg ugy erzem hogy rendesen ell rontottam az eletem, csak azert mert nem voltak barataim, es mert piszkáltak az iskolaba, tenyleg fogalmam sincs hogy mitt tegyek, es nagyon örülök hogy ezt leírhattam most, tobb év uttán, csak tényleg fogalmam sincs mitt tegyek, szerintetek mi lenne most a helyes megoldás? Haza koltozesre is gondoltam màr, igaz nm lenne se nyari szunetem, se telozás semmi, mert tanulnek mindig, de barmilyen nehez benne lennék.. sőt meg örülnék is, de semmiképpen nem tudok haza koltozni magyarba szerintem, meg nem is nagyon szeretnek, csak max az egy tanulas miatt, online-on talaltam sok korrepetáló magyar tanart akik perfekt nemetek meg stb.. de nem hiszem hogy online-on is ugyanolyan jól megtudnam tanulni.. de ha így folytatom tenyleg saját magamnak rontanam ell az egesz eletem , szerintetek mit kellene tennem? Vagy probaljam meg online-on mert nincs mas valasztasom? nem tudom hogy van e valaki aki veszi a fáradságot és elolvassa, ezt a full hibás történetét.. de ha mégis lenne valaki annak nagyon meg köszönném! A válaszokat előre is köszönöm!


2021. aug. 8. 20:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Fáradtságot*
2021. aug. 8. 20:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de olyan hosszú, hogy nem birom végig olvasni.
2021. aug. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát bakker, tenyleg nagyon hosszú lett😅
2021. aug. 8. 20:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Történetet*
2021. aug. 8. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól kiírtad magadból, de ez tényleg követhetetlen 😃


Mindenesetre nincs felelősséged ebben szerintem. Túl fiatal vagy, 13 évesen nem nagyon tudsz mit kezdeni, és nem is várható el tőled... sulipszichológust tudom javasolni, illetve szüleidtől tudnál javaslatot kérni meg az osztályfőnök/tanároktól. De a szakszerű segítség az iskolapszichológus mindenképp.


Tehát amiket itt felhoztál témákat, ezeket beszéld meg! Jelezheted, hogy nem érzed jól magad, de egyedül még nem oldhatod meg ezt... még nem te vagy a dömtéshozó.

2021. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ismerős ez a helyzet és én azt tudom neked javasolni hogy Ülj le a szüleiddel beszélgetni és kérd meg tőlük szépen hogy vagy járj korrepetáló szakokra Magyarországon hogy nyárra akár egy hónapra mert egy hónap alatt Igen sokat lehet tanulni Szóval hogy egy hónapra akár költözhetek haza és magyarba tanulsz ilyen korrepetáló szakok vagy szakokon és talán ez segíteni fog Hogyha pedig a szüleid ebben nem egyeznek bele szerintem tényleg azonnal Fordulj az onlinehoz kéne ha nincs más lehetőséged Remélem tudtam segíteni
2021. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok ott Amikor azt írtam hogy járj korrepetáló szakokra vagy szakra itt nem tudom hogy mit nyomkodtam el de előre is sajnálom vagyis nem is az hogy előre sajnálom csak hogy sajnálom és Szóval itt azt akartam elmondani hogy jár korrepetáló szakra vagy akár szakokra is
2021. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a válaszokat! Már ezzel is nagyon sokatt segítetettek! Igazából most.. talán még arra gondoltam, hogy a közelbe nézünk valamii korrepetáló iskolát, lehetőleg magyart, ha meg nem.. akkor bármennyire nehéz, muszáj német korrepetáló, előben, vagy online, visszont magyar. Tehát ez a 2 választásom van..
2021. aug. 12. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!