Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a mostani tizen,...

Szerintetek a mostani tizen, huszonéves korosztályra, akik alkalomszerűen, de nem napi szinten drogot fogyasztanak, milyen jövő vár 30-40-es éveikben, család, munka stb téren?

Figyelt kérdés
Szóval konkrétan, ismerkedek egy sráccal, aki hétvégente rendszeresen bulizik és ilyenkor tol mikor mit, többnyire, kólát vagy exet. De úgy általánosságban tudom, hogy ebben a korosztályban ez egyáltalán nem ritkának számít.. szóval rájuk oké, hogy nem lehet megmondani, hogy mi lesz, de várható, hogy amikor majd abbahagyják a bulizást leállnak a drogokkal is? Vagy majd a családi bulikon a gyerek 1. szülinapja alkalmából felszívnak egy csíkot? Vagy ezek a szokások egyszer csak kikopnak? Ez a srác pl. váltig állítja, hogy ő nincs rászokva...na mondjuk ez pont úgy hangzik, mintha egy függő mondaná..

2021. aug. 13. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Azért ez elég durva általánosítás..
2021. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted ez az első generáció, aki drogozik?
2021. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
az alkalmi fuvezes meg oke, de az eki meg a kokain nalam nem fer bele, arrol nem is beszelve hogy apa nehezen lesz az ilyenekbol mert erekcios zavart es spermapusztulast okoznak. lehet hogy ez a srac pont leall vele huszoneves kora vegen, de lehet belecsuszik es ott is marad
2021. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kb mindegyikre, amit leírtál lesz példa. Ugyanakkor van szerintem egy fő választóvonal.


Van, aki uralja a dolgot és a bulizással szépen visszaszorul. Aztán alkalmanként, buliban ahogy mondtad, előveszi, vagy akár nullára leépíti.


Ugyanakkor van, aki rácsúszik. Kívülről nem is látszik, hogy mondjuk az öltöny és a merci mögött mi van. Nem egy eset van, akinél mondjuk egy válás, egy csőd, vagy egyéb krízis elvágja a gyeplőt, és jól szituált emberek mennek az utcára.

2021. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem az első generáció, de azért beláthatod, hogy manapság sokkal gyakoribb, ill. a mindenféle dizájnercuccok nem olyan érte jöttek divatba.
2021. aug. 13. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem közel nincs akkora rossz hatással az alkalmi drogfogyasztás, mint az ivás. Az ivásnak a hatásait meg már most is láthatod a társadalmon.
2021. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Párat ismerek, de ők: 1. Még az anyjával él, nem kimondottan sikeres semmiben 2. Külföldön dolgozik, van itthon és kint is háza, feleség, gyerek 3. Itthon él, feleség+gyerek+jó anyagi helyzet 4. Ő sajnos nem igazán tudott leállni időben, meglátszik rajta a maximumon pörgetett élet, mentálisan eléggé szét van esve, dühkitörések, erőszakos, labilis

Nem hinném, hogy a cucc fogja eldönteni, kiből mi lesz, az csak eszköz.

2021. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem közel nincs akkora rossz hatással az alkalmi drogfogyasztás, mint az ivás."


Szerintem az alkalmi drogfogyasztást a rendszeres ivással mérted össze, ami nem ad valós képet. Az alkoholt inkább úgy kezelném, mint társadalmilag elfogadott könnyűdrogot, aminek alkalmi fogyasztása rendben van.

2021. aug. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


6-os vagyok.

Az alkalmi alkoholfogyasztásra gondoltam (de nem az 1-2 sörre). Pl 4-5 sör után már elég nagymértékű "károsodás" lehet. A máj működését napokra megváltoztatja és az anyagcsere folyamatát is. Nem beszélve arról, hogy a fiatalkorúak fejlődését mennyire befolyásolja. Ha csak heti 1-2x iszol is érezhető negatív hatásokat fogsz tapasztalni. Ami még nem mondható rendszeresnek, mivel a társadalom több mint fele így szokta.


Ezzel szemben a fű például csak az agyban fejti ki hatását (most nem térek ki a hozzákevert dohányra). Ott pedig bizonyos receptorokkal kapcsolódik, amiket nagyrészben blokkol. Ez sem károsodásmentes, de heti 1-2x használat mellett jóval kisebb a negatív hatása a mindennapi életre mint az italnak.

2021. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez is relatív. A füvet, ha szívod, akkor a tüdődet kínzod vele, ami megint nem mellékes káros hatás. Persze, lehet más formában is, de érted.


Másrészt meg a fű egyetlen drog, te pedig általánosságban beszéltél drogok vs alkoholról. A kérdező pl kokainról és ekiről beszélt, én ezekhez mértem.

2021. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!