Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik keresztnév illik...

Melyik keresztnév illik legjobban a Virágh vezetésnévhez?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 07:50
A kérdező szavazást indított:
Gábor
László
Sándor
Péter
Ferenc
Márton
Zsolt
Áron
Ágoston
György
38 szavazat
 1/9 gungasam ***** válasza:
25%
Nem írtál olyan választható nevet amely hangtanilag szebben illeszkedne. Pl.: Ármin. Elöl mély a végén magas hangrendű magánhangzóval...
2021. aug. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

#1 Gyanítom, hogy a kérdező a családjában előforduló férfineveket írta le, hogy melyiket adja a fiának.


Kérdező: Egyik sem. 3-féleképpen is lehetne jó, de egyik névre sem igaz egyik feltétel sem, amitől jó lenne.

- V betűs vezetéknévhez V betűs keresztnév (pl. Vilmos) - itt nincs ilyen.

- A vezetéknév i, á magánhangzóihoz a keresztnévben is i, á magánhangzók (pl. István) - ilyen sincs.

- Tartalmi összefüggés a vezetéknév és a keresztnév között, tehát valamilyen virágnév keresztnévnek (férfinevek között ez ritka, de pl. a Jácint férfinév) - ilyen sincs.


A felsorolt nevek közül egyik sem illik a Virág vezetéknévhez, semmilyen szempontból.

2021. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Zsolt is jó.

Ez meg gondolom, nem sajat gyerek neve lenne, csak kérdés valami könyvhöz, igy Miklós is lehetne.

2021. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Áron,a Zsolt,a Gábor és a László is illik.
2021. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Azt szokták javasolni, hogy a mássalhangzóra végződő vezetéknévhez magánhangzóval kezdődő keresztnevet adjanak a könnyebb kimondhatóság kedvéért. Másik szempont a magas és méhy hangrendű magánhangzók sorrendje, ahogy azt 2.írta.
2021. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Elvtárs...az passzolna..
2021. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6. Előszõr értetlenkedtem; de azután leesett! 😂
2021. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. és 2. válaszok miért kaptak ilyen kevés %-ot? (A 2. az enyém.)


Amúgy ha már elvtárs, ha jól tudom, Árpád volt a keresztneve. (A doktornak a Szomszédokból talán Gábor, Szifonnak A mi kis falunkból pedig Aladár, ugyanezzel a vezetéknévvel.)

2021. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Virág....Ez volt a családneve életem első szerelmének. Tudom, senki nem kérdezte, de muszáj volt leírnom.

Egyébként nekem az Ágoston név tetszik a legjobban a felsoroltak közül.

2021. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!