Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből nyertek motivációt,...

Miből nyertek motivációt, erőt a változtatáshoz?

Figyelt kérdés
Sok mindenben szeretnék megváltozni, de hiába próbálkozom, hamar elmegy a motivációm. Ti hogy tudtok motivációt gyűjteni?
2021. aug. 15. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Csak munkában sikerül, de ott a fizetés mellett a szakmai sikerek motiválnak, na meg hogy a csapatomnak jobb lesz.

Magánéletben én sem találom a motivációt, az a baj, nagy, drasztikus lépéseket kellene tenni, kis lépések, tötymörgés már nem megoldás

2021. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nálam is az van, hogy egy kisebb változtatás nem old meg semmit.

Jelenleg csak abban tudok bízni, hogy majd az egyetemen változnak a dolgok, de az még 3 év.

Tudom, most mindenki azt fogja mondani, hogy csak egy átlagos tini vagyok, aki panaszkodik. Ez nincs így. Nem írnám le, hogy mi okozta a problémákat, személyes, viszont nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan nyerjek motivációt. Évek óta semmihez sincs kedvem, fáradékony vagyok, nem élvezek semmit, el vagyok hízva (kb. 20kg felesleg), nincsenek barátaim. Szánalmasnak érzem magam és fogalmam sincs, hogy ezen hogyan tudném változtatni. Azt érzem, hogy nincs erőm, motivációm.

2021. aug. 15. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ha motivációt keresed, akkor soha nem fog változni semmi. Egyetemen se lesz ugyanúgy motivációd.


A motiváció -> cselekvés -> sikerélmény -> motiváció kör nem működik, mert el se fogod kezdeni, mert nincs motivációd.


Ez fordítva működik.


cselekvés -> sikerélmény -> motiváció -> cselekvés -> sikerélmény -> motiváció


Megfelelő célokat kell felállítani, amit tudsz is teljesíteni. Még ha gyerekesnek tűnnek akkor is.


Le akarsz adni 20kg-ot? akkor nem a heti 3x 1 órás edzést kell kitűzni, meg teljes étrend változtatást, mert az túl sok egyszerre és kb lehetetlen teljesíteni (nem lesz motivációd se belekezdeni mert érzed, hogy úgysem fogod tudni, akkor minek is kezd el).


Kicsiben kell. Mondjuk napi 10 perc séta, lenyomni 2-3 fekvőt, vagy csinálni pár átmozgató gyakorlatot, kóla helyett vizet inni. Értelem szerűen csak 1-2 apróságot kell változtatni... Meg tudod csinálni, cselekszel is, lesz sikerélmény, hogy megcsináltad és motivációd is lesz folytatni, mivel van sikerélmény. Napod rutinja lesz, és fel lehet venni újabb 1-2 apróságot. 3 hónap alatt el lehet jutni oda hogy heti 3x 1 óra edzést lenyomj és még egészségesen is étkezz.


Ugyanazt rá lehet húzni a tanulásra vagy bármi másra. Van egy ilyen, hogy napi 1%ot kell fejlődni és akkor 365%-ot fejlődsz 1 év alatt. de lehet ezt heti szinten is csinálni és akkor 2 év alatt mondhatni megváltoztatod az életedet 100%ban

2021. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz. :D

Az egyetem azért elég más környezet és ott sok minden változik majd és szerintem az kizökkent majd a megszokott rossz szokásaimból. Megpróbálok változtatni addig, de valahányszor belefogok vagy azért vallok kudarcot, mert nincs erőm befejezni, vagy azért, mert valami más demotivál annyira, hogy mindentől elmegy a kedvem.

Nem vagyok túl türelmes tipus, de ezt a lépésről-lépésre dolgot kipróbálom majd. Logikus, hogy hírtelen nem drasztikusan kell változtatni, csak valahogy gyakorlatban ez nem olyan nagyon egyszerű. Nehéz meghatározni a határokat.

2021. aug. 16. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!