Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak? Bevált...

Hogyan változtassak? Bevált módszerek? (Egyetem, tanulás)

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves egyetemista. Szerintem nem tanulok nehezen, csak nem bírom sokszor rávenni magamat, hogy nekiálljak. Valahogy nincs motivációm, vagy nem is tudom. Esetleg valakinek van valami bevált módszere ennek aa leküzdésére?

2020. jan. 9. 00:20
 1/8 anonim válasza:
100%
Nekem segített ha könyvtárba mentem egész napra mert ott ha mar elmentem idáig akkor leültem tanulni. Valamint mindig az hozta meg az áttörést a kedvtelensegbe ha nekiálltam és láttam h haladok. Öt év alatt nem sem jött meg a kedvem tehát muszáj volt magamra erőltetni. Ja és a tanulos barátok is sokat segítettek meg motiváltak
2020. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A bukasok illetve az attol valo felelem a legjobb motivacio szamomra.
2020. jan. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

Mélyen gyökerezik a baj. Ha nem akaródzik tanulni, akkor

1. Nincs kötődésed érzelmileg a szakhoz. A szülők erőltették? Vagy

2. Nincs önbizalmad, hogy -jól - megérted, teljesíteni tudod. Az első vizsgaidőszak vége előtt ne gondolkozz ilyenen! Vagy

3. Más tevékenységek - karate, PS3 - csábítanak. Azok kellenek a pihenéshez, de veszélyesek lehetnek. Most van egy főállásod, a tanulás. Vagy

4. Párkapcsolat hiányában frusztrált vagy. Vagy

5. Egyéb.

Derítsd ki, mi a helyzet, akkor lehet jól előre lépni.

Egyébként a bukástól való félelem sokat segít. A figyelemelterelődés ellen - amíg a motivációd megjavul, és az önfegyelmed kialakul - a kolis tanulószoba, a könyvtár lehet egy jó áthidaló megoldás.

2020. jan. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolso jogos :)

Nekem sokat segitett hogy osztalytarsakkal ültünk össze gyakorolni

Plusz magàntanàr akinek a kisujjàban volt minden hozzà is többesben jàrtunk, nem egyènileg.

Plusz hogy nem lehetett bukni, mert az alattunk levö osztaly màs rendszerü es különbözeti vizsgak sem voltak. Ràadàsul anyagilag a szüleim segitettek nem tudtam volna azzal a szemükbe nèzni hogy otthagyom a sulit.

80-bol 40-en végeztünk. Nagyon kemény volt.

2020. jan. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Hogyne volna. Ahányszor nem akaródzik a tanulás, csak gondolj bele, hogy ha nem ez, akkor a gyárba napi nyolc óra a szalag mellett.
2020. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős:D en úgy szoktam, hogy leülök a gep elé, összeszeden, hogy aznap mit kell megtanuljak. Aztán csak siman elkezden olvasni az anyagot, mintha egy könyv lenne. Egy idő után pedig már "átkapcsol" az agyam és tök jól tudok tanulni.
2020. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. 😇

#3 válaszok a leírtakra esetemben:

1. Van és magam jöttem.

2. Ebben lehet valami..

3. Ez is közrejátszik. (Mondjuk lány vagyok. Általában mosás, teregetés, takarítás rendrakás, bevásárlás, főzés, telózás, de van, hogy leülök és csak nézek, nézek,mert nem visz rá a lélek...)

4. Ezen a vizsgák után akartam dogozni, de tény, hogy nem hagy a gondolat.

Kolis tanulószoba nálunk nincs, a könyvtár ami van elvileg valahol itt, irtó messze van, az egyetemi meg bezár hamar, de az alapelképzelés nem rossz.

2020. jan. 9. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sokat olvastam a témában. Megnézel pár YouTube videót, rengeteg gyakorlati tanácsot kaphatsz olyanoktól akik a top egyetemre járnak a világon, és top1-ek a évfolyamban még a legjobb suliban is, orvosi szakon (!!!).


Mondok pár példát.

- jó környezet, kevés figyelemelterelő dolog (telefon)

- olyan környezet ahol csak tanulsz, és nem eszel, nem alszol, stb. Így az agyad rá áll hogy ott Fókusz van és tanulás

- pomodoro, 25 percig tart a Fókuszod, azután kb semmit nem jegyzel meg, ne is olvasd tovább. 5 perc pihenő minden 25 perc után, lehetőleg megjutalmazod magad valamivel az öt percben, setalsz, valami. Iszonyatosan bevált nekem, több órát úgy tanultam végig, hogy nem volt bennem eza z undor, utálat a lecke iránt, hanem amikor szünet után neki láttam, olyan újszerű volt az anyag, és nem volt nehéz értelmezni a szöveget.

- jó alvás.

- jó jegyzetelés, nézz utána.

- mondanám, hogy olvass el legalább két oldalt a könyvből és hagyd ott, ne várj el magadtól semmit. Általában ennek a lényege, hogy az ember kevés elvárásra nem stresszel és tulteljesit, de egyetemen sajnos csinálni kell rendesen. De a lényeg, hogy ne úgy állj neki hogy most oké 1 órán keresztül nyomni és az egész leckét egyszerre látod, hogy egész nap ott fogsz ülni.


Bontsd le lépésekre, kis szünetekre, jutalmakra.

Most leírom hogy..

- 3 esszét írni x órára


Meg nézem, meghalok a stressztől. Ezért én így írok fel dolgokat magamnak mindig, hogy az agyam ne értse félre és ne reagalja túl.


Pl.

- esszé a római birodalom kultúrájáról / ~ 30 perc

- elolvasni a jegyzeteket róla / 10 perc

- megírni a vázlatot / 10 perc

- megírni magát az esszét / 15 perc


Így lebontok minden tanulnivalót, és sokkal atlathatobb, és jólesőbb az egész.


Hajrá.

2020. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!