Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire vannak az orvosok?

Mire vannak az orvosok?

Figyelt kérdés

10-30 percenként wcrre kell járkálnom, de volt már olyan is, hogy szó szerint 5 percenként és már egy vázát kellett behoznom, mert nem voltam hajlandó annyiszor kimenni és utána még egyfolytában kezet is mosni. Voltam gyerek orvosnál, mert akkor még azt hittem, hogy ő egyben a házi orvos is(anyám azt mondta utca szerint vannak kiosztva embereknek orvosok, mint ahogy a fogászatnál valóban így is van, de kiderült, hogy nem is volt házi orvosom. Erről persze sehonnan nem kaptam értesítést, csak később derült ki). Cukorbetegség gyanújával mentem, mert úgy gondoltam a tünetek megegyeztek a cukorbetegségével. Kért vizelet mintát, majd azt mondta egészséges vagyok, tovább nem küld sehova, covidra hivatkozva. Ez még tavaly volt.


Mondta, hogy ha továbbra is fennáll, akkor menjek vissza, így is tettem. Ismét kért vizelet mintát és újból azt mondta egészséges vagyok, de ekkor felírt húgyúti fertőzésre gyógyszert. Semmit sem használt.


Ezek után kértem időpontot urológiára, ahol még hátra is felnyúltak, majd írtak gyógyszerejet 10.000 forint értékben (köztük volt valami fájdalom csillapító is, pedig nem fájt semmim). Elég sokáig szedtem, éreztem, hogy nem használ, de úgy voltam vele, hogy ha ilyen sokat kiadtam érte + ne lehessen azt mondani, hogy azért nem múlt el, mert nem vettem be őket... Nem használt semmit.


Ezek után kiderült anyám háziorvosa által, hogy nincs is háziorvosom, így elintézte, hogy akkor ő legyen az. Tőle kértem, hogy mérjen vércukorszintet, hátha kiderül valami. Elküldött vérvételre laborba, ahol vizelet mintát is vettek. Meg voltam győződve róla, hogy ekkor kiderül, hogy végig cukros voltam. Erre azt mondják teljesen egészséges vagyok, minden rendben.


Ezek után szeretném megkérdezni, hogy mire vannak az orvosok? Hova és hányszor kell még elmennem, hogy megmondják mi a bajom és adjanak rá valamit, ami tényleg használ? Mert azt aztán senki ne akarja bemesélni, hogy jobb estben 10-30, rosszabb esetben 5-10 perces wc-re kell járkálnom és teljesen egészséges vagyok, nincs semmi bajom. Anyám is idegesít folyton azzal, hogy " aki iszik, annak wcre is kell mennie", pedig nem is szoktam sokat inni. A kedvencem, amikor azzal érvel, hogy azért van ez, mert nem iszok eleget, szín tiszta logika...


Ha nem lesz megoldás, akkor már tényleg az lesz, hogy egyszerűen nem fogok inni. Akkor talán az a szerencsétlen szervezetem is rájön, hogy talán nem kéne szimpla szórakozásból minden folyadék tartalékot kiűríteni. Vagy kiszáradok és belehalok, de már ezek után nem is bánnám. Hugyos Life :)


2021. aug. 19. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Mennyi idős vagy? 18 éves korodig gyerekháziorvoshoz tartozol, 19 éves korodtól viszont már át kell jelentkezned felnőtt háziorvoshoz. Ha nem vagy jól, erősködnöd kell, hogy tovább vizsgáljanak. Néma gyereknek...
2021. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Hogy szoktál aludni?

Ha tényleg max fél óránként kell wc-re menned, akkor éjszaka mindig bepisilnél, vagy ilyen rövid időnként fel kellene kelned.

Ha tudsz normálisan aludni, akkor ez egy pszichológiai dolog lesz és ezért nem találtak a vizsgálatok semmi problémát.

2021. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy a kettes írta, lehet pszichoszomatikus a problémád. Volt ilyen ismerősöm, aki végigjárta az összes orvost, és kiderült, hogy pszichés problémából adódott a sok tünete. (Neki a székeléssel volt baja). Eljárt pszichiáterhez, javaslatra elment terápiára. El is kezdett javulni, már majdnem hogy meg is oldódott a dolog, csak ez egy nagyon hosszú folyamat. Javaslom hogy keress fel egy szakpszichológust, vagy pszichiátert. Ha továbbra is azt gondolod, hogy ez csak szomazikus eredetű lehet, akkor keress fel egy belgyógyászt vagy endokrinológust, mert lehet, hogy vmilyen hormonzavar okozhatja.
2021. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

20 vagyok


#1:

Milyen néma gyerek, milyen néma gyerek? Egyik orvosról a másikra járkálok. Pedig van szociális fóbiám, nem egy gyerek játék folyton ezzel szórakozni. Szóval kikérem magamnak. Az pedig, hogy nem tudtam az átjelentkezésről... Valakinek csak szólnia kellett volna ahhoz, hogy tudjak róla, nem?


A pszihés eredeten már gondolkodtam, de azért nem tartom valószínűnek, mert ez általában úgy szokott lenni, hogy valaki szorong valamitől, és mikor oda elindul, akkor jön nála elő. Nekem viszont nincs szorongáshoz kötve ez, mikor itthon vagyok és semmitől nem szorongok, akkor is ez van ugyanúgy. Este néha bezavar, de ha egyszer sikerül elaludnom, akkor nincs semmi, csak reggel erőteljesen érzem az ingert. De ez nem teljesen megállás nélküli, hanem van egy csúcspontja és utána kezd lenyugodni, egyre több időnek kell eltelnie, hogy újból kelljen mennem. Gondolom mert fogy a folyadék raktár a szervezetemben.

2021. aug. 19. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Az emberek alvás közben nem tudnak besz*rni, viszont pisilésre nincs ilyen mechanizmus. Ha kibírsz egy éjszakát pisilés nélkül, akkor nappal is ki tudnál bírni ennyi időt. Szóval nem fizikai/szervi oka van.

Az, hogy neten olvastál valamit, az kicsit kevés a diagnózishoz, szóval ne vesd el ezt a lehetőséget (főleg ha más nincs)

2021. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
77%

Amikor pisilni mész, mennyiség jön vagy csak pár csepp?

Vesédet vizsgálták ultrahanggal vagy ct-vel? Van egy nefritis nevű betegség, amikor a vesében pusztulnak a nefronok, amik a vizeletet szűrik. De akár lehet egy vesegyulladás is vagy valamilyen tumor (jóindulatú), ami nyom valamilyen ideget. Ha volt hasi ultrahangod is és rendben találtak mindent, akkor tényleg nincs tippem. Illetve a laboron milyen volt a süllyedésed (We) és a CRP?

2021. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez amúgy változó. Általában normál mennyiség jön, de volt már olyan, hogy éreztem nem jött ki minden és vissza kellett mennem emiatt. Nem volt ultrahang se ct.
2021. aug. 19. 17:22
 8/13 anonim válasza:
Szerintem ne hagyd ki akkor az ultrahangot, legalább. Ha mást nem, menj el magánba, nagyságrendileg 10.000 Ft, én Budapesten voltam, azt hiszem Delfin ultrahang a neve, nagyon normálisak voltak. Puffadás miatt mentem el, de pont kiderült, hogy van egy-egy pici ciszta mind a két vesémen, amik tünetet nem okoztak.
2021. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Érzel valami fájdalmat is?

Konkrétan mennyi a napi vizelés szám?

Interstitalis cystitis vagy Bladder pain syndrome is ilyen tünetekkel jár.

2021. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Semmilyen fájdalmat nem érzek. Van, hogy óra előtt elmegyek wcre a suliban, és még vége sincs az órának, de már megint érzem, hogy mennem kell, de olyan durván, hogy alig bírom visszatartani. Rendes adag jön, nem kevesebb. Azóta szereztem prosztata megnagyobbodásra étrend kiegészítő készítményt, de az sem segített.
2021. okt. 19. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!