Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szabad hibáztatni valakit...

Szabad hibáztatni valakit azért, mert változott a megbeszélt helyszín vagy időpont a találkozóra és a régi időpontra vagy helyszínre ment el, nem az újra?

Figyelt kérdés

Például az én esetemben egy születésnapi partira mentem általános iskolában és az eredeti papírt amit kiadtak, azon 14:30 szerepelt. Több alkalommal ellenőriztem a papírt és mindvégig 14:30 szerepelt rajta. Mutattam anyának és ő is azt állította, hogy 14:30 szerepel a papíron. Siettünk oda és már 14:18-kor ott voltunk. Vártunk 14:30-ig, de nem jött senki, akkor felhívtuk a papíron lévő telefonszámot, az osztálytársam apja jött oda autóval és elvitt a házukhoz ahol a születésnapi partit tartják.

Útközben ezt mondja nekem:

- "Az utolsó az 14:12-kor jött ide. Miért késtünk ilyen sokat?"

- Én válaszoltam: "14 óra 30-ra kellett jönni és már 18-kor itt voltam."

- "De mondtuk a változást."

- "De én nem hallottam róla."


Lehet, hogy nem voltam ott, amikor mondták a változást és ez miatt nem hallottam róla. És később nem mondták el nekem.

És miért nem úgy volt, hogy egyből az ő házukhoz megyünk, ahol lesz a parti? Miért a városban egy teljesen másik utcába és házhoz kellett menni és onnan vitt el minket a házukhoz?



Az egyetemen volt városi futás órám, az elején egy futópályánál futottunk. Viszont ott nem volt esti világítás és ahogy közeledtünk a télhez, úgy egyre sötétebb volt ott délután 5 óra felé. Ezért október végén lefutottunk egy új helyre és vissza. Mondta a tanárnő, hogy mostantól erre az új helyre kell majd menni, mondjuk el azoknak akik nem voltak ott hogy tudják és ír majd a csoportnak egy email-t a változásról.

A következő órán már az új helyen voltunk. Aznap este később ír egy lány, aki ezen az órán van velem, hogy a régi, szokásos helyre ment. Ott várt sokáig, nem jött senki aztán eljött onnan. Hogy miért nem voltak ott a tanárnő meg a többiek akik erre az órára járnak. Megírtam neki, hogy változott a helyszín. Ugyanebben az időpontban oda kell majd menni.

Ő nem volt ott azon az órán, amikor lefutottunk oda és mondta a tanárnő, hogy majd arra az új helyre kell menni és ez miatt nem tudott a változásról.



2021. aug. 23. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ ki a hibás, lehet mindkettejük is 50-50%-ban. Ha szülinapi partit szervez valaki, akkor elsősorban neki kellene biztosnak lennie abban, hogy mindenki tudja az új helyszínt.
2021. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!