Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy elhatároz...

Volt már olyan, hogy elhatároztátok hogy nem fogtok sírni a temetésen és sikerült is? Mit tegyek? L

Figyelt kérdés

Meghalt nagyapám, csütörtökön lesz a temetése és nagyon nem akarok sírni ott :(

Fura vagyok tudom. Eddig még sosem voltam temetésen.



2021. aug. 23. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne szégyelld
2021. aug. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az a természetes ha sírsz.
2021. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Én akkor sírtam, mikor oda mentem a nyitott koporsóhoz, utána meg mikor elkezdték hányi a földet. Ez sajnos nem az a fajta sírás, amit eltudsz fojtani, mikor jön. Ha vissza mehetnék, nem nézném meg "utoljára", akármennyire mondják a rokonok. Nekem az sok(k) volt, jobb lett volna nélküle.
2021. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nálam pont az volt, hogy attól tartottam, egyáltalán nem fogok majd sírni és hogy az ciki lesz majd. Papám temetése volt tavaly, tiszteltem meg minden, de különösen nem állt közel hozzám. Végül nem kellett félteni, bőgtem rendesen, de nem érdekelt. Szerintem egy idegen ember temetésén is bőgnék.
2021. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem gondolkodtam előre azon, hogy mit fogok tenni/mennyit fogok sírni egy temetésen.

A nagymamám temetésén viszont nagyon sírhatnékom volt, és nem is olyan megható, felnőtthöz illő, halkan szipogo sírással, hanem hangos visszafoghatatlan sírással (kb mint amikor egy kisgyerek leesik a mászókáról) ezt pedig felvállalhatatlannak éreztem a rokonok között. Minden erőmmel elkezdtem mindenféle hülyeségeken gondolkodni, és teljesen kizárni magát a temetést a fejemből.

Valahogy el tudtam érni, hogy ne lássak, ne halljak kívülről semmit, hanem csak a legutóbb látott film, vagy youtube videó volt a lelki szemeim előtt, és végül csak alig sírtam.


De nem volt jó érzés utána, úgy éreztem, hogy nem tudtam ténylegesen elbúcsúzni így a mamámtól.

Sírjál nyugodtan.

2021. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell ezen feszülni. A gyászmunkához tartozik a sírás, ha a temetésen úgy érzed, jönni akarnak a könnyek, akkor az lesz a gyógyító éppen neked. Viselj napszemüveget. Intézd úgy, hogy temetés előtt vagy után kicsit egyedül lehess - akár úgy, hogy azt mondod, mész a mosdóba, és ott engedd ki a könnyeket. Sokat segít ám ennyi is.


Amúgy sem a sírónak kell szégyenkezni, hanem aki azt nézi, hogy ki sír.

2021. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Tavaly ősszel volt mamám temetése. Nagyon megviselt a halála. Rengeteget sírtam itthon. Elhatároztam, hogy a temetésen tartani fogom magam, annyit csak kibírok. Míg a torra készültünk a házukban, pakoltam, terítettem, fogadtuk a rokonokat, próbáltam tényleg tartani magam. Mikor viszont mentünk a ravatalozóhoz, megláttam a gyertyákat és az urnát, akkor úgy éreztem nem akarok odamenni. Elkezdtem bőgni, majd végig sírtam az egészet. Ahogy mások is. Nincs ebben semmi szégyen. Kitartást kívánok!

26N

2021. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
En olyan ismeros temetesen erolkodtem, vagy tartottam ettol, aki nem allt hozzam annyira kozel, de nagyon megrazott a halala. Ha kozeli hozzatartozomrol lenne szo, nem ezzel foglalkoznek, sot, semmivel sem, csak a temetessel.
2021. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. aug. 24. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!